Skocz do zawartości

Magia - jaka dla kogo i jak się nauczyć


Gość Jaga_Wiedzma

Rekomendowane odpowiedzi

w sąsiedztwie są 10 kier, 7 kier, dama trefl, 9 karo, to są pozytywne karty o ile wiem. Ale czy oznacza to że ta osoba znajdzie szczęście ze starszym mężczyzną czy oznacza że będzie to kolega z pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze i ja dodam swoje piec groszy...

Czy jest na tym forum choc jedna osoba ktora nie musiala praktykowac,nie musiala uczyc sie z zadnych zrodel(czy to z ksiazek czy tez poprzez jakiegos przewodnika)a ktora ma w sobie ta wielka , potezna moc ktora jest magia?Po prostu ja ma i juz...Bo magia mnie sie kojarzy z czyms nader poteznym.Czyms , co jesli naznaczy juz jakiegos czlowieka, to na zawsze .I to ona kontroluje jego zycie a nie on ja.Taka osoba zyla,zyje i zyc bedzie w imie magii bo do niczego innego nie zostala stworzona,niczego innego nie pragnie . Magia jest w wybranych -jest"w" a nie "dla".

To taka moja mala definicja magii choc wiem o niej prawie nic...Ale naszla mnie wielka ochota udzielic sie w tym temacie... :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo biedna musi być taka osoba.

i bardzo nierealna, HP ?

A moze wrecz przeciwnie...Nie biedna tylko szczesliwa?Bo nie musi juz szukac po omacku tego wszystkiego czego szukaja "uczacy sie magii"...A czy nie nierealna...?To by oznaczalo za w magie nie wierzysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...a ja zawsze myslalam ze magia to potezna moc ktorej nie da sie opanowac(czyt.panowac nad nia nie mozna),ktora rzadzi czlowiekiem od A do Z...Ale ja moze naczytalam sie ksiazek ...bo co ja o magii wiem...?:zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czegoś trzeba zacząć. ksiązki są dobrym wstępem, z tym że trzeba trafić na dobrego autora który wie o czym pisze. a potem już tylko praktyka. to tak jak z nauką języka. bo w sumie czym jest magia jak nie językiem którym rozmawiamy z innym światem?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę, że niektórym to po prostu droga "pisana", co nie znaczy oczywiście, że nie muszą się uczyć, jak coś zrobić. Magia jest taka sama jak każda inna dziedzina - można mieć talent do muzyki dla przykładu "od zawsze", ale bez ćwiczenia nie zostanie się mistrzem.

Być może niektórzy muszą się właśnie nauczyć, jak nią władać, żeby ona kimś nie zawładnęła. Nauka jak każda inna, chociaż może ważniejsza. Nieświadomie też można wyrządzać krzywdy, zwłaszcza w tej dziedzinie.

 

Poza tym uważam, że największą nauką, z jaką możemy się spotkać w magii to pytanie kiedy jej użyć. W jakim momencie można spokojnie sięgnąć po inne środki, czemu akurat teraz magia to nie jest dobre rozwiązanie. Nauka patrzenia na nasze działania perspektywicznie zawsze się przyda, ale w magii jest szczególnie ważna. To chyba mało kto, nawet z samorodnym talentem, umie bez doskonalenia.

 

@Valestil

Też wydaje mi się, że nie do końca. Czasem wcale nie trzeba czasu, żeby do czegoś dojść (oczywiście nie tyczy się to wszystkich dziedzin, ale pewne, być może i drobne ogólnie, skłonności pewnie od dziecka ma dużo osób, w tym na przykład ja), za to trzeba czasu i determinacji, żeby to poskromić. A nad takimi skłonnościami inni faktycznie długo muszą pracować, żeby się wyuczyć. Za to oni mogą mieć inne, nad którymi ja musiałabym pracować od podstaw. Ale mogą oczywiście nie mieć i w ogóle, po prostu na tą ścieżkę prowadzi ich chęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czegoś trzeba zacząć. ksiązki są dobrym wstępem, z tym że trzeba trafić na dobrego autora który wie o czym pisze. a potem już tylko praktyka. to tak jak z nauką języka. bo w sumie czym jest magia jak nie językiem którym rozmawiamy z innym światem?....

A kto pisze te ksiazki o magii?Przeciez aby napisac taka ksiazke to trzeba byc bynajmniej mistrzem magii.To wielka odpowiedzialnosc.A moze polecicie mi jakas wartosciowa tresciowo ksiazke o magii...?Nie zeby sie jej nauczyc(bo predyspozycji do tego nie mam) ale zeby ja poznac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno tez skorzystam z lektury ;) z czystej ciekawosci. nigdy nie chcialam uczyc sie magii, choc chcialabym ja poznac choc troszke, bo wynika to z mojej dociekliwosci, ciekawosci, zdobywania nowej wiedzy, ale nie po to by jej uzywac.

przegladajac to forum odnioslam wrazenie, ze niektore osoby naogladaly sie filmow amerykanskich o czarownicach o rzucaniu urokow, mysla, ze to zabawne, fajne, szpanerskie, ze nie musza robic nic, magia, zaklecie zrobi wszystko za nich. mysle rowniez, ze ludzi ciagnie do magii, bo to jest jednak cos nieznanego, niespotykanego, tak zwany owoc zakazany.

przeczytalam niedawno artykul Vivien "magia... naucz sie byc prawdziwym magiem", post jest rewelacyjny i duzo pawdy w tym. bo czy nie jest magia stan zakochania? czy nie jest magia, kiedy latem o poranku czujemy rose na golych stopkach, gdy chodzimy po trawce? czy magia nie jest piekny zachod slonca nad morzem? czy magia nie sa przepiekne krajobrazy? czy magia nie jest cud narodzin i uczucie bycia matka? czy magia nie jest kochanie sie z ukochana osoba? czy magia nie sa ziolka, ktore zostaly przez nas posadzone w kuchni i mozemy ogladac jak rosna? i wcale nie potrzeba tu zaklec, rytualow, amuletow, wywolywania duchow. wystarczy zatrzymac sie w tym pedzie zycia i popatrzec, poczuc calym soba.

Podziwiam cie Vivien, za to, ze jako jedna z nielicznych dostrzegasz ŻYCIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tajemnice białej magii" G. Dunwich to na początek :P

 

a jak ta Wam przypadnie do gustu to mam kilka innych dobrych pozycji. nie mamią że od razu zostaniesz wielkim magiem ale pokazują że można coś osiągnąć. jednym słowem dobry wstęp dla tych którzy chcą praktykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dlaczego trafiłem na forum? szukałem czegoś, co pomogłoby mi zacząć, bardziej kogoś kto mógłby mnie pokierować, uczyć? Najchętniej poczytałbym książki godne polecenia, (zawsze myślałem o starodrukach):P

śledzę was od jakiegoś czasu, zauważyłem kilka osób, które mogą coś wiedzieć;) niestety sporo postów zostało napisane przez osoby które naczytały się harrego pottera, co przeszkadza w wertowaniu stron, chociaż nie znalazłem w sieci ciekawszego forum :_okok:

a teraz czemu ezoteryka...hmm zawsze miałem przeświadczenie, że coś jeszcze ma na nas wpływ, lubiłem horoskopy opisowe, znaczenia imion, dat urodziń, ale pierwszym poważnym wydarzeniem była radiestezja, a zaczęło sie od energii która mnie wypełniła...teraz jestem typowo naukowym umysłem, choć nadal mnie ciągnie. Może macie jakieś dobre książki - zeskanowane, przetłumaczone, z których mógłbym się czegoś dowiedzieć lub ktoś by mnie poprowadził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie uczę magii XD Bo jakiekolwiek zaklęcia czy uroki znajdę dotyczą najczęściej pierdół w stylu: Szczęście w pracy, domu, zdrowiu, pomocy ludziom itp.

 

Mefistoteles,

a co mogłoby Cię usatysfakcjonować? Jakie zaklęcia, uroki? Może klątwy? Bo wiesz, ja nie nazwałabym szczęścia w domu, zdrowia czy pomagania innym pierdołami. Tak jakoś się składa, że są to najważniejsze sprawy na tym naszym ziemskim padole ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuż

-klątwy mi niepotrzebne takie sprawy wole załatwiać osobiści (plus zazwyczaj jak komuś bardzo mocno złożycie to mu się coś złego dzieje)

-szczęście w domu do tego wiele mi nie potrzeba.

-zdrowie, jestem zdrowy a jeśli nawet się coś wydarzy, to będzie trzeba sobie radzić

-dobra materialne wole samemu wypracować

-pomoc innym, powiem tak zamiast rzucać uroki na innych w imię dobra, lepiej dać na jakąś akcje charytatywną albo coś, ale ja w ograniczonych przypadkach pomagam innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje się magią w wolnym czasie poświęcam czas na literaturę związaną z magią niestety nie mam talentu do różnego rodzaju form magii wiec wolę nie robić żadnych doświadczeń a jeśli mam problem to powierzam osobie,która ma tą zdolność:):_okok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie można zakładać z góry, np; taka głupota ja zakładałam ze mój laptop się już nie popsuje, a jednak, nie można powiedzieć nie zrobię czegoś bo i tak się nie uda skoro się nie spróbowało nawet, czasami takie myślenie wywodzi się z pod myślenia czego sprawca jest strach.

Brakuje mi wypowiedzi Vivien i Van Helsinga co się z nimi dzieje,???:_smutny:

Edytowane przez Yoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mefisto: moim zdaniem to jest zdrowe podejście do magii.

 

Co do ogólnego rozpoczęcia magii... Polecam książkę "Dark_Night_Of_The_Soul", potem polecałbym "Mastering Witchcraft" Paula Husona, potem już w zależności od wybranej ścieżki. Dlaczego akurat te książki? Bo niczego nie narzucają na czytającego.

Ogólnie osobiście nie podoba mi się zbytnie rytualizowanie magii w ścieżkach typowo ceremonialnych. wiem, że ma to na celu częściowo odstraszenie, częściowo skierowanie całej myśli/uwagi/mocy adepta na konkretne pragnienie, jednak potem okazuje się to raczej utrudnieniem i prowadzi do hermetyzacji czy nawet wypaczenia.

Podobnie nie podobają mi się ludzie, którzy narzucają adeptom pewne światopoglądy jako lepsze od innych. Każdy powinien stworzyć własną ścieżkę, nawet kosztem wielu porażek, by móc osiągnąć swoje maksimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi wypowiedzi Vivien i Van Helsinga co się z nimi dzieje,???:_smutny:

 

Może poprostu brak im słów na "mądrości" jakie są przez niektórych pisane i nie chcą sobie szaprać nerwów? Za dużo kwiatków w temacie pisanych przez osoby,które mało wiedzą,a dużo mówią.

 

ps. Piję do jednej osoby,ale nie wypowiedziała się ona w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tutaj sie otwieram a wy po ich stronie. a zreszta nie musicie wierzyc ze tak potrafie. z tym ze jak sie mega zdenerwuje to nie chodzi o sile tylko o dziwne rzeczy ktore sie dzieja w otoczeniu.

 

Dab jeśli o mnie chodzi ,to było tak żartem ,nie musisz brać wszystkiego na poważnie ,gratuluję ci twoich zdolności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja potrafie kontrolowac ogien na swieczkach i dym z kadzidelka. a jak sie mocno skupie to potrafie nawet zgasic :). a jak sie mega zdenerwuje to radze nie byc w moim otoczeniu...

 

Haha prawie Cię kocham:P też to potrafę:diabelek_na: Niby jestem zodiakalną wodą, ale ta nawet nie drgnie... kiedyś i tak się nauczę. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja potrafie kontrolowac ogien na swieczkach i dym z kadzidelka. a jak sie mocno skupie to potrafie nawet zgasic :)

 

A ja jak się skupie to mogę ją zdmuchnąć :P I może coś jest z tą wodą że jacyś psychopaci bo ja w sumie też woda XD W końcu nad wodą ciężko zapanować płynie swoją drogą i jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak się skupie to mogę ją zdmuchnąć :P I może coś jest z tą wodą że jacyś psychopaci bo ja w sumie też woda XD W końcu nad wodą ciężko zapanować płynie swoją drogą i jak chce.

 

skorpion..........?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psuja sie rzeczy elektryczne, albo czasem skacze poziom glosnosci muzyki. kiedys myslalem ze to cos z moimi glosnikami. ale pozniej przekonalem sie ze tak sie dzieje w moim towarzystwie. gdyz w innych miejscach tez mialy miejsce podobne sytuacje. zarowki jeszcze nie pekaja ale zdaza sie ze migocza. i wtenczas czuje sie jak bym rosnol ale tak jak by aura cos niewidzialnego co mnie otacza. i mam ciarki tak jak bym pulsowal. porzebiegaja od karku do samych nog. takie uczucie duzej mocy (fizycznej) moze cos mam z garem ale coz taki juz jestem :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie raczje nie jestem na tyle silny zeby komus krzywde zrobic. to tylko takie drobnostki. no chyba ze nie znam swojego potencjalu. ale jakos nie jara mnie zebym komus krzywde robil no chyba ze naprawde. o to sie prosi. zreszta lepiej porozmawiac pozartowac niz sobie zeby wybijac. a do tematu moze jakis rodzaj medytacji? slyszalem ze tym mozna wszystko osiagnac co zwiazane z "nienormalnoscia" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nienormalne to nie jest:D z tego co pisałeś to myślałam, że nie wiadomoco się dzieje, ale zależy w jakim kierunku to pójdzie. Medytację oczywiście możesz zastosować to wyciszenia i uspokojenia się, a to napewno pomoże w opanowaniu emocji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chcialbym się nauczyc magi nie poto żeby robic komuś krzywde zaszpanowac przed kumplami poprostu z chciał bym wiedzeć czy jest to mozliwe z regóły jestem niedoowiarkiem i wczesniej mislalem o duchach,zjawach,magi itd. Jak o ludzkich wymyslach a jezeli to prawda to fajnie by było znac kilka sztuczek magicznych. Przedtem rozpatrzałem nad iluzja ale to raczej nie jest to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie. Skorpiony w interpretacjach astrologicznych często mają opinie niestrudzonych kochankow, a co wiecej osób lubiących seks i czerpiacych z niego pełnymi garściami. ie wiem czy jest w tym romantzm rodem z brazyliskich telenowel, ale namietnosci w nich wiele. :D

 

a co chcesz sie przekonac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wyrywkowo.

Dlaczego chcę babrać i nurzać w tym?

Dlatego że chce poznać piekło ciekawości. W poszukiwaniu własnej bestii. W zaspokojeniu bestii która jest za mną zwaną ciekawością. Po to by tworzyć rozumieć, korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wyrywkowo.

Dlaczego chcę babrać i nurzać w tym?

Dlatego że chce poznać piekło ciekawości. W poszukiwaniu własnej bestii. W zaspokojeniu bestii która jest za mną zwaną ciekawością. Po to by tworzyć rozumieć' date=' korzystać.[/quote']

 

Powiem to morze nieco przewrotnie ,największą bestią którą trzeba pokonać ,jest bestia w nas -to nasz cień ,nasze ego ,i często nasze ego powoduje że budzi się nasza ciekawość do odkrywania rzeczy zbędnych w naszym życiu ,lecz po pokonaniu bestii która w nas siedzi i często skłania nas do myślenia o rzeczach mało dla nas ważnych (choć myślimy inaczej) ,odkrywamy co tak naprawdę jest dla nas w życiu istotne .I wtedy razem z Bogiem , możemy świadomie tworzyć ,kreować ,korzystać i rozumieć co tak naprawdę jest dla nas ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem temat literatura polecana. Ty nazwyasz to piekłem Viven01 ;) Ja tutaj po prostu odpowiedziałem na Twe pytanie skoro ono cię nurtowało. Mogę być badanym i badać nie sprawia mi to różnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie każdego człowieka jest drogą ku samemu sobie, próbą znalezienia drogi, zaznaczenia ścieżki. Żaden człowiek nie był nigdy w pełni samym sobą, lecz mimo to każdy ku temu dąży, jeden w mroku, inny w światłości, jak kto umie. (H. Hesse "Demian")

 

A Ty Vivien jaka droga idziesz?Kroczysz w mroku czy w swiatlosci?Jaka jest Twoja sciezka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seid,recepte na szczesliwe zycie znajdziesz w Hermetyzmie jezeli szukasz,Magia jest w stanie Ci co jedynie zycie skomplikowac!

 

Czarna magia ,jak ją praktykować to tak może życie skomplikować ale nie biała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivien,ja dla uproszczenia dziele Magie np.na:

-Enochianska

-Kabalistyczna

-Satanistyczna

-Tradycje europejska

-Chaosu

-voo-doo

-rytualna

-wiccanska

W Magii nie ma uproszczen,sa jasne zasady,jasne przepisy...ale nie znajdziesz ich w ksiazkach,najwazniejsze jest doswiadczenie,poprzez rytualy...rozumiesz o co mi chodzi?

Wez na przyklad noz,mozesz nim pokroic chleb(wtedy jest dobry),mozesz go komus wbic w brzuch(wtedy jest zly),jaki jest wtedy noz???Dobry(biala Magia)czy zly(czarna Magia)Licza sie intencje,a nie plytkie podzialy!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie na dzialy i podrozdzialy tylko systemy.Aczkolwiek Magia jest tylko jedna,zachodza w niej te same mechanizmy,nie uwazasz?A czy biala czy czarna,kogo to obchodzi,tylko TY i wylacznie TY ustalasz intencje,Magia jest wtedy narzedziem,wiec wtedy okreslasz sama siebie czy jestes dobra czy zla.Dzielenie Magii na biala czy czarna jest jak dla mnie samooklamywaniem sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivien,zapytalem sie Ciebie czym sie zajmujesz-nie odpowiedzialas.Ok,rozumiem.Zaczelismy dyskusje na temat rodzajow Magii,a Ty dla mnie dalej jestes osoba anonimowa,i zadajesz mi pytanie jakie intencje ja ustalam,nie uwazasz ze jeszcze za wczesnie na to pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie na dzialy i podrozdzialy tylko systemy.Aczkolwiek Magia jest tylko jedna,zachodza w niej te same mechanizmy,nie uwazasz?A czy biala czy czarna,kogo to obchodzi,tylko TY i wylacznie TY ustalasz intencje,Magia jest wtedy narzedziem,wiec wtedy okreslasz sama siebie czy jestes dobra czy zla.Dzielenie Magii na biala czy czarna jest jak dla mnie samooklamywaniem sie.

 

Poprostu magia to świadome kreowanie życia zgodnie ze swoją wolą (biała) magia lecznicza ,pozytywna ,a czarna to według szatanistów magia która jest jedna i tylko ona ma rację bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit,ochlon troche,nie mam pojecia skad bierzesz takie informacje ale chyba... z internetu.Zapisalem Twoj post post sobie tak mnie rozbawil.Nie moge Ci nic innego napisac::_spadaj:Czym Ty sie wogole zajmujesz i co wiesz o Magii ze tak piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit,ochlon troche,nie mam pojecia skad bierzesz takie informacje ale chyba... z internetu.Zapisalem Twoj post post sobie tak mnie rozbawil.Nie moge Ci nic innego napisac::_spadaj:Czym Ty sie wogole zajmujesz i co wiesz o Magii ze tak piszesz?

 

Wiesz ,to miało rozbawić ,a ochłonąć to mógłbyś ty (ekspercie ) od magii ,,i wcale nie zgadłeś bo nie z internetu ,a tak kiedyś słyszałem jak jeszcze młody byłem .A z twoich postów wnoszę że bardzo dobrze wiesz co mówisz ,też się kiedyś w ten rodzaj magii bawiłem o którym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,też się kiedyś w ten rodzaj magii bawiłem o którym piszesz.

 

A teraz jakim rodzajem Magii sie teraz zajmujesz?

 

a ochłonąć to mógłbyś ty (ekspercie ) od magii

 

Nigdy nie bylem i nigdy nie bede,a bardzo chcialbym moc nazwac sie ekspertem od Magii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jakim rodzajem Magii sie teraz zajmujesz?

 

 

 

Nigdy nie bylem i nigdy nie bede,a bardzo chcialbym moc nazwac sie ekspertem od Magii.

 

Co do pierwszego to,zajmuję się ,pomocą ludziom w ich problemach życiowych,osobom z problemami psychicznymi ,osobom które magię traktowały jak zabawę i żle skończyły ,itp.Albowiem największą magią jest miłość ,ale taka autentyczna jak wiesz co mam na myśli.

 

A co do drugiego ,wiem że nie jesteś jakimś ekspertem ,dlatego dałem to w nawias ,mrok w w który wierzysz (magia mroku-czarna magia ) to jeszcze nie jest cała magia .

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałeś czym się zajmuję, ale Ci powiem. W ezoteryce zajmuję się głównie Reiki.

 

Pytalem sie Ciebie jaka jest Twoja sciezka,ale mniejsza z tym.Jezeli zajmujesz sie Reiki to teraz Cie zaskocze,Ja tez mam ukonczone Reiki,drugi stopien,ale bylo to dawno,jeszcze w latach 90-tych jak byly tylko trzy stopnie bez zadnych,,dodatkowych,specjalistycznych etc."Ktory masz stopien?

 

 

Natomiast moje pytanie o Twoje intencje jest jak najbardziej uzasadnione, bo z Twoich postów wynika, ze możesz skłaniać się w kierunku magii mroku

 

Nie,nie sklaniam sie w zadnym kierunku mroku,po prostu zajmuje sie Magia Rytualna,a to ze wystepuja w niej watki jakie wystepuja,nie mozna tego nazywac od razu mrokiem czy czyms w tym rodzaju.Poza tym nie wiem w ktorym miejscu wywnioskowalas ze sklaniam sie w zla strone.

 

Swoją drogą Twoje wypowiedzi i styl rozmowy, czy wręcz działania bardzo przypomina mi styl osoby, niedawno zbanowanej za łamanie regulaminu. Czyżbyś był kolejnym wcieleniem Lorda Ver'so?

 

Obawiam sie ze nie.Mr.Magick to Mr.Magick,jezeli dostalbym bana,to zabieram swoje zabawki i ide do innej piaskownicy.Tworzenie nowych profili itd.raczej mnie nie kreci,i nie ma dla mnie za bardzo sensu.

 

A może jego uczniem?

 

Tym bardziej nie,nie wiem o kogo Ci nawet chodzi.

 

A co do drugiego ,wiem że nie jesteś jakimś ekspertem ,dlatego dałem to w nawias ,mrok w w który wierzysz (magia mroku-czarna magia ) to jeszcze nie jest cała magia .

 

Ok,zacznijmy moze jeszcze raz,jezeli Cie urazilem czymkolwiek to przepraszam,po prostu nie lubie jak ktos stwarza podzialy na biale lub czarne,szczegolnie jesli chodzi o Magie,stad moja reakcja.Wedlug mnie jak juz pisalem wczesniej Twoje intencje sa wyznaczkikiem tego co robisz.

I nie wierze w ,,mrok" ani w ,,magie mroku"po prostu kiedys dawno temu przerobilem juz ten rozdzial,ale to przeszlosc,teraz moje dzialania mozna ogolnie okreslic jako Magia Rytualna.

 

,zajmuję się ,pomocą ludziom w ich problemach życiowych,osobom z problemami psychicznymi ,osobom które magię traktowały jak zabawę i żle skończyły ,

 

Ja tez sie staram to robic,przede wszystkim ostrzegac ludzi przed tym w co sie pakuja(juz to powinno chyba swiadczyc ze nie zajmuje sie ,,czarna" strona),ze Magia to nie zabawa.Czasami jednak przekornosc ludzka bierze gore,i czasami jest juz za pozno,coz wtedy to zostaja juz tylko egzorcyzmy,niestety rozmowy i dyskusje wtedy sa juz zbedne i nie maja sensu.

 

wiem że nie jesteś jakimś ekspertem ,dlatego dałem to w nawias ,mrok w w który wierzysz (magia mroku-czarna magia ) to jeszcze nie jest cała magia .

 

Czy moglbys to sprecyzowac,bo z tego co ja wiem to nie wierze w zaden mrok,ani czarna magie tym bardziej.Skad wyciagnales takie wnioski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To milo mi to slyszec w takim razie,ja tez ide tradycyjnym systemem,nie ma co sobie zycia komplikowac,czasami najprostsze rzeczy sa najskuteczniejsze.Ja skonczylem Ist.w 1994,II w 1995,ale nhie licza sie daty,wazne ze idziemy tym samym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś sobie uprościł, czarną magię podziliłeś sobie na dzialy i podrozdzialy z odrobiną kabaly i wicca :hahaha: proste jak diabli.

 

Vivien, ja sie nie bede wtrącał w wasze starcia w Mr.Magick :) Ale zaciekawiło mie dlaczego aliczyłaś z rodzajów magii kóre wymienił magię voodoo (właściwie powinno pis się hodoun) do czarnej magii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivien no właśnie, czy cel uświęca środki (dla ciebie)? I co jest według ciebie czarną magią? wybacz ze nie przegrzebałem się przez cąłe forum, ale jest mega wielkie! :) w razie czego jakbys to już pisała daj linka gdzie szukać.

 

Szaman_Wiejski dotknął tego co jest w pierwotnekj duchowości i magii szmańskiej znaczące - nie da się podzielić działań, magii na czarną, białą, rózową i w ciapki ;) Istotne jest żeby dziąłać na kożyść swojego "plemienia" i swojego klienta/pacjenta. Dlatego magię hodoun tak łatwo źle zrozumieć patrząc na nią przez pryzmat moralnosci chrześcijańkiej - a trzeba pamiętać że wyrosła ona w kulturze/kulturach, gdzie moralność była zupełnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kurde, chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi o czynienie krzywdy dla samej ja wiem, satysfakcji. chodzi o to, że jeśłi ktoś działa na szkodę powiedzmy mojej babci, to nie mam problemów etycznych i moralnych żeby zrobić wszytko, żeby mojeje babci szkodzić przestał. Rozumiesz - masz grupę ludzi wokół siebie, krąg bliskich, krąg właśnie swego "plemienia" i im służysz (jako szman).

 

Nie traktuję całej ludzkości jako mojego "plemienia" bo na przykład nie czuję żadnego związku z panem Hung z Wietnamu. Co oczywiście nie oznacza że bedę mu szkodził - bo i po co, niech sobie szczęśliwie żyje :) Jestem tu i teraz i tu i teraz opiekuję się moim plemieniem, tak jak ono opiekuje się mną (ale mądrze zabrzmiało hehehe ).

 

A że Bóg nas nie podzielił na plemiona... JHVH miał 12 plemion Izraela... a wogóle to nie gadajmy o bogach bo mamy zupęłnie inne rozumienie pewnie a gadanie o naturze bogów prowadzi tylko do konfliktu bez sensu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę uczyc sie magii poniewaz dotad nieznalazlem zadnej czynnosci ktora by mnie interesowala i czuje wewnetrzna potrzebe czynienia czegos innego, mysle ze skoro dotad nic mnie ninteresowalo a sama wzmianka magia przyciaga moja uwage to jest to dla mnie jakis znak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ujmę tak i w dużym skrócie. Magia jest jedna, podział na białą i czarną to kwestia intencji. jak intencja na dobro to biala magia, jak z intencją by komus szkodzic to czarna. Czyli jak klątwa urok manipulacja itp to czarna magia. Reszta biała.

To oczywiscie w duuuuuzym uproszczeniu. A poniewaz VooDoo sięga po klatwy i uroki to czarna (w tym ujęciu)

 

Dzieki za wytłumaczenie, rozumiem juz z grubsza twoje podejście. :)

Choć ja się nie zgadzam z takim podejściem - pojęcie absolutnego dobra i zła jest tak mętne że masakra :)

Ja osobiście nie uznaję czegoś takiego jak absolutne zło czy absolutne dobro - dlatego staram się bronić i dziąłać na rzecz dobra swojego mikrokosmosu, oczywiscie nie siejąc zagłady na prawo i lewo bez sensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A jakbys znał metode na anihilacje negatywnych działań danej osoby na osobe z twoejgo plemienia? Wybrałbyś to czy czy mtode na odpłacenie mu piknym za nadobne?

 

Zgodnie z moim kręgosłupem moralnym wybrąłbym anihilację negatywnych działań. Chodzi o chronienie swoich a nie o szkodzenie wrogom w pierwszej kolejnosci - atak jest tu ostatecznością gdy inne środki zawiodą, ale ataku nie wykluczam - o to mi w tym chodzi wszytkim - teraz jaśniej?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z moim kręgosłupem moralnym wybrąłbym anihilację negatywnych działań. Chodzi o chronienie swoich a nie o szkodzenie wrogom w pierwszej kolejnosci - atak jest tu ostatecznością gdy inne środki zawiodą, ale ataku nie wykluczam - o to mi w tym chodzi wszytkim - teraz jaśniej?:)

 

działania mają pewne przyczyny, może więc wartałoby je najpierw poznać.

 

A następnie uleczyć.

 

ale najlepiej to się fajtać ze wszystkimi ... eh.:_smutny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...