Jump to content

sen pełen przesłań


zebra
 Share

Recommended Posts

witam,

miałam sen i proszę o pomoc w interpretacji...tak dużo symboli, że aż obudziłam się ciężka, wręcz przygnieciona

byłam w jakimś starym, opuszczonym pałacu z moją przyjaciółką (w rzeczywistości przechodzimy trudny okres), wydaje mi się, że ona zaprosiła mnie tam.wszystko tam było na granicy rozpadu, pamiętam ciemne zacieki na murach i widok na ogród, przez okna bez szyb. ogród od dawna nie był pielęgnowany, ale przyjazny, co jakiś czas tam spoglądałam, pamiętam mocny zielony kolor. chodziłyśmy po korytarzach, a potem znalazłyśmy się w toalecie, w której wszystko było zardzewiałe. przyjaciółka zamknęła się w ubikacji, a ja zostałam przy takich okropnych umywalkach i nagle zobaczyłam, że wdeptuję w ekskrementy, rozglądnęłam się i zobaczyłam, że jest tam pełno błota i odchodów. zaczęłam się wycierać, potem nagle poczułam, że moje zęby w dolnej szczęce zaczynają się ruszać i poczułam straszny lęk, miałam przeczucie że to coś złego i strasznie się wstydziłam. czułam, jak wszystkie te zęby zaczynają się unosić, jakby wszystkie chciały wypaść na raz. zamknęłam mocno usta i próbowałam wszystkie zęby pochować językiem, bardzo to było męczące, bo w ustach zbierała się ślina i te zęby powoli zaczęły się rozpuszczać, nie mogłam się odezwać ani przełknąć śliny. zobaczyłam moją przyjaciółkę, patrzyła na mnie, coś mówiła, a ja z buzią pełną ruszających się zębów czułam, że nie dam już rady. odwróciłam się i zobaczyłam tam też moją mamę, która na mnie patrzyła. już dłużej nie mogłam, podeszłam do wiszącego lustra, otworzyłam usta i pociągnęłam za zęby (towarzyszył temu wielki lęk, bałam się, że zobaczę nagie dziąsła i nie mogłam tego przeżyć, było to dla mnie obrzydliwe). wtedy okazało się, że z wyjęciem zębów nie ma najmniejszego problemu, wszystkie były ze sobą złączone jak w sztucznej szczęce. spojrzałam na dziąsła i zobaczyłam, że są tam jakieś nowe zęby, jeszcze niewielkie, takie zaczątki, ale właściwie wszystkie, i na dodatek ładne i białe. poczułam ulgę, ale resztki napięcia towarzyszyły do końca snu. widok z lustra obudził mnie i właśnie dlatego czułam się tak dziwnie ciężko, jakbym się mocno napracowała...

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście, sen jest cięzki i spokojnie może wskazywać na okres trudny, na coś, co się rozwala, taką symboliczną śmierć. Myślę, że nie chodzi tutaj o Twój związek z przyjaciółką, a przynajmniej nie jedynie.

Twoja walka o zachowanie zębów kojarzy mi się z walką o zachowanie tego, co jest. Tego, do czego przywykłaś. Za wszelką cenę. Czasem jednak warto dać się ponieść, oczyścić, pozwolić na to, żeby zaszły w życiu jakieś zmiany, zamiast kurczowo trzymać się tego, co jest pewne. Strach przed nieznanym hamuje rozwój, pamiętaj o tym.

Wygląda na to, że wiele spraw z którymi masz problemy może się bardzo łączyć. Jeśli zdecydujesz się na zmianę w swoim życiu i na oczyszczenie myślę że wyniki mogą nie pojawić się od razu, będziesz na nie musiała poczekać. Może nawet dość długo. Ale będzie warto.

Zastanów się, czy nie masz gdzieś w środku wrażenia, że ludzie nie podają Ci pomocnej dłoni, raczej obserwują Twoją sytuację.

 

Przemyśl swój sen na spokojnie, pod kątem Twojej aktualnej sytuacji życiowej, o ile to możliwe nie kierując się żadnymi symbolami z senników czy moją interpretacją. Wycisz się, może pójdź na spacer i go jeszcze raz przeanalizuj, kiedy oczywiście przestaniesz być aż tak bardzo przygnieciona jego wymową.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...