Skocz do zawartości

Proszę o interpretację snu


aizen

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy byłam kilkunastoletnim dzieckiem, śniło mi się, że mój malutki braciszek chciał się bawić, więc mama włożyła go do wiadra w studni. Przez pewien czas beztrosko bujała nim, obydwoje śmiali się, cieszyli, jakby zupełnie nie zauważając śmiertelnego niebezpieczeństwa grożącemu dziecku. Stałam obok, i byłam tam jedyną realistką - ostrzegałam obydwoje, na nic...Wogóle nie obchodziło ich moje zdanie. Po chwili stało się najgorsze, wpadł.

Pamiętam, że wtenczas przez parę dni nie mogłam wrócić do siebie, nawet teraz, po latach, ciężko mi pisać o tym śnie. Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na co dzień zauważasz, że ludzie wokół są mniej przewidujący, niż Ty?

 

Możliwe, że jesteś właśnie taką realistką, i czas sobie uświadomić własny potencjał, oraz że ludzie naokoło nie są w stanie wybiegać tak daleko myślami, jak Ty - i dlatego nie potrafią osiągnąć celów, o których nawet nie myślą zbyt wyraźnie. Dla Ciebie pewne sprawy są oczywiste. Potrafisz rozważać kwestie bardziej skomplikowane wysilając się tak samo, jak oni muszą wysilić umysł, aby dojść do najprostszych wniosków.

 

To może być szokujące, że ludzie wcale nie są równi ;)

Nawet ci starsi od nas, po których można się spodziewać, że mogliby mieć więcej życiowej mądrości.

 

Co o tym myślisz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź zaskoczyła mnie, ale pozytywnie. Mój umysł nie był w stanie wysilić się na jakąkolwiek interpretację tegoż snu...Realistką jestem, i chciałabym żebyś miał rację;) Mówiąc skromnie, zdarza mi się wysnuwać podobne wnioski niekiedy. TransHuman, wielkie dzięki za trud i czas włożone w tą pracę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TransHuman, wielkie dzięki za trud i czas włożone w tą pracę!

Proszę uprzejmie :)

 

Mój umysł nie był w stanie wysilić się na jakąkolwiek interpretację tegoż snu...

Czy nie jest tak, że podświadomie nie pozwalasz sobie czuć się lepsza od innych - bo to "grzech" albo "nie wypada", podczas gdy rzeczywistość wyraźnie pokazuje prawdziwy stan rzeczy?

 

Tendencja do traktowania "bliźnich" jak siebie samych została zresztą wpojona większości ludzi.

O ile pod względem podstawowych praw człowieka ludzie mogą być "równi", to już pod względem inteligencji, zwyczajów, wykształcenia, upodobań... itd. różnice są wyraźne.

 

Realistką jestem, i chciałabym żebyś miał rację;)

Ciąg dalszy wydarzeń zależy od Ciebie :)

 

Jak w przypowieści o talentach: nie wystarczy przynieść z powrotem tyle, ile się dostało - chodzi o to, aby te talenty pomnożyć.

 

Mówiąc skromnie, zdarza mi się wysnuwać podobne wnioski niekiedy.

Więc pozwól obudzić się temu, co w Tobie drzemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...