Jump to content

Szczur pływający w wannie


Ewelina716
 Share

Recommended Posts

Witajcie

Na ogół nie interpretuję snów, ale tym razem mój własny sen kazał mi się zinterpretować. Szukałam znaczeń w internecie ale wszystko to się miesza i wcale nie mam pojęcia co to może oznaczać - jako że sen sam mi kazał siebie zinterpretować piszę do Was i mam nadzieję, że może ktoś lepiej orientujący się w znaczeniach snów pomoże mi zrozumieć mój sen. Proszę Was o pomoc.

 

Śniło mi się, że jestem w wannie, biorę kąpiel, jestem odprężona, a w którymś momencie z kranu zaczął wystawać szczurzy nosek, chyba byłam wtedy bardziej tym zaciekawiona niż wystraszona. Chwilę później z kranu wyszedł cały szczur, wzięłam go na ręce bo chyba nie chciałam by znalazł się w wodzie (troszkę bałam się o moje ciało, że jeśli szczur będzie w tej samej wodzie co ja to jakby dotykał całego ciała). Jednak gdy trzymałam go na ręce to się nie bałam, pogłaskałam go po tym jego nosie i to było nawet miłe, trochę brakowało mi głaskania zwierząt, nie próbował nawet mnie gryźć. Jakoś uprzytomniłam sobie, że nie musiałby mnie gryźć by mnie skrzywdzić, tylko może zarazić mnie czymś przez sam dotyk - wtedy przyszła moja siostra. Usiadła na brzegu wanny, chyba to ona podała mi szczura do drugiej ręki - teraz miałam go trzymać by mi nie uciekł, a sama zaczęła oglądać palce, którymi go wcześniej głaskałam. Sprawdzała, czy nie ma na nich żadnych zmian. Patrzyłam na to co robi i wtedy szczur mi się wymknął, zaczął pływać w wannie - wyglądało to miło, podobało mi się, tylko że dalej nie miałam pewności czy może mnie w ten sposób czymś zarazić i byłam tym trochę zaniepokojona. Gdy moja siostra zobaczyła pływającego szczura wstała i wyszła bez słowa z łazienki, ale taka jakby lekko oburzona. Przyszedł wtedy Piotr - mój ukochany, od razu złapał szczura i wyciągnął go z wody, nie miał zamiaru go zabijać, tylko gdzieś wypuścić, byleby mi nie zagrażał. Byłam mu wdzięczna, troszkę było mi szkoda, że szczur już nie będzie ze mną pływał, ale wiedziałam, że tak jest bezpieczniej. Jeśli dobrze pamiętam to później wyszłam z wanny i przez chwilę patrzyłam na pustą wodę. Wtedy się obudziłam i byłam pewna, że to coś ważnego i muszę sprawdzić znaczenie tego snu o szczurze. Wstałam z łóżka i obudziłam się jeszcze raz - tym razem naprawdę. Dlatego mówię, że sen mi kazał się zinterpretować bo miałam sen o tym, co mi się śniło we śnie.

 

Mam nadzieję, że ktoś coś z tego rozumie? icon_smile

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Zacznę od łazienki - wżyciu jest miejscem w którym obmywamy swoje ciało z trudów życia codzinnego zaś w snach jest to symbol oczyszczenia z brudów energetycznych lub tego co nas trapi. W wannie jesteś odprężona i kąpiel sprawia ci wyraźną przyjemność to symbol że w twoim życiu zakończyłaś coś co cię nie pokoiło, zajmowało uwagę i energię. Ważna jest tutaj woda to symbol energii lub żcycia uczuciowego ( i tutaj już sama musisz sobie odpowiedzieć czy chodzi o uczucia czy o coś innego). I nagle pojawia się szczur moim zdaniem to jakaś dręcząca myśl, która zakłóca harmonię twojego życia np: "wiem że on mnie kocha, ale może się mną znudzi?". Myśl ta jest irracjonalna i nie oparta na żadnych przesłanakach ale czasem poprostu nie możesz uwierzyć w swoje szczęście. Jak widać po zachowaniu szczura ( w snach jest to symbol szkodnika- nekającego nas pokryjomu) i twoich obawach poprostu obawiasz się aby ktoś cię nie skrzywdził (dlatego ja obstawiam sprawy uczuciowe). Szkoda że nie napisałaś w której ręce trzymałaś szczura bo to by nam wiele wyajśniło co do tego czy sen dotyczy uczuć - ręka lewa czy jakiś innych spraw - prawa. Rola siostry jest dosyć zgmatwana ale uważam że ona przygląda się waszemu związkowi i sprawdza czy aby on cie nie krzywdził (oglada ci dłoń którą głaskałaś szczura). Two mężczyzna w łazience jest stanowczy i wiem co ma robić abyś czuła się bezpiecznie to tak jakby ci mówił : przecież powtarzam ci kolejny raz że cie kocham i żyć bez ciebie nie mogę! Ale ty tęsknisz trochę za czasami niepeności uczuciowej (żałujesz że już z toba nie pływa).

Pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

Witaj Sławomirze,

dziękuję Ci za poświęcony czas i bardzo wnikliwą i ciekawą interpretację. Naprawdę bardzo mocno Ci dziękuję :).

Ciekawa jest bardzo ta wanna, myślałam o łazience jako o zwykłym miejscu, gdzie dzieje się akcja, ale ta woda faktycznie zasługuje na większą uwagę. Od paru miesięcy czuję niepokój odnośnie mojej siostry, bardzo się od siebie oddaliłyśmy i czasem boję się, że to nieodwracalne. Tuż przed snem myślałam o niej, chciałam do niej napisać, ale nie miałam pojęcia co i zrezygnowałam - ona za bardzo nie interesuje się moimi sprawami i o czymkolwiek miałabym napisać to czułabym, że się jej narzucam, czułabym się niechciana. Jak patrzy na nasz związek? Powiedziała kiedyś, że nie wyobraża sobie czegoś takiego u siebie - mój a jej związek bardzo się od siebie różnią. My traktujemy się bardzo partnersko, dzielimy wszystkimi obowiązkami, robimy wspólnie wiele rzeczy; ona jest z kolei bardzo posłuszna mężowi i mówiąc o tym, że sobie nie wyobraża jak my możemy tak żyć jak żyjemy miała na myśli, że np czekam z robieniem obiadu, aż mój facet wróci z pracy bo lubimy gotować razem i żadne z nas nie chce bym żyła jako kura domowa:) -dla niej to z kolei nienaturalne. Nie wiem czy to ma znaczenie. Mam więc wrażenie, że mój sen odnosił się bardziej do mojej siostry, to że się nie odzywamy do siebie normalnie bardzo mi ciąży. Mój partner był bardziej drugoplanowy i teraz myślę sobie o tym tak, że może był dla mnie uspokojeniem w tym śnie. Nie napisałam o tym wcześniej, ale trochę było mi smutno i byłam rozczarowana, że moja siostra tak po prostu wyszła z łazienki, dlaczego nie wyciągnęła tego szczura, skoro była przy mnie pierwsza, wyszła za to oburzona i nie mówiąc ani słowa.

Szczura głaskałam prawą ręką ale trzymałam w lewej więc chodzi pewnie o lewą. Po tym co napisałam wyżej pewnie jego rola trochę się zmienia? Bo choć bardzo sensownie brzmi to co napisałeś o Piotrze to chyba jednak nie o to chodzi. Jestem pewna jego miłości, pewnie, że czasem fajnie byłoby znów wrócić do początku, nie mieszkać razem, randkować i mieć motylki w brzuchu (tylko momentami, dla większej zabawy, bo w gruncie rzeczy bardzo to mieszkanie lubię:)), ale on w sumie zawsze ma na to jakąś radę by podsycać uczucia, ma cudne pomysły na zwalczanie rutyny:)). Tu jestem całkowicie spokojna.

Dziękuję jeszcze raz i mam nadzieję, że zechcesz dopisać coś jeszcze, jeśli przyjdzie Ci do głowy, bo masz bardzo interesujące myśli:).

Pozdrawiam

Ewelina

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Twoje wyjaśnienia rzeczywiście bardzo dużo wnoszą i przewracają całość znaczenia snu w odniesieniu do osób w nim biorącym udział. rzeczywiście sen dotyczy realcji z siostrą i uczuciami pomiedzy wami. ten szczur to poprostu cos co drąży twoje myśli, twoje obawy, zaś odczucie rozczarowania zachowniem siostry w łazience to poprostu przeniesienie odczuć z życiz realnego.

Co do rąk lewa w której trzymaląś wskzuje na uczuciowość problemu zaś prawa wprowadza działanie chęć ingerencji w to co się dzieje i odzwierciedla twoje myśli z przed snu odnośnie pisania listu.

Jak widzisz twój sen to odniesienie do przemyśleń uczuciowych do twojej siostry jeżeli moja interpretację przerobisz tak ze w mijesce ukochanego wsatwisz siostrę dodasz przemyslenia odnośnie różnic w waszych związkach to interpretację masz gotową.

Pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

Sławomirze, dziękuję Ci bardzo za pomoc w poukładaniu tych myśli :). Czuję się dużo spokojniejsza lepiej rozumiejąc mój sen. Dał mi też sporo do myślenia.

Tobie, ssol również bardzo dziękuję za naszą rozmowę :).

Napisałam do siostry, szczerze o tym, jak się czuję w całej tej naszej sytuacji, czekam teraz na odpowiedź. Wciąż nie obawiam się pojedynczych ugryzień, ale długotrwałych konsekwencji - zarazy. Więc pogłaskałam tego szczurka :). Może nie jest taki zły?

Dziękuję jeszcze raz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...