Skocz do zawartości

czarny pies, zabity szczur


karo.dreams

Rekomendowane odpowiedzi

Śniło mi się, że widziałam czarnego z lśniącą sierścią rasowego psa, który był bezpański. Zdzierał skórę z zabitego przez siebie szczura.

Po chwili zauważył mnie, podobnie jak kilka innych czarnych psów.

Psy próbowały mnie pogryźć. Czułam ich zęby, ale nie pogryzły mnie do krwi. Niemniej jednak, bałam się, że mają wściekliznę.

 

Co to może znaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konuselo - nie kopiujemy tu senników, ale dajemy coś od siebie. Rozwiń tę interpretację, może uzasadnij ją.

A i usuwam jeden post, bo masz podwójny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pies i szczur to dwa zwierzęta towarzyszące człowiekowi od zawsze. Pies jednak jest poddańczą naturą, symbolizuje więc instynkt oswojony i pozostający na usługach człowieka. Szczur jest szkodnikiem, niszczącym nasze uporządkowane zamiary i odżywiającym się naszymi odpadkami. Szczury przenosiły dżumę i zawsze były zwierzęciem uważanym za szkodniki. Do walki z nimi używano właśnie psów.

 

Stąd naturalne jest, że pies zabija szczura. Jednak w życiu potrzebna jest równowaga. Czasem musimy być społeczni i dostosowywać się do norm jak pies, a czasem sprytni i przebiegli jak szczur. Problemem wielu ludzi jest to, że wychowanie uczy nas życia wyłącznie w stadzie, dostosowywania się, rezygnacji z tego co może nas odróżniać od innych. I wtedy ludzie dookoła nas stają się jak te psy, które cię atakują.

 

W twoim śnie jest ci bliżej do szczura niż do psa, ponieważ psy okazują ci agresję. Być może zrobiłaś coś co uznawane jest za złamanie jakiś norm przez twoje otoczenie i obawiasz się, że zostaniesz negatywnie oceniona.

 

Kolejna rzecz - czarny pies to również dodatkowy symbol. W opowieści o losach Fausta, alchemikowi ukazuje się diabeł właśnie pod postacią czarnego psa. Czarne zwierzęta we śnie są często demoniczne. Możliwe, że coś sprawiło, że dostrzegłaś w ludziach ten pierwiastek złości, wściekliznę której się obawiasz we śnie. Teoretycznie, każdy z nas jest zdolny w imię akceptacji stada być agresywnym i zaatakować osobnika odstającego od normy.

 

Ten sen moim zdaniem opowiada o agresji/presji społeczeństwa w stosunku do działań i osób odstających od ogólnej przeciętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konsuela
Konuselo - nie kopiujemy tu senników, ale dajemy coś od siebie. Rozwiń tę interpretację, może uzasadnij ją.

A i usuwam jeden post, bo masz podwójny.

 

nie korzystalam z zadnego sennika.( to moje skojarzenie).

 

Dodatkowo moze masz w otoczeniu falszywych przyjaciol ( czarne psy, ktore cie gryza)

 

szczur jest symbolem wroga, bo roznosi choroby, byl przyczyna epidemi...

Edytowane przez Konsuela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...