Skocz do zawartości

ciemne plamy przed oczami w trakcie medytacji


noires

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, zaczelam medytowac od jakiegos miesiąca. Zawsze robiłam to z zamknietymi oczami. Jednak od jakiegos czasu zaczelam stosowac technike polegajaca na koncentracji na jednym przedmiocie. Po jakichs ok.5 minutach zaczynam miec czarne plamy przed oczami, na poczatku nie przyslaniajami tego co widze, jednak po dluzszym czasie PRAWIE NIC NIE WIDZE oprocz ciemnosci. I te plamy ruszaja sie, sa coraz wieksze, az znikaja w jednym punkcie.

Bardzo mnie to niepokoi, bo nie chce rezygnowac z medytacji.

 

Prosze o rady o co moze chodzic... Czytalam troche na ten temat w internecie jednak informacji jest malo,

te plamy poruszaja sie tak jak na tym filmiku tylko troszke wolniej

od minuty 9:34 do konca

pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nic w tym nadzwyczajnego, efekt siedzenia przed kompem i wpatrywania się w monitor, jako mniejsze lub większe uszkodzenia wzroku, popularne i odwracalne zjawisko, po prostu dbaj bardziej o odpoczynek oczu i dbaj o odpowiednią dietę, nic nadzwyczajnego, bez obaw.

 

Pozdrawiam i powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nic w tym nadzwyczajnego, efekt siedzenia przed kompem i wpatrywania się w monitor, jako mniejsze lub większe uszkodzenia wzroku, popularne i odwracalne zjawisko, po prostu dbaj bardziej o odpoczynek oczu i dbaj o odpowiednią dietę, nic nadzwyczajnego, bez obaw.

 

Pozdrawiam i powodzenia :D

 

dzieki za odpowiedz, ale jak mam medytowac jak mi sie robi czarno przed oczami? probuje wtedy skierowac wzrok w inna stronę jednak te plamy i tak dalej sie pojawiaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podobnie jak ślepa plamka w oku tak i te ciemne plamy nie poruszają się, to Ty ruszasz okiem a te plamy powstają niezależnie od Twojej woli czy pozycji oka. Możesz po prostu je zignorować, jest to chyba najprostsza opcja, możesz jeszcze spróbować usunąć lub zasłonić wszelkiego rodzaju źródła światła w pokoju w którym medytujesz, jeżeli plamki nadal będą występowały... ni da rady, trza ignorować.

 

Pozdrawiam i powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podobnie jak ślepa plamka w oku tak i te ciemne plamy nie poruszają się, to Ty ruszasz okiem a te plamy powstają niezależnie od Twojej woli czy pozycji oka. Możesz po prostu je zignorować, jest to chyba najprostsza opcja, możesz jeszcze spróbować usunąć lub zasłonić wszelkiego rodzaju źródła światła w pokoju w którym medytujesz, jeżeli plamki nadal będą występowały... ni da rady, trza ignorować.

 

Pozdrawiam i powodzenia :D

 

hej tu znowu ja :) mam kolejne pytanie bo teraz te plamy jakby zmienily kolor sa jakby bardziej przezroczyste/biale co to moze oznaczac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

"jakby" jest bardzo subiektywne, te plamy to wynik pobudzenia nerwów, nic ponad to, tak że jeżeli zmieniają one kolor, jest to albo subiektywne odczucie bo nagle zaczynasz zwracać na to uwagę lub też światło w tle jest innego koloru, dzięki zmianie żarówki lub też odbicia z innego źródła światła.

 

Nie ma co łączyć tego zjawiska z jakimiś nadprzyrodzonymi czy nadnaturalnymi zjawiskami, równie dobrze możesz wziąć kawałek kryształu górskiego czy możesz wpatrywać się w taflę wody aby zobaczyć jakieś "wizje", osiągniesz równie wysoki stopień korelacji pomiędzy "cieniami" a "wizjami, oba są bez jakiegoś pozazmysłowego sensu. Lepiej wpierw poszukać jakiegoś racjonalnego wyjaśnienia aniżeli szukać od razu jakichś podwójnych znaczeń.

 

Pozdrawiam i powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...