Skocz do zawartości

OKNO


Ellaszek

Rekomendowane odpowiedzi

snilo mi sie , ze wypadlo cos z mojego okna, bylo to duze, nie wiem chyba jakies urzadzenie i wybilo szybe w oknie sasiadow mieszkajacych podemna - mieszkam na parterze - ale we snie mieszkalam wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, moze snilo mi sie wiecej, ale reszte w sumie rozumiem.

Otoz snilo mi sie, ze mieszkalam, gdzies gdzie pewnie chcialabym mieszkac. Duze mieszkanie. Chyba sie dopiero wprowadzilam. W kazdym razie chcialam wyjrzec przez okno cos zapytac mojego faceta, co wlasnie wyszedl do pracy. Okno bylo duze, typu sash, takie co suwane co sie do gory podnosi. Zlapalam zeby otworzyc, a tu ono cale zaczelo wypadac z framug. Usilowalam jakby je "nastwic" spowrotem, ale i tak wypadlo. Trzymalam je za ten dol, nie wypadlo, nie pobilo sie. Pomeczylam sie troche i wciagnelam je jakos do domu. Jak juz kladlam na podlodze, to zaczelo sie rozpadac. Mialo jakby takie rzezbione nadstawki u gory i one zaczely odpadac. Dwie warstwy odpadly, reszta okna zostala w calosci. Mysle kurcze, no to mam problem, treba je posklejac i wstawic jeszcze dzis, bo przeciez nie zostaniemy bez okna na noc! Ulozylam je z boku, zeby zalatwic klej, cos jeszcze musialam zrobic i potem posklejac. Jak odkladalam ta czesc z samej gory okazalo sie, ze bylo sprochniale. Wysypalo sie z srodka prochno, najpierw myslalam ze jakies robaki i sie wystraszylam. Wtedy zauwazylam, ze cale okno jest poprochniale i nie wiem, czy uda sie je pokleic i wstawic, ale wiedziala, ze musze to zrobic przed noca, bo niebezpiecznie bez okna w nocy. I chyba tez myslalam, ze trzeba to jakos zrobic, bo nie stac mnie na nowe okno.

Cos mi zaczyna tu switac, ale bede wdzieczna za wszelkie skojarzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

często miewam straszny sen z oknem w roli głównej:

Okno w moim pokoju. Na zewnątrz jest ciemno. Pole i jakieś choineczki za oknem(naprawdę mam bardzo podobny widok z okna). Ktoś a raczej COŚ stoi na dworzu. Ale to tylko przeczucie bo nie widzę tego czegoś. Ja obsesyjnie dokładnie zaczynam tę okno zasłaniać(okno jest ogromnę na całą ściane). Jeśli cokolwiek odstaje albo jest niezasłonięte szybko to poprawiam, bo mam wrażenie że jeśli okno jest dokładnie zasłonięte to to coś nie może mnie dostrzec. Ale i tak gdzieś tam w środku czuję że TO mnie widzi. TO to jakiś demon lub zjawa. Wiem że straszne i chcę mi zrobić coś złego.

 

Byłabm naprawdę wdzięczna gdyby ktoś mi pomógł:z_jezorem_na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Od trzech nocy śni mi się okno, które usiłuje zasłonić grubymi zasłonami. Muszę to robić szybko żeby zdążyć... no właśnie ktoś usiłuje przez nie wejść. Nie wiem kto to jest. Czy ktoś zna znaczenie tego snu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

a mnie śniło się że przez okno w moim pokoju zaglądali ludzie jakby próbowali się tam wedrzeć, noi rozbili tę szybę, a potem widziałam jak mój brat ją naprawiał jakąś maszynką , próbował wygładzić rysy na szkle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ;)

prosiłabym o pomoc w interpretacji fragmentu mojego snu.

Sialo mi się, że w jakims zerzycie z białymi kartkami rysowałam dużo zamkniętych okien, jedno koło drugiego.

 

Jeśli ktoś rozumie o co w tym chodzi, to prosze o pomoc.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaris, to dość skromny fragmencik. Jedyne, co przychodzi mi do głowy na jego podstawie, to symbol Twojego nastawienia wobec innych ludzi - tworzysz wokół siebie otoczkę niedostępności. Zamknięte okna są symbolem oporu, który być może stawiasz w jakiejś sprawie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

stałam przy oknie ,które myłam, było to okno zamknięte z przegrodami , składało się z 6 mniejszych szyb , z boku podchodził mężczyzna i pocałował mnie raz potem drygi i następny, to wyglądało tak:jakby chciał mi przeszkadzać w myciu , były to pocałunki krótkie , prawie muśnięcie w usta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie nigdy nie pamiętam snu , ale ostatnimi razy coś pamiętam śnił mi się durszlak lub jakieś sito próbowałam sitem nabrać wodę, ale nie udawało mi się to, męczyłam się i wszystko na nic. Proszę o znaczenie tego snu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zefirka50, mycie okna może oznaczać odkrywanie nowych widoków, perspektyw, bądź zmianę spojrzenia na jakieś stare sprawy. Coś jednak może Ci w tym przeszkadzać, pocałunek wskazywać może, na czyjeś oczekiwania wobec Twojej osoby - mogą zwyczajnie mijać się z Twoimi perspektywami na przyszłość.

 

prawie nigdy nie pamiętam snu , ale ostatnimi razy coś pamiętam śnił mi się durszlak lub jakieś sito próbowałam sitem nabrać wodę, ale nie udawało mi się to, męczyłam się i wszystko na nic. Proszę o znaczenie tego snu ?

Ten sen powinien być zamieszczony już w innym miejscu. Nie ma w nim słowa o oknach.

Tu chyba nie ma co tłumaczyć. Starasz się na daremne, a może po prostu czujesz się zupełnie bezsilna w jakiejś sprawie? Sitem wody nie nabierzesz, może więc wystarczy pomyśleć, o zmianie narzędzia, strategii działania?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Natomiast mnie śniło się, że siedziałam na łóżku, odwróciłam głowę do tyłu, a w oknie był mój znajomy (nie wiem czy to ważne, ale podoba mi się), a dokładniej jego twarz. Pamiętam, że się zdziwiłam, bo mieszkam na trzecim piętrze. On zapytał czy może wejść, a ja odpowiedziałam, że może spadać, ale zapraszam do środka, więc wybrał drugą opcję. Potem było jakoś dziwnie, bo niby był już w mieszkaniu, ale ja biegałam w tą i z powrotem jakbym chciała uniknąć jego wzroku. Mogłabym poprosić o interpretację tego snu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałam, że może spadać
czy powiedziałaś to na poważnie, czy tak dla żartu? Co konkretnie miałaś na myśli mówiąc te słowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę więc, iż sen może mieć niemalże dosłowne odzwierciedlenie w rzeczywistości, z tym że znajomy ze snu wcale nie musi symbolizować samego siebie, a na przykład inną osobę, z którą łączą Cię podobne relacje. Fakt iż jest on po drugiej stronie okna może wskazywać na jakąś drobną kłótnię - coś Was poróżni, rozdzieli. Wówczas Ty mówisz coś, za co po fakcie jest Ci głupio (we śnie dajesz koledze dwie możliwości, z czego jedna jest nierozsądna i niepoważna, cieszysz się, że przypadkiem nie posłuchał tego, co powiedziałaś na początku) - dlatego unikasz jego wzroku.

Tak ja to widzę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to było też tak, że ja mu podałam rękę jak wchodził, a potem tak się krzątałam jakbym się wstydziła. Podchodziłam do lustra i poprawiałam włosy, makijaż. Przepraszam, że piszę tak na raty, ale dopiero teraz to sobie przypomniałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, podajesz mu rękę - wyciągasz rękę na zgodę. Jest zakłopotanie. Poprawianie włosów i makijażu może świadczyć o tym, że za wszelką cenę chcesz jak najlepiej się zaprezentować przed tą osobą, być może do tego stopnia, że udajesz kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Bardzo proszę o pomoc bo jestem przerażona tym co mi sie dzis przysnił.

Fragment snu który dobrze pamiętam: wchdzę do kuchni gdzie była moja 3 letnia córka ale córki tam nie ma tylko wdze otwarte okno i powiewającą firanę. Wygladam przez okno i widzę z wysokosci (bardzo wysokiej) zarys postaci mojej córki (tak jakby lezała). W panice i krzyku zbiegam schodami na dół a tam ona sobie siedzi i sie grzecznie bawi jakimis foremkami do piasku. Dodam ze dom w którym sie to wydarzyło to dom moich zmarłych dziadków. Nie byłabym tym tak bardzo przerazona gdyby nie to ze rano jak rozmawiałam z mężem (akurat jestesmy w rozłące bo jestem na wakacjach u rodziców) to on powiedział ze miał straszny sen ze nasa córka jezdziła na rowerku, on sie odwrócił a ona spadła w jakąś przepaść.

Z gory dziekuje za interpretacje i proszę o szybką odpowiedz bo naprawde wierze ze to coś znaczy.

Pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio często śnią mi się okna. Miałam juz tyle snów z nimi w roli głownej ze nawet nie pamietam wszystkich.

Oto dwa ktore najbardziej zapadly mi w pamiec:

1. Siedzialam w mieszkaniu, mialam na kolanach male dziecko (chlopiec), czulam ze jest moje i ze je kocham. W pewnym momencie zauwazylam ze na scianie na ktorej nie bylo okien jest jedno uchylone, a tam gdzie wiedzialam ze byly pojawialy sie dodatkowe, w efekcie gdzie sie nie obejrzalam zauwazalam okna, mniejsze wieksze, jedne zakryte firanka inne krysztalowe. Bylam spokojna i bardzo zaciekawiona moimi odkryciami.

2. Wyszłam na balkon w pracy i zauwazylam ze firma obok wymienila okna na nowe a stare oparla o balustrade. W pewnym momencie jakies stare kobiety z tej firmy (nie wiem skad sie wziely) zaczeły wyrzucac te okna przez balkon a ja stalam i czekalam az uslysze przerazliwy dzwiek tluczonego szkla ale niczego nie bylo slychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnsemadnes, oka w pierwszym snie moga oznaczac nowe perpektywy, które wyrastaja przed Toba niczym grzyby po deszczu. Dodatkowo pojawia sie symbol dziecka, czyli nowosci w Twoim zyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Śniło mi się że jestem w dużym pokoju z dwoma wielkimi oknami na przeciwko siebie. Na parapecie otwartego okna stał mój były mąż i wychylał się. Jego mama krzyknęła na niego że spadnie, żeby zszedł. On zszedł bez słowa. Ja się obudziłam ze strachem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mój sen... Stoję na zewnątrz budynku, widzę okno z firankami, które myje od wewnątrz moja żona... Nagle opiera się o szybę, szyba pęka i żona wylatuje razem z szybą przez to okno na zewnątrz...

Może ktoś mi pomoże w interpretacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może ktoś mi powie, co mógł oznaczać mój sen? Nurtuje mnie on niesłychanie... Mianowicie. Śniło mi się, że była taka mała imprezka u mnie w pokoju. Kilku znajomych. Była też na niej moja była przyjaciółka, obecnie się już nie przyjaźnimy, wręcz nie tolerujemy, bo zraniła mnie i okłamała, ale często za nią tęsknię, nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie w interpretacji snu, ale myślę, że może, dlatego napisałam o tym. W każdym razie, ta moja była przyjaciółka uśmiechnęła się do mnie i otworzyła okno na szerz. Weszła na parapet, patrzyła mi perfidnie prosto w oczy i śmiała się. Wszyscy patrzyliśmy przerażeni na to co ona robi, ale każdy czuł, że ona żartuje, że za chwilę stamtąd zejdzie. Ale ona spojrzała mi w oczy i uśmiechnęła się, a potem wyskoczyła z okna. Co to może znaczyć? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Śniło mi się, że byłam ze znajomymi w 'moim' domu. Zerwał się nagle wiatr. Okno było otwarte, więc chciałam je zamknąć. Było szerokie, średnio wysokie, z dwoma skrzydłami otwierającymi się na zewnątrz i dwoma do środka. Nie wisiały w nich firanki ani nic w tym stylu. Tych zewnętrznych nie mogłam zamknąć, bo wiatr mi przeszkadzał. Z tymi drugimi problemu nie było, ale wiadomo- najpierw chciałam zamknąć pierwsze. Wychylałam się bardzo. Zobaczyłam z boku balkon i drzwi. Właściwie mogłam wyjść nimi i poradziłabym sobie z oknem, ale tego nie zrobiłam.

Co to może znaczyć?

Nie zamknęłam w końcu okna.

Edytowane przez karolinna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinna okna we śnie odnoszą się najczęściej do naszego spojrzenia na świat, na to co się wokół nas dzieje.

Odnoszę wrażenie, że jest coś co Cię niepokoi i co wywołuje w Tobie lęk, który może być spowodowany złą oceną sytuacji w której się znajdujesz.

Drzwi w tym śnie mogą symbolizować nowe możliwości wyjścia z trudnej dla Ciebie sytuacji i podjęcie dobrego wyboru, ale Ty nimi nie wyszłaś co oznacza, że wolisz sobie utrudniać życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj gdy śni mi się okno oznacza to śmierć kogoś bliskiego;/jak otwarte i wyglądam przez nie to wypadek.Jeszcze nie było tak,żeby się nie sprawdziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mi śniło się, że moja przyjaciółka wypadła z okna mojego pokoju, a następnie miała zakrwawioną całą twarz. Nie chciała mojej pomocy od razu, przyjęła ją dopiero po jakimś czasie. Czy może ktoś powiedzieć, co to mogło oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, bardzo proszę o pomoc w interpretacji snu. Śniła mi się zamarznięta rzeka, na którą ktoś wszedł, a wtedy lód się załamał i ta osoba wpadła do wody. Następie zobaczyłam okno, z którego ktoś chciał wyskoczyć ale ta osoba została złapana w połowie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Śniło mi się że wdrapywałam się do jakiegoś budynku po oknach, wychodziło mi to nawet z łatwością. W końcu zajrzałam przez jakieś okno i tam spała moja koleżanka a jak chyba chciałam zabrać stamtąd swoją kołdrę (???) I tej samej nocy miałam sen że spojrzałam w lustro i zobaczyłam że mam całą twarz w drobnych piegach. Nie wyglądało to brzydko a ja się zastanawiałam skąd one się wzięły i czy wyglądam z nimi lepiej czy gorzej. W rzeczywistości nie mam nawet 1 piega na twarzy :)

Proszę o pomoc w interpretacji bo senniki internetowe pokazują mi sprzeczne znaczenia tego samego hasła...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...