Jump to content

zmarły dziadek

TaintedLove
 Share

Recommended Posts

Witam, ostatnio miałam sen o dziadku, który od ponad roku nie żyje. Wyglądało to tak:

Siedziałam z moją starszą siostrą w pokoju i zadowolone oglądałyśmy telewizję. Dzwoni telefon, ja odbieram i słyszę w nim głos dziadką "Czy mogłabyś mi przyjść zrobić kawę? I porozmawiać, nudno mi tu samemu..." (w tym momencie głos się urywa a ja szybko przekazuję słuchawkę siostrze i krzyczę: "DZWONI DZIADEK!" po czym zaczynam płakać - byłam świadoma tego, że nie żyje.)

Siostra później zaczęła mówić, że to bardzo źle jeżeli zmarli do nas mówią a my utożsamiamy ich z osobami żyjącymi (w tym momencie chodzi o ten głos w telefonie), gdyż w jakiś sposób przywołujemy demony oraz naruszamy spokój osoby zmarłej.

Na tym sen się konczy, jednak nie daje mi on spokoju. A dziadek mieszkał w domu tuż obok mojego - przez 12 lat był częściowo sparaliżowany i 8 lat wdowcem przez co - zawsze o godzinie 17 dzwonił i prosił zeby przyjść zrobić mu kawę - to był jego rytuał. Chciałabym również dodać, że nigdy nie poświęcałam mu zbyt dużo czasu, zdażało się, że bardzo mnie denerwował i nie pojawiałam się u niego przez kilka dni z rzędu. Jednak dopiero po jego śmierci zaczęłam zauważać, jak mi go brakuje.

Bedę wdzięcza za interpetację tego snu, cóż on może oznaczac?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

TaintedLove

Edited by TaintedLove

Witam!

To że ktoś nie żyje nie świadczy o tym że nie mozemy z nim porozmawiać. Dziadek daje ci do zrozumienia z kawy to się z toba nie napije ale "porozmawiać" może. Ten swoisty rytuał z kawą daje do zrozumienia że zmienił się tylko stan skupienia materii i sposób porozumiewania - teraz będą to sny i obrazy przekazywane w nich przez twojego dziadka. Jest duże prawdopodobieństwo że dziadek będzie się tobą opiekował i w ten sposób daje ci do zrozumienia że na rozmowe nigdy nie jest za późno.

Pozdrawiam:

Sławomir