Jump to content

zmarły dziadek


TaintedLove
 Share

Recommended Posts

Witam, ostatnio miałam sen o dziadku, który od ponad roku nie żyje. Wyglądało to tak:

 

Siedziałam z moją starszą siostrą w pokoju i zadowolone oglądałyśmy telewizję. Dzwoni telefon, ja odbieram i słyszę w nim głos dziadką "Czy mogłabyś mi przyjść zrobić kawę? I porozmawiać, nudno mi tu samemu..." (w tym momencie głos się urywa a ja szybko przekazuję słuchawkę siostrze i krzyczę: "DZWONI DZIADEK!" po czym zaczynam płakać - byłam świadoma tego, że nie żyje.)

Siostra później zaczęła mówić, że to bardzo źle jeżeli zmarli do nas mówią a my utożsamiamy ich z osobami żyjącymi (w tym momencie chodzi o ten głos w telefonie), gdyż w jakiś sposób przywołujemy demony oraz naruszamy spokój osoby zmarłej.

 

 

Na tym sen się konczy, jednak nie daje mi on spokoju. A dziadek mieszkał w domu tuż obok mojego - przez 12 lat był częściowo sparaliżowany i 8 lat wdowcem przez co - zawsze o godzinie 17 dzwonił i prosił zeby przyjść zrobić mu kawę - to był jego rytuał. Chciałabym również dodać, że nigdy nie poświęcałam mu zbyt dużo czasu, zdażało się, że bardzo mnie denerwował i nie pojawiałam się u niego przez kilka dni z rzędu. Jednak dopiero po jego śmierci zaczęłam zauważać, jak mi go brakuje.

 

Bedę wdzięcza za interpetację tego snu, cóż on może oznaczac?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,

TaintedLove

Edited by TaintedLove
Link to comment
Share on other sites

Witam!

To że ktoś nie żyje nie świadczy o tym że nie mozemy z nim porozmawiać. Dziadek daje ci do zrozumienia z kawy to się z toba nie napije ale "porozmawiać" może. Ten swoisty rytuał z kawą daje do zrozumienia że zmienił się tylko stan skupienia materii i sposób porozumiewania - teraz będą to sny i obrazy przekazywane w nich przez twojego dziadka. Jest duże prawdopodobieństwo że dziadek będzie się tobą opiekował i w ten sposób daje ci do zrozumienia że na rozmowe nigdy nie jest za późno.

Pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...