Jump to content

Pogorzelisko, spalony dom


Zaspana22

Recommended Posts

Witam,

 

Dwa razy przyśnił mi się spalony dom - a ściślej pogorzelisko po nim, które oglądałam ze zdziwieniem i współczuciem dla właścicieli - ale za każdym razem ja miałam coś wspólnego z pożarem. A dokładniej:

 

Ostatnio śniłam:

 

Dotarły mnie słuchy, że spłonął dom, który jest w realnym życiu jakby pod moją opieką (pobieżną - nawet nie wchodzę do środka) pod nieobecność właściciela. Zdenerwowałam się i pobiegłam sprawdzić czy to prawda. Niestety na miejscu zastałam jedynie rusztowanie domu w postaci niemal spalonych całkowicie belek, które gdzieniegdzie się jeszcze trzymały. Reszta to kupa popiołu, miejscami jeszcze lekko dymiącego. Byłam baaardzo zdziwiona jak to mogło się stać oraz zasmucona widokiem, bo ten dom znam od dawna i zawsze tu stał, a teraz widać jaka po nim zostanie pustka gdy uprzątną zgliszcza. Zdenerwowałam się na początku, bo dom niby był pod moją opieką, ale zreflektowałam się, że przecież ja nie mogłam wywołać pożaru, skoro do domu nie wchodzę i że ludzie nie zrzucą na mnie winy za pożar.

 

Ponad pół roku temu śniłam:

 

Bardzo ubogiej i samotnej staruszce z mojej miejscowości spłonął cały dobytek. Miała stary domek, który był jej jedynym bogactwem. Wszyscy w miejscowości bardzo się wzruszyli jej losem, bo nie zasłużyła na to. Potem prócz litości ludzie zaczęli czuć ogromne oburzenie kiedy odkryto, ze to podpalenie. Znaleziono bowiem zapałkę oraz puszkę po piwie zwęglone w zgliszczach domu. Staruszka piwa nie pije, a ja - chodząc oburzona jak reszta mieszkańców - po zgliszczach przypomniałam sobie, ze to ja wczoraj w tym domu piłam piwo i paliłam papierosa i że to ja w takim razie podpaliłam ten dom. Byłam w szoku. Ludzie zmalawszy te dowody też od razu zaczęli podejrzewać mnie.

 

Tylko te dwa razy śniłam o spalonym domu i obraz pogorzeliska był w obu wypadkach bardzo podobny - w sumie taki sam, prócz tego, że w jednym śnie dom jest mały i ubogi, a w drugim spłonął bardzo duży dom. Co to może oznaczać dla mnie ?

Edited by Zaspana22
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...