Skocz do zawartości

Pogorzelisko, spalony dom


Zaspana22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dwa razy przyśnił mi się spalony dom - a ściślej pogorzelisko po nim, które oglądałam ze zdziwieniem i współczuciem dla właścicieli - ale za każdym razem ja miałam coś wspólnego z pożarem. A dokładniej:

 

Ostatnio śniłam:

 

Dotarły mnie słuchy, że spłonął dom, który jest w realnym życiu jakby pod moją opieką (pobieżną - nawet nie wchodzę do środka) pod nieobecność właściciela. Zdenerwowałam się i pobiegłam sprawdzić czy to prawda. Niestety na miejscu zastałam jedynie rusztowanie domu w postaci niemal spalonych całkowicie belek, które gdzieniegdzie się jeszcze trzymały. Reszta to kupa popiołu, miejscami jeszcze lekko dymiącego. Byłam baaardzo zdziwiona jak to mogło się stać oraz zasmucona widokiem, bo ten dom znam od dawna i zawsze tu stał, a teraz widać jaka po nim zostanie pustka gdy uprzątną zgliszcza. Zdenerwowałam się na początku, bo dom niby był pod moją opieką, ale zreflektowałam się, że przecież ja nie mogłam wywołać pożaru, skoro do domu nie wchodzę i że ludzie nie zrzucą na mnie winy za pożar.

 

Ponad pół roku temu śniłam:

 

Bardzo ubogiej i samotnej staruszce z mojej miejscowości spłonął cały dobytek. Miała stary domek, który był jej jedynym bogactwem. Wszyscy w miejscowości bardzo się wzruszyli jej losem, bo nie zasłużyła na to. Potem prócz litości ludzie zaczęli czuć ogromne oburzenie kiedy odkryto, ze to podpalenie. Znaleziono bowiem zapałkę oraz puszkę po piwie zwęglone w zgliszczach domu. Staruszka piwa nie pije, a ja - chodząc oburzona jak reszta mieszkańców - po zgliszczach przypomniałam sobie, ze to ja wczoraj w tym domu piłam piwo i paliłam papierosa i że to ja w takim razie podpaliłam ten dom. Byłam w szoku. Ludzie zmalawszy te dowody też od razu zaczęli podejrzewać mnie.

 

Tylko te dwa razy śniłam o spalonym domu i obraz pogorzeliska był w obu wypadkach bardzo podobny - w sumie taki sam, prócz tego, że w jednym śnie dom jest mały i ubogi, a w drugim spłonął bardzo duży dom. Co to może oznaczać dla mnie ?

Edytowane przez Zaspana22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...