Skocz do zawartości

Moc ze świętej relikwii


Tajniak6

Rekomendowane odpowiedzi

Ksiądz do kościoła przyniósł złote naczynie w którym znajdują się święte przedmioty np. drzazga z krzyża na którym był Jezus. Kiedy przyłożyłem rękę do relikwii, poczułem jak napłynęła do mnie energia dzięki której poczułem się szczęśliwy. Kiedy wychodziłem z kościoła żałowałem że nie zostałem przy tym dłużej i miałem dużą ochotę aby wrócić do tego. Znajdzie się ktoś kto napisze dlaczego to ja to poczułem, a inni nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z kawałków rzekomego krzyża na którym zginął Jezus, można zrobić aż trzy krzyże ;p

 

Tylko trzy? Cóż za niewykorzystany potencjał! Na pewno znajdą się osoby, które wypełnią ową lukę - wiatr wiejący w stajence Betlejemskiej, łzy Marii Egipcjanki i szczebelek z drabiny Jakubowej udało się opchnąc, więc z krzyżem problemu nie będzie.

 

Ad meritum:

 

 

Podatność na sugestię?

 

Jak najbardziej.

Z drugiej strony trzeba się zastanowić czy przedmiot uznawany przez wiele osób za cudowną, oh, ah relikwiję nie nabywa takich właściwości. Niektórzy uważają, że człowiek czczony przez miliony może stać się bóstwem - z przedmiotami może być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej.

Z drugiej strony trzeba się zastanowić czy przedmiot uznawany przez wiele osób za cudowną, oh, ah relikwiję nie nabywa takich właściwości. Niektórzy uważają, że człowiek czczony przez miliony może stać się bóstwem - z przedmiotami może być podobnie.

 

Na pewno łatwiej go wykorzystać jako "nośnik" sugestii dla następnych osób. Historia mityczna będzie się rozwijała sama w ludzkich umysłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno łatwiej go wykorzystać jako "nośnik" sugestii dla następnych osób.

 

Chodziło mi o przedmiot jako nośnik pewnej mocy/energii (jak zwał tak zwał, wiemy o co chodzi), która pochodzi od wyznawców przedmiotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sugerowałoby, że można zrobić uniwersalny talizman, który w pewnym stopniu nieświadomie zaklina mnóstwo ludzi i każdy kto go posiądzie byłby w stanie z tej mocy skorzystać.

 

Nie spotkałem się z takim przedmiotem, więc trudno mi ocenić czy to w ogóle możliwe. Jednakże spotkałem się też z dziwną reakcją na mój "przedmiot mocy", więc nie mam powodów żeby nie wierzyć, że to możliwe :)

 

Jednak wiara wiarą i wolałbym doświadczyć ;p

Edytowane przez Kobalt60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że runy nie są relikwią. Chyba, że masz jakieś runiczne tabliczki z drzwi do rzekomego mieszkania Thora :D Albo inny badziewne coś :D

 

Druga kwestia, to źródło użytych cytatów i czyje są. Wiadomo, że pierwszy jest mój, ale źródło reszty wypadałoby podać (zresztą wymaga tego regulamin)

Edytowane przez Kobalt60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś rozmawiamy o relikwiach czy przedmiotach ogólnie?

W przypadku relikwii z uniwersalnością będzie problem z wiadomych względów. W przypadku przedmiotów i symboli jako takich zresztą też - nie przychodzi mi na myśl przedmiot, który dla wszystkich jest święty/magiczny i w dodatku jego symbolika jest podobna. Symbolika różnych przedmiotów tez może się (znacząco) niekiedy różnić. Nie dla każdego np. krzyż jest narzędziem kaźni Jezusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,nie ma uniwersalnego symbolu dla wszystkich (wierzę w to głęboko ) ,i nie każdy wierzy że Jezus umarł na krzyżu ,oto co znalazłem w sieci

Krzyż - Ma bardzo wiele znaczeń, nie tylko ukrzyżowania Jezusa Chrystusa. Niemal w każdym zakątku Ziemi odkryto przedmioty związane z tym znakiem. W ciągu wieków pojawiło się około 400 różnych rodzajów krzyża, m.in.: krzyż łaciński, krzyż grecki, krzyż pizański, krzyż maltański, krzyż patriarszy, krzyż jerozolimski, krzyż celtycki, krzyż św. Piotra, krzyż św. Andrzeja, krzyż papieski, krzyż kardynalski, krzyż prawosławny, krzyż pacyfistyczny i wiele innych.

 

W kościołach chrześcijańskich a zwłaszcza w Kościele katolickim i prawosławnym krzyż jest otaczany szczególnie nabożną czcią. Wierni w jego kierunku zanoszą modlitwy, jest umieszczany w centralnym miejscu w budynkach sakralnych. W sensie mistycznym symbolizuje mękę Chrystusa. Kościoły protestanckie uznają krzyż za swój symbol, ale odrzucają jego kult, jako narzędzia zbrodni na którym stracono Jezusa. Krzyże protestanckie (z wyjątkiem luteran) są puste (bez wizerunku cierpiącego Chrystusa), co symbolizować ma zwycięstwo Jezusa Chrystusa nad śmiercią, całkowite zakończenie dzieła zbawienia i brak konieczności powtarzania, bądź uobecniania ofiary krzyżowej. Kilka pomniejszych wyznań (np. Świadkowie Jehowy) odrzucają w ogóle symbol krzyża, jako symbol niechrześcijański, twierdząc, że Jezus umarł na palu.

 

Symbole Krzyża pracują jak instrumenty duchowe inspirujące do osiągnięcia wyższego poziomu świadomości. Symbole krzyża dla wyznawców Chrystusa mają być częścią medytacji, kontemplacji, otwarciem drogi w ludzką głębię.

 

Odwrócony krzyż, początkowo reprezentował pokorę Apostoła Piotra w jego męczeństwie. Został ukrzyżowany głową w dół na odwróconym krzyżu, bo czuł się niegodziwie umierać w tej samej pozycji co Jezus.

 

Taki krzyż znajduje się w Watykanie na pamiątkę śmierci Św. Piotra. co stało się kpiną dla odmiennej kultury, ponieważ dzisiaj dla wielu jest oznaką satanizmu. Odwrócony krzyż u satanistów jest kpiną z Chrystusa.

 

Lucyfer, a raczej szatan, (Lucyfer - światło) zyskał to imię (szatan) kiedy P. Bóg wygnał go z nieba, stracił swoją boską światłość. Od tej pory szatan tworzy swoje "prawdy" o Bogu, posługuje się kłamstwem, manipulacją i oszustwem, miesza ludziom w zmysłach.

 

źródło : SYMBOLE I ICH ZNACZENIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...