Jump to content

Penis


zbojnicka.dziewka

Recommended Posts

PENIS / KREW...Śnił mi się dzisiaj mężczyzna, z którym już się nie spotykam. Były łóżkowe pieszczoty, z penisa Krzysztofa wydzielała się krew... Co to znaczy? Kilka dni temu śnił mi się w aptece , był tam z kobietą. Jak można sen o penisie i krwi wytłumaczyć?

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Moim zdaniem to po prostu obraz waszej znajomości pokazanej symbolicznie.

Penis to symbol męski czyli działania i te twoje pieszczoty wskazują na to że w tym związku to ty działałaś zaś on sam nie wiedział czego chce (to symbolizuje leżenie symbol stagnacji) zaś krew to symbol wybitnie materialny i wskazuje na to że sprawa ma podłoże finansowe.

Pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

Bolesna myśl dla mnie, ale może być prawdziwa. Aż znieruchomiałam czytając odp. człowiek dobrze zarabia, ma stabilna sytuacje, ale jest bardzo "oszczędny" tzn. dosłownie 10 zł-wydać "bez sensu" to majątek i rozmyślanie nad tym 3 dni! Być może boi się ew. podziału majątku ze swoją żoną? Cieszę się, że dostałam odp. Pozdr. Kasia

 

ps. nie zgadzam się tylko z tym, że ja działałam w tym związku...hm..może raczej znajomości? To on zabiegał o spotkania, od pół roku ani razu się nie zgodziłam na "widzenie" od prawie 3 mies nawet nie piszemy do siebie maili, stąd te sny mną wzburzyły.

Edited by zbojnicka.dziewka
dopisek
Link to comment
Share on other sites

PENIS / KREW...Śnił mi się dzisiaj mężczyzna, z którym już się nie spotykam. Były łóżkowe pieszczoty, z penisa Krzysztofa wydzielała się krew... Co to znaczy? Kilka dni temu śnił mi się w aptece , był tam z kobietą. Jak można sen o penisie i krwi wytłumaczyć?

 

Witam,

ja rozumiem ten sen trochę inaczej, więc się podzielę swoją interpretacją.

Sen generalnie przedstawia Twoją potrzebę namiętności. Tęsknisz za miłosnymi uniesieniami, za uczuciem pożądania. We śnie kochankiem okazuje się Twój były, ponieważ w podświadomości trzymasz go w szufladce "seks i miłość" - tak to zobrazuję ;) Ale nie wydaje mi się, że chodzi konkretnie o niego. Czasem w naszym życiu dzieje się coś, co gdzieś wewnętrznie kojarzy nam się z ludźmi z przeszłości - i wtedy o nich śnimy.

Penis, poza seksualnością i rozrodem, symbolizuje również działanie, dążenie do celu, akcję, zabieganie o coś. Co ciekawe, krew jest symbolem esencji życia, życiodajnej siły - czyli znowu - siła fizyczna, aktywność, zapał...

 

Jest jeszcze jeden aspekt.

Nie opisałaś tego dokładnie, więc przedstawię dwie drogi zrozumienia przesłania snu.

- Jeżeli ten penis ukazał się (i krwawił), kiedy miałaś go w dłoni, leżał na Tobie lub w inny sposób "dotyczył" Ciebie, to sen wskazuje bezpośrednio na to, że to Ty powinnaś "wziąć sprawy w swoje ręce" i zadziałać w kwestii spełnienia swoich potrzeb, o których pisałam na początku.

 

- Jeśli jednak ten krwawiący penis był tylko "częścią składową" Twojego kochanka, to pokazuje to, że zostawiasz mężczyznom pole do popisu i czekasz na ich ruch. Powinnaś to przemyśleć i (jeśli jednak brakuje Ci tych namiętnych uniesień) - zmienić taktykę.

 

Pozdrawiam, Lil.

Link to comment
Share on other sites

Lilith, bardzo dziękuję! szczerze, nie spodziewałam się, że z takim zaangażowaniem odpiszesz na post, dziękuję za Twój poświęcony czas, za rozpisanie na czynniki, za zainteresowanie, za dobro w postaci pomocy. ten mężczyzna to śnił mi się jako TRYPTYK-co kilka dni w ciągu tygodnia. najpierw śniłam, że On był w aptece (z żoną?), potem że leżeliśmy chyba na boku twarzą do siebie-nie pamiętam? i ta krew z penisa(nie dużo) i potem sen nr 3. pieścił mnie i kochał się ze mną.

Aha, i po tych snach jeszcze mój ułamany ząb jedynka na dole-i skojarzyłam: apteka, krew z penisa, ułamany ząb na dole- czyli cos złego z jego jądrami, penisem..choroba?

Edited by zbojnicka.dziewka
Link to comment
Share on other sites

Generalnie nie doszukiwałabym się jakichś zwiastunów jego kłopotów w Twoich snach - przyznałaś, że nie masz z nim kontaktu... Symboli sennych nie powinniśmy rozumieć dosłownie. Raczej nie mają one bezpośredniego przełożenia na rzeczywistość. Co do tych snów o nim - opowiem Ci podobną historię, którą sama kiedyś przeżyłam.

 

Otóż zdarzyło mi się, że przez ok. miesiąc, co noc śnił mi się dawny przyjaciel, z którym nie miałam kontaktu on kilku lat i o którym już w ogóle nie myślałam. Każdy sen był inny, ale w każdym śnie ten człowiek pojawiał się jako mój 'wybawca'. Np. nagle płakałam albo przed czymś uciekałam i wołałam jego. On mnie pocieszał i uspokajał. Snom towarzyszył strach, niepokój, smutek. Pojawienie się tej konkretnej osoby w moich snach było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, ale przemyślałam dokładnie to wszystko. Sama fabuła tych snów nie była ważna. Liczyły się emocje, które odczuwałam niemal fizycznie. Co do mnie dotarło: żyłam wtedy w dużym stresie i nerwach. To mnie otaczało i nawet nie zauważałam, że jestem cały czas spięta i nerwowa. W tych snach szukałam pomocy, wsparcia, zrozumienia. I rzeczywiście - kiedy uświadomiłam sobie, co się dzieje ze mną w środku, zaczęłam coś z tym robić. Musiałam zrozumieć ten nerwowy okres i starać się to załagodzić i wyciszyć siebie. Kiedy wewnętrznie się uspokoiłam - i ten dawny przyjaciel przestał pojawiać się w snach. Jakieś pół roku później znowu miałam trudny okres - i znowu przyśnił mi się ten człowiek... Nie myślę o nim już prawie wcale, ale gdzieś tam mam go w swojej głowie. Zapisał się w mojej pamięci właśnie jako ktoś, na kogo zawsze mogłam liczyć. I takiego narzędzia użyła moja podświadomość, żeby mi coś zaalarmować.

 

Spróbuj na tym przykładzie przemyśleć te sny z byłym facetem. Jakie emocje Ci wtedy towarzyszyły? Co się działo? Co dzieje się teraz w Twoim życiu?

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Czasem śnią mi się moje byłe, w nowych erotycznych sytuacjach, przez które czasem budzę się z "namiotem" heh :icon_smile: A to oznacza że potrzebuje więcej sexu. Albo że brakuje mi dobrego sexu z moja byłą, bo ona wiedziała co lubię itd. Czyż to nie oczywiste? -_- Duża szansa że koleżance śnił się penis jej byłego, bo on potrafił ją zaspokoić tak jak jej obecny nie potrafi(jeszcze). ;) nic nie powiedziała też o jego wielkości :) Więc można by spekulować.

Edited by Podróżnik
Link to comment
Share on other sites

Droga koleżanko Lilith, tutaj nie chodzi o mnie, tylko o pomoc osobie, która prosiła o interpretacje snu. Pewnie miewam więcej snów w ciągu miesiąca niż połowa mojego rodzinnego miasta razem wzięta. Jedyną osobą która potrafi poprawnie zinterpretować ten sen, jest osoba która go wyśniła. My możemy jedynie spekulować. Jednakże poprzez otwieranie kolejnych możliwości i podchodzenie do sprawy z wielu stron, na wiele różnych sposobów możemy pomóc jej, odnaleźć sedno sprawy. Zresztą w tym temacie nie tylko ja miewam od czasu do czasu erotyczne sny ;) Po za tym. W snach, to ja rozdaje karty ;]

Edited by Podróżnik
Link to comment
Share on other sites

Krew kojarzy się także z życiem czyli siłą życiową. Może, więc także obrazować jakieś problemy na tym polu u niego, lub straty ponoszone z powodów uczuciowych, erotycznych. Apteka czyli miejsce, gdzie kupuje się lekarstwa, szuka czegoś co uzdrowiło by sytuację. Może widzi w Tobie jakąś formę wsparcia, czy szansy na poprawę samopoczucia stąd zobaczyłaś go na końcu z sobą mimo, że sama zerwałaś kontakty z nim na jawie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...