Skocz do zawartości

Emocjonalne sny ;p


autopsja

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wy też tak macie, że niekiedy podczas trwania snu i zaraz po przebudzeniu czujecie się tak zajebiście, że żadne "ziemskie" uczucie temu nie może dorównac? ;))) To coś w rodzaju emocjonalnego orgazmu, pełna ekstaza, wszystkie pozytywne uczucia w Was się gromadzą i aż gotują ;)

Gadam pewnie jak nawiedzona, ale może ktoś ma podobnie i zna sposób, żeby każdy sen tak wyglądał? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,podczas głębokiej medytacji można coś takiego doświadczyć ,poczytaj mój post o medytacji kundalini lub tantra joga

,ponieważ medytacja to świadomy sen ,tu podam ci link fajny na you tube znalazłem ,pozdrawiam.

 

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie jesteś nawiedzona =]

Całkiem możliwe że przechodzisz przemianę ciała astralnego jeśli te sny zaczeły się od jakiegoś czasu i występują często.

Ahhh dziewczyno, być może wiem o co chodzi, ja juz od jakiś 2-3 miesiacy tak mam, dobrze że nie muszę wstawać rano do pracy.

A najlepiej jeszcze ustawiać budzik ok 6, wtedy się obudzic na moment i dalej śnić... mmmmm auć i tak może być! tylko ostatnio kiedy zaczeła w koncu byc normalna pogoda to mam tendencje wczesnie rano wstawać i te sny już żadziej się pojawiają.

Te sny są specyficzne, nie zawsze realistyczne, nie koniecznie pamiętam szczegóły ale emocje są jak najbardziej realistyczne, a nawet powiedział bym że na wyższym poziomie i te tło radości przy przebudzeniu, jak po kompieli w świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka razy miałam takie sny, wspaniałe przeżycie i co najlepsze przez resztę dnia utrzymuje się uczucie radości i wszechogarniającego szczęścia. ach żeby tak śnić co noc.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, zastanawia mnie od czego to zależy.. (?)

bo to wcale nie są świadome sny, wszystko w nich się dzieje samo i nawet ich treśc nie jest za specjalnie ciekawa, chodzi tylko o to uczucie im towarzyszące...

to się zdarza również z negatywnymi uczuciami, sen nie musi byc wcale straszny, a czujemy niepokój podczas jego trwania..

Ale te pozytywne sny... gdybym nauczyła się miec je częściej, to bym pewnie nie wstawała już w ogóle z łóżka ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer

agaaga

Tego rodzaju sny odzwierciedlają Twój wewnętrzy nastrój, ewentualnie Twój opymizm i pozytywne nastawienie do otoczenia co też sie przekłada na to co i jak śnisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było, nigdy by mi się nic przyjemnego nie przyśniło ;D

Jestem cały czas smutna i przygnębiona, nie mam pojęcia co to optymizm, a mimo to miewam silnie pozytywne sny ;)

Chyba że w ten sposób mi się regeneruje psycha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer

W takim razie te sny działają na Ciebie jak bufor bezpieczeństwa emocjonalnego i psychicznego - widocznie oczuwasz braki podczas dnia które są uzupełniane w nocy podczas snu.. a moze to poprostu zapowiedź zmian na lepsze, ale w tym ostatnim czas i Twoje działanie pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... akurat w tym czasie nie byłam zbyt optymistycznie nastawiona do niczego, raczej zadręczałam się wątpliwościami, ale może to chodzi o całokształt. Jednak wydaje mi się, że zarówno w zarówno za pierwszym, jak i drugim razem była to jakby odpowiedź na moje wątpliwości, których się natychmiast po wstaniu pozbyłam, tak jakby nigdy ich nie było. Tak jak napisała Autopsja, właściwie nie ma w tych snach żadnej akcji, tylko te niesamowite uczucia, bardzo, bardzo silne i bardzo pozytywne. Nawet nie wiem do czego je porównać, bo nigdy czegoś takiego nie czułam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można takie uczucia przyrównać do wielkich wydarzeń typu powrót bohaterów w zwycięstwie jak drużyna z władcy pierścienia czy grupowa ekstaza gdzie wszyscy się rozumieją w głębokim stopniu promieniując szczęściem. Uczucia ewoluują. Człowiek nie jest w stanie wyobrazić stanu uczuciowego istoty piątej gęstości bo jak mieć w sobie całe spektrum wszystkich żyjących na świecie? Możecie zawsze próbować sobie to wyobrazić podczas stanów uniesienia.

 

Winteer każdy sen działa jak bufor, bo każda żywa istotka trafia do 5 gęstości podczas głebokiego snu. Koleżanka raczej przeżywa aktywnie sny, tzn jak by w nich żyła i coś wykonywała czując to już podczas snu. Głębokiego snu raczej nie pamiętamy. A jeśli ją rozumiem to ona czuje jak by coś się stało, jakby wykonała jakąś prace.

 

Czy prowadzisz dziennik snów? Czy zaówarzyłaś prędzej zmiany w snach, np są wyraźniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Jak wszyscy wiedza, sny są rowniez i na tematy ktore bardzo przezywamy, o ktorych intensywnie myslimy, mielismy z nimi przez pewien czas spory problem itp. przezywamy pewne sytuacje pod wplywem tego co sie w realu dzieje intensywnie.

I tu wlasnie nie moge zrozumiec jednej rzeczy dlaczego tak zadko sni mi sie moja ukochana, strasznie mi jej brak dzien w dzien o niej mysle, wlasciwie dni mam pelne jej w myslach. Sni mi sie ona bardzo zadko w przerwach bardzo dlugich. Czasami po paru dniach mi sie znow przysni a potem na dlugo nic.

Wie ktos moze o co w tym chodzi? Przecie w takiej sytuacji co kilka dni mi sie powinna snic skoro non toper chodzi mi i to intensywnie po glowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wiele razy doświadczyłem tego że mimo zaangażowania emocji i myśleniu o czymś nie doświadczałem tego w śnie. Czasami jednak tak mam że myślę o czymś intensywnie, i nie śni mi się dokładna wizualizacja 'tego czegoś' lecz pokazanie tego z innej strony. Można powiedzieć że sny mi podpowiadają co mam robić, pokazując coś o czym bym nawet nie pomyślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, gdzieś już widziałam podobny temat, ale nie mogę teraz znaleźć.

AoiMizu, ogólnie sen ma służyć wypoczynkowi, jeśli na co dzień jesteś osobą dość aktywną i wciąż myślisz intensywnie o swojej ukochanej (z tego co piszesz, to z żalem i tęsknotą o niej myślisz), to prawdopodobnie Twoja podświadomość podczas snu nie męczy Cię już tym tematem, daje Ci czas na "zresetowanie" i odpoczynek od tego, co przeżywasz w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że jeśli się ma jakiś problem lub coś na myśli co nie chce opóścić mózgu to najlepiej jest się przespac a we śnie będzie ukryta jakaś informacja. Znam maniaka gier kóremu się śnią gry w które gra. Ale to już jest jakieś małe wariactwo (albo wirtuozerstwo, jak kto woli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się śnią gry w które gram :) Ale tylko jeśli siedzę do późna przed monitorem a następnie idę prosto do łóżka.

Sęk w tym, ze podświadomość AoiMizu ustawiona jest po prostu na odpoczynek od spraw, którymi się "zadręcza" w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czasem tak mam ze snami :) że budzę się rano i jest mi tak jakoś fajnie... ale ja bym tego nie wiązał z jakimś duchowym przeżyciem, po prostu... często wtedy mam jakiś fajny sen i po nim takie wrażenia. "Fajny" w sensie, że ktoś mi bliski mi się przyśnił (albo lepiej - w tym śnie był "bliski" :D ), albo... no np. raz miałem sen taki wrażeniowy, że nawet dotyk w nim jakby czułem i przytulałem kogoś po prostu i to był fajny sen, a potem wrażenia z niego przez cały dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Cześć, rozmawiałam już o tym z wieloma osobami, ale mam pytanie.

Czy zdarza się wam śnić tak bardzo realistycznie ( u mnie zawsze o osobie, o której chcę zapomnieć) i obudzić się rano czując, że uczucie wróciło z olbrzymią mocą?

Moje sny budzące uczucia są dla mnie krzywdą.

Jak myślicie, co mogą oznaczać sny budzące emocje, czy mogą nas przed czymś ostrzegać, na coś przygotować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dharma

wydaje mi się, że schowałaś te uczucia głęboko w podświadomości one tam są, nie zerwałaś jeszcze do konca psychicznie.. w nocy kiedy podświadomość zaczyna lepiej działaś wypływają z nas takie schowane uczucia, lęki, strachy...

 

mnie sie to często zdarza.. bynajmniej wiem na jakie sprawy trzeba jeszcze większa uwagę..

 

powodzenia :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a nie zdarza się Wam tak, że raz czujecie się wspaniale, jakby wszystkie radości skumulowały się w jednym śnie, a czasem jakby wszystkie lęki miały nad Wami władzę? W zależności od rodzaju sny jestem albo bardzo rozluźniona albo budzę się przerażona i nie mogę oddychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zawsze miałam bardzo dziwne, wręcz malownicze sny, ale wszystkie emocje były skamieniałe, stłumione, ignorowane... rzadko przeżywam oczywiste i pełne emocje w snach. Kilka razy udalo mi się jednak wyleczyć z problemow dzięki swoim snom.

 

Niedawno zaczęła mi się śnić moja przeszłośc, dawna szkoła, ale zamiast starych znajomych czuję w nich obecność osób, z ktorymi przyjaźnie się teraz. Tęsknię w nich za życiem którego nie miałam, a które jest dla mnie znajome i dużo prawdziwsze. Chcialabym w to iść i przezyć do końca, ale się boję, przeraża mnie ta tęsknota. Kurdę, kiedyś było dużo łatwiej.

 

Tak się sklada, że umiem calkiem nieźle obchodzić z Hagalaz. To co, może włożę sobie pod podusię? :P

Edytowane przez Two_spirit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...