Jump to content

zabić psa

constantin
 Share

Recommended Posts

Kilka dni temu przyśnił mi się drastyczny sen, w którym zabijam swojego psa. A wyglądało to tak:

Mój tata przywiózł do domu nowego psa. W związku z tym trzeba było się pozbyć poprzedniego. Byłem ze swoim starym psem w pokoju mojego brata i kombinowałem jak to zrobić. Z logiki tego snu wynikało że trzeba tego psa zabić i że muszę to zrobić właśnie ja (chociaż wcale tego zrobić nie chciałem i bałem się). Wymyśliłem, że zwabię tego psa na parapet i wypchnę przez okno. Bałem się, że pies przeżyje upadek (okno na 1. piętrze), ale będzie bardzo poturbowany i będę musiał go dobić. Mimo tego wypchnąłem psa i usłyszałem jego skamlanie i piszczenie (od razu tego żałowałem i miałem potworne wyrzuty sumienia). Roztrzęsiony zbiegłem na dół do ogrodu i zobaczyłem, że pies nie żyje.

Sen oddaje poniekąd rzeczywiste zdarzenia, bo na prawdę miałem takiego psa, owczarka niemieckiego, którego w dzieciństwie bardzo lubiłem. kilka lat temu mój tata znalazł małego psa, porzuconego nad jeziorem i przywiózł go do domu. Przez kilka lat mieliśmy dwa psy, potem ten starszy się pochorował i ojciec zdecydował żeby go uśpić (czego ja nie pochwalałem ale się w to nie mieszałem).

W śnie najbardziej mnie zdziwiło to, że właśnie ja miałem zabić tego psa (chociaż w życiu nie zabiłem żadnego zwierzęcia) i sam fakt, że to zrobiłem. Wiedziałem, że muszę to zrobić.

Nie wiem czy sen nawiązuje do przeszłości, czy jest ostrzeżeniem na przyszłość. W senniku martwy pies to zły znak, ale nie znalazłem nic nt zabijania swojego psa. Jeśli wiecie co ten sen oznacza to proszę o pomoc:) Pozdrawiam

Edited by constantin
powtórzenie

No ale można troszkę jaśniej? Ja tego psa nie zabiłem z własnej woli, tylko jakby pod presją osób trzecich. Co to oznacza i kim albo czym jest ten pies?

W typowym znaczeniu pies we śnie oznacza przyjaciela, jednak w tym wypadku, dotyczy prawdopodobnie zmian zachodzących w Twoim wnętrzu. Możliwe, że sam fakt uśpienia psa wywarł gdzieś wewnętrznie duże wrażenie i teraz znajduje ujście. Nie pokuszę się jednak o konkretne tłumaczenie, bo jest to sen który należałoby tłumaczyć w trakcie rozmowy 'oko w oko' ze śniącym:)

Jeśli pies symbolizuje przyjaciela, to chyba zaczynam rozumieć o co chodzi. Przyjaźniłem się od czasów przedszkolnych z pewną dziewczyną, która kilka miesięcy temu w bardzo perfidny sposób mnie zraniła i nie potrafię jej wybaczyć. Może w śnie zabijam właśnie tą przyjaźń, a to co przy tym czuję to emocje związane z zakończeniem tej znajomości?... Zastanowię się jeszcze nad tym. Dzięki za pomoc:) pozdrawiam.