Jump to content

zabić psa


constantin
 Share

Recommended Posts

Kilka dni temu przyśnił mi się drastyczny sen, w którym zabijam swojego psa. A wyglądało to tak:

 

Mój tata przywiózł do domu nowego psa. W związku z tym trzeba było się pozbyć poprzedniego. Byłem ze swoim starym psem w pokoju mojego brata i kombinowałem jak to zrobić. Z logiki tego snu wynikało że trzeba tego psa zabić i że muszę to zrobić właśnie ja (chociaż wcale tego zrobić nie chciałem i bałem się). Wymyśliłem, że zwabię tego psa na parapet i wypchnę przez okno. Bałem się, że pies przeżyje upadek (okno na 1. piętrze), ale będzie bardzo poturbowany i będę musiał go dobić. Mimo tego wypchnąłem psa i usłyszałem jego skamlanie i piszczenie (od razu tego żałowałem i miałem potworne wyrzuty sumienia). Roztrzęsiony zbiegłem na dół do ogrodu i zobaczyłem, że pies nie żyje.

 

Sen oddaje poniekąd rzeczywiste zdarzenia, bo na prawdę miałem takiego psa, owczarka niemieckiego, którego w dzieciństwie bardzo lubiłem. kilka lat temu mój tata znalazł małego psa, porzuconego nad jeziorem i przywiózł go do domu. Przez kilka lat mieliśmy dwa psy, potem ten starszy się pochorował i ojciec zdecydował żeby go uśpić (czego ja nie pochwalałem ale się w to nie mieszałem).

W śnie najbardziej mnie zdziwiło to, że właśnie ja miałem zabić tego psa (chociaż w życiu nie zabiłem żadnego zwierzęcia) i sam fakt, że to zrobiłem. Wiedziałem, że muszę to zrobić.

 

Nie wiem czy sen nawiązuje do przeszłości, czy jest ostrzeżeniem na przyszłość. W senniku martwy pies to zły znak, ale nie znalazłem nic nt zabijania swojego psa. Jeśli wiecie co ten sen oznacza to proszę o pomoc:) Pozdrawiam

Edited by constantin
powtórzenie
Link to comment
Share on other sites

No ale można troszkę jaśniej? Ja tego psa nie zabiłem z własnej woli, tylko jakby pod presją osób trzecich. Co to oznacza i kim albo czym jest ten pies?

Link to comment
Share on other sites

W typowym znaczeniu pies we śnie oznacza przyjaciela, jednak w tym wypadku, dotyczy prawdopodobnie zmian zachodzących w Twoim wnętrzu. Możliwe, że sam fakt uśpienia psa wywarł gdzieś wewnętrznie duże wrażenie i teraz znajduje ujście. Nie pokuszę się jednak o konkretne tłumaczenie, bo jest to sen który należałoby tłumaczyć w trakcie rozmowy 'oko w oko' ze śniącym:)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies symbolizuje przyjaciela, to chyba zaczynam rozumieć o co chodzi. Przyjaźniłem się od czasów przedszkolnych z pewną dziewczyną, która kilka miesięcy temu w bardzo perfidny sposób mnie zraniła i nie potrafię jej wybaczyć. Może w śnie zabijam właśnie tą przyjaźń, a to co przy tym czuję to emocje związane z zakończeniem tej znajomości?... Zastanowię się jeszcze nad tym. Dzięki za pomoc:) pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...