Jump to content

Koń/piwnica/skrzynia/dziennik

bishkopt
 Share

Recommended Posts

Ostatnio miałem dziwny sen, przyśnił mi się już drugi raz.

W tym śnie schodziłem po schodach do piwnicy, którą... od kogoś odziedziczyłem. Po otwarciu drzwi okazało się że są tam jakieś półki (chyba były na nich książki) i na środku piwnicy stał koń. Był on duży i brązowy. Potrzedłem do niego i zacząłem go głaskać i mówić że długo tam na mnie czekał i że jest wychudzony (choć na takiego nie wyglądał) następnie udałem się do drugiego pomieszczenia które było za drzwiami. W pokoju tym znajdowało się biurko, szafki z książkami i skrzynia z której wyciągnąłem coś w rodzaju dziennika, który zacząłem czytać. Pisało tam że ten ktoś po kim odziedziczyłem piwnice prowadził tam coś w rodzaju badań i różni ludzie którzy czegoś szukali w piwnicy przeszkadzali mu próbując tam wejść, aż do momentu kiedy rzucił szmatę pod drzwi w taki sposób aby światło nie było widoczne na zewnątrz tego pomieszczenia. W tym momencie ktoś zaczął szarpać drzwiami, a kiedy rzuciłem szmatę pod drzwi szarpanie ustało i ten ktoś się oddalił. Wtedy wyszedłem do drugiego pomieszczenia, w którym już nie było konia (ja wogóle sie tym nie przejołem, a nawet tego nie zauważyłem) i wyszedłem po schodach z piwnicy. Przez cały sen byłem zaciekawiony co tam jest w piwnicy i czego ci ludzie szukają.

Guest SooYoung

Piwnica jest symbolem twojej podświadomości. A to ze ją po kimś odziedziczyłeś to symbol naszych rodzinnych tradycji ale i obciążeń.

Koń symbolizuje wolność ale też i potencję, to że był wychudzony pokazuje jak zablokowane mogą być naturalne dla nas sprawy, co trzeba uwolnić z podświadomości i nad czym trzeba popracować, czyli nakarmić konia.

Pokój z biurkiem i książkami to rodzaj samotni, biblioteki, jest tam ukryta wiedza którą chciałbyś poznać ale ceną za to jest odosobnienie, samotność - przeciwieństwo symbolu konia - Twojej osobistej wolności

To ze nie przejąłeś się ze koń zniknął może pokazywać ze nadchodzi w Twoim życiu czas gdzie będziesz poszukiwał wiedzy, dążył do wewnętrznego rozwoju, uwazaj jednak żebyś po drodze nie zagubił prawdziwego sensu życia - czyli Światła, które przykryłeś szmatą. Szmata to coś brudnego, nieczystego - brudne instynkty.

Ten człowiek który był tam przed tobą nie lubił ludzi,wybrał samotność a Ty możesz iśc jego drogą ale stracisz światło - radość życia, to "żyć Tu i teraz" a zagubić się w poszukiwaniu wiedzy która nie zawsze jest nam potrzebna

bishopt dostałeś w tym śnie wskazówkę jak moze być, od ciebie zależy co wybierzesz, pogoń za pseudo wiedzą czy smakowanie życia

Czy interesujesz się magią, ezoteryką itp.. czy chcesz posiadać jakieś wyjątkowe moce? a może dla ciebie los szykuje coś całkiem innego i o wiele ciekawszego ?

Cholera szczerze mówiąc nie spodziewałem się że ktoś tak świetnie może to wszystko opisać. Od października idę na studia i mam pewne obawy czy idę na właściwy kierunek, czy sobie poradzę itp itd. Dawniej interesowałem się ezoteryką (w szczególności reinkarnacją i oobe), ale przestałem w pewnym momencie, tak samo przestałem (lub robie to rzadziej) robić rzeczy które bardzo lubiłem swojego czasu ( grać w siatkówkę i grać na gitarze) być może to wszystko jest tam opisane..... Dziękuje Ci mary_mary.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• Purple90
      By Purple90
      Cześć

Proszę o interpretację*snu, w którym śniła mi się sąsiadka, z bloku, w którym długo mieszkałem. We śnie miała bąble na twarzy i chciała bym zszedł*z nią do piwnicy czego nie zrobiłem. Co może to oznaczać?

Nie przepadałem za tą osobą. Robiła dużo szumu o nic. Często miała uwagi do kogoś.

Nawet nie wiem pod jakim hasłem w senniku mogę znaleźć podpowiedź do interpretacji - szukałem pod zmarła osoba, ale sąsiadki tam nie było...
      j samej nocy śniło mi się, że po piwnicy oprowadzają mnie współlokatorzy

Te
      Dziękuję
    • madamme190
      By madamme190
      Witam, jestem tu nowa. Znalazlam forum poprzez sennik, jednak nurtuje mnie, jak zinterpretować mój sen. Nie pamiętam go zbyt dobrze, ale postaram się przedstawić jak najwięcej szczegółów. Dodam, że aktualnie jestem pokłócona z rodzicami, nie utrzymujemy kontaktu.
      Otóż to mój sen:

Śniło mi się, że jestem w domu swoich rodziców, rozmawiam z mamą. Następnie wychodzimy na zewnątrz, idziemy drogą obok której jest las (faktycznie jest), nagle obracam się za siebie, widzę stado koni na łące. Odwracam się w kierunku, w którym szłam z mamą i widzę przed sobą ogromniastego czarnego konia, który galopuje w moim kierunku, zaczynam mu rzucać kości pod kopyta, jednak się nie zatrzymuje. Chwytam go za szyję,jest bardzo narowisty, ciągle trzymając go za szyje siadam mu na grzbiet/początek szyi, a koń się przewraca. Uciekam na początek lasu, gdzie jest moja mama, która siedzi na wielkiej tłustej krowie, ja próbuję na nią wejść lecz spadamy obie z krowy, ja i mama byłyśmy przerażone, chciałysmy jak najszybciej uciec. Następnie sni mi się chatka, domek, niby pusty w środku, zaniedbany, szary, ponury, z brudnymi oknami. Wokół niego ogród kwiatowy, różnokolorowe kwiaty, mnóstwo kwiatów, spacerowałam między kwiatami. Nagle spostrzegłam że tyle samo ile jest kwiatów, jest nagrobków, bardzo duzo nagrobków. Poczułam wtedy strach we śnie, czytałam napis na nagrobku była wyryta data, i nie wiem skąd ale wiedziałam że to grób dziewczynki, i było coś w rodzaju epitafium, pisało "Jeśli mi pomożesz, odwdzięczę ci się". Nagrobek nie był z granitu, marmuru, był jak te najuboższe nagrobki, zaniedbany, stary. Nie było na nim nic, a po przeczytaniu epitafium we śnie, na nagrobku lezało bokiem metalowe wiadro, a w wiadrze mnóstwo kolorowych płatków kwiatów. We wcześniej wspomnianym domku, siedziałam niby z mamą i jakąś kobietą, pamiętam że była elegancką brunetką. A w ogrodzie widziałam we śnie raz mężczyzne z grabiami przypominającego ogrodnika.

Bardzo proszę o interpretacje, ponieważ się niepokoje.
    • Meganxx
      By Meganxx
      Witam.
      Dzisiaj w nocy miałam dosyć dziwny i niepokojący sen.
      Mieszkałam z kilkunastoma dziewczynami w domu moich zmarłych dziadków (w tej chwili mieszka tam moja ciocia, ale nikt z mojej rodziny nie wystąpił w śnie). Był to jakby taki akademik, który należał do rodziców jednej z tych dziewczyn. Okazało się, że jedna dziewczyna została zamordowana, ale nikt nie wiedział przez kogo, więc szukałyśmy podejrzanych. Doszłyśmy do wniosku, że może to być woźny tego domu (nie znam tego człowieka), który mieszkał w piwnicy, a więc musiałam zejść na dół poszukać poszlak. Bałam się zejść, ale spotkałam jakąś kobietę, która powiedziała, że zejdzie ze mną i sprawdzi. Nic jej chyba nie powiedziałam. Stwierdziłam wraz z dwoma innymi dziewczynami, że to będzie ten mężczyzna na pewno i musimy go zabić, bo on polował na następną. W trójkę ukryłyśmy się w jednym z pomieszczeń piwnicznych (były one większe niż realistycznie) i czekałyśmy na niego. Zabrałyśmy stamtąd siekierę, jakieś ostre małe grabie i sekator. Gdy się zjawił próbował z nami walczyć, ale miałyśmy przewagę i szybko go powaliłyśmy na ziemię. Wzięłam siekierę, zrobiłam mu dziurę w klatce piersiowej, odrąbałam głowę, ręce i nogi. Byłam cała ubrudzona krwią, więc jedna z dziewczyn przyniosła mi ubranie. Nie mogłyśmy nikomu powiedzieć, że go zabiłyśmy, to była nasza tajemnica. Zapakowałyśmy ciało i położyłyśmy je na łóżku, chciałyśmy je schować, gdy ktoś nas zawołał. Wyszłyśmy na dwór (było już bardzo ciemno, chyba noc) i właściciele tego domu uradowani powiedzieli nam, że mordercę tej dziewczyny odnaleziono i już jest w więzieniu. Spojrzałyśmy na siebie w trójkę nieco przerażone, że zabiłyśmy niewinnego mężczyznę, po czym obudziłam się.

Nie wiem co ten sen może oznaczać, ale trochę mnie przeraża. Proszę o pomoc.
    • sp01
      By sp01
      Śniło mi się że w chlewie mieliśmy przywiązanego czarnego konia. I nagle ten koń zerwał się i pobiegł na ulice potem został potrącony przez samochód. Po chwili głowa martwego zwierzaka wpadła do ogrodu (przeleciała przez płot, a raczej na taki betonowy chodnik między domem a ogrodem. Ja obserwowałam tą sytuacje, przebywałam wtedy na podwórku bo była ładna, słoneczna pogoda.

Potem przeskok. Nagle ja i ta głowa konia znalazłyśmy się w kuchni tzn głowa leżała, pamiętam moją myśl ze snu, że położył to tam mój ojciec z którym zresztą jestem skłócona i nie rozmawiam (może to ważne do interpretacji) na podłodze tuż przy wejściu do pokoju, do którego ja próbowałam wejść i przechodziłam po końskiej głowie, ubrudziłam się krwią, która była bardziej brązowa niż czerwona. Pamiętam uczucie że muszę zmyć tą krew. Na koniec przyszła mama i pamiętam, że była zdziwiona całą sytuacją.
    • zbojnicka.dziewka
      By zbojnicka.dziewka
      Zeszłam do piwnicy, była otwarta, ktoś okradł. Byłam zła, bo wyniósł zupełnie nowe rzeczy w pudełkach, których niektórych nawet nie otworzyłam. (realnie rzeczywiście w piwnicy trzymam rzeczy np.; toster, etc, których nigdy nie użyłam) Co to może znaczyć?
  • Create New...