Jump to content

Myć swoje nagie niewładne ciało


Zaspana22
 Share

Recommended Posts

Śniło mi się, że myłam swoje ciało, będąc poza nim jakby, tzn. siedziałam obok balii z wodą, w której było moje ciało bez głowy (!!!) i myłam je, obmywałam w tej wodzie. Nogi wystawały z balii, przekładałam je żeby dokładnie je umyć, były ciężkie, jak nogi kogoś nieprzytomnego/zmarłego. Ciało raczej nie było zimne. Wiedziałam, że to moje (choć "niewładne") ciało, nie widziałam głowy, nie było jej (nie widziałam rany po niej ani nic w tym rodzaju), albo jej zupełnie nie dostrzegałam.

 

Co to może znaczyć?

Link to comment
Share on other sites

Twój sen odnosi się do sfery seksualnej. Akcentuje to nagie ciało i nogi, które musiałaś przekaładać. Nogi są bardzo silnym symbolem erotycznym. Brak głowy przy ciele może oznaczać brak równowagi między umysłem i ciałem - z przewagą cielesności. Może dla czegoś lub kogoś "tracisz głowę"? Balia z wodą, mycie to symboliczne oczyszczanie się z brudu. Przypuszczam, że nie akceptujesz swojej cielesności, seksualności (np. jesteś aktywna seksualnie wbrew temu, co Ci wpojono w domu lub masz romans, którego sama tak do końca nie akceptujesz), a sen pozwala odzyskać równowagę między ciałem a duchem.

Link to comment
Share on other sites

Ysabell dziękuję Ci bardzo za odpowiedź i - w moim mniemaniu - trafną interpretację. Rzeczywiście od początku rysowania się we mnie świadomości, 'odrębności' itp. (późniejsze dzieciństwo) nie potrafię chyba zintegrować, zgrać, połączyć czy nawet odnieść moją cielesność do mojego "ja"... hmmm.... wszystko jest osobno, ciągłe dysonanse, sen jedynie chyba to akcentuje, albo jakiś krytyczny punkt w tym 'niedopasowaniu', bo w "pomoc" snów nie wierzę;) Dziękuję za odpowiedź jeszcze raz i pozdrawiam Y :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...