Skocz do zawartości

Myć swoje nagie niewładne ciało


Zaspana22

Rekomendowane odpowiedzi

Śniło mi się, że myłam swoje ciało, będąc poza nim jakby, tzn. siedziałam obok balii z wodą, w której było moje ciało bez głowy (!!!) i myłam je, obmywałam w tej wodzie. Nogi wystawały z balii, przekładałam je żeby dokładnie je umyć, były ciężkie, jak nogi kogoś nieprzytomnego/zmarłego. Ciało raczej nie było zimne. Wiedziałam, że to moje (choć "niewładne") ciało, nie widziałam głowy, nie było jej (nie widziałam rany po niej ani nic w tym rodzaju), albo jej zupełnie nie dostrzegałam.

 

Co to może znaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój sen odnosi się do sfery seksualnej. Akcentuje to nagie ciało i nogi, które musiałaś przekaładać. Nogi są bardzo silnym symbolem erotycznym. Brak głowy przy ciele może oznaczać brak równowagi między umysłem i ciałem - z przewagą cielesności. Może dla czegoś lub kogoś "tracisz głowę"? Balia z wodą, mycie to symboliczne oczyszczanie się z brudu. Przypuszczam, że nie akceptujesz swojej cielesności, seksualności (np. jesteś aktywna seksualnie wbrew temu, co Ci wpojono w domu lub masz romans, którego sama tak do końca nie akceptujesz), a sen pozwala odzyskać równowagę między ciałem a duchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ysabell dziękuję Ci bardzo za odpowiedź i - w moim mniemaniu - trafną interpretację. Rzeczywiście od początku rysowania się we mnie świadomości, 'odrębności' itp. (późniejsze dzieciństwo) nie potrafię chyba zintegrować, zgrać, połączyć czy nawet odnieść moją cielesność do mojego "ja"... hmmm.... wszystko jest osobno, ciągłe dysonanse, sen jedynie chyba to akcentuje, albo jakiś krytyczny punkt w tym 'niedopasowaniu', bo w "pomoc" snów nie wierzę;) Dziękuję za odpowiedź jeszcze raz i pozdrawiam Y :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...