Jump to content

Ciekawa wizualizacja pięknych niebieskich oczu


haseox91
 Share

Recommended Posts

Witam medytuję od niedawna Wczoraj to był mój z 5 raz . Mieszkam w bloku na ostatnim piętrze . Zacząłem medytować wieczorem , otworzyłem sobie okno na roścież i usiadłem na dużym łóżku znajdującym się pod nim . Włączyłem na słuchawkach sobie muzykę by nic mi nie przeszkadzało (np. jeżdżące auta). Usiadłem w pozycji kwiatu lotosu i zacząłem medytować . Odczułem bardzo silne mrowienie na całym ciele i jeszcze większe gdy zacząłem sobie wyobrażać że spływa na mnie energia i wdycham ją całą nosem . Mam tak czasami że schylam lekko głowę w dół i przy wdechu podnoszę lekko do góry . I gdzieś tak po 5 minutach medytacji gdy zeszła mi głowa troszkę w dół i przy wdechu powietrza zacząłem ją podnosić ukazały mi się oczy które w rytm podnoszenia mojej głowy otwierały się prze de mną . Były to piękne niebieskie oczy w dodatku damskie które patrzyły na mnie , miałem uczucie jak bym był obserwowany i jakbym miał sam otwarte oczy w czasie medytacji . Byłem zauroczony tymi oczami były piękne i patrzyły tak ciepło na mnie . Szkoda tylko bo po tym jak się otwarły , spojrzały na mnie i odczułem ten wzrok na sobie to zniknęły .

 

Jak myślicie co to mogło oznaczać ?

 

Dodam jeszcze że miałem po medytacji uczucie , jak wyszedłem na to samo okno zapalić , że tak jakby patrzyły na mnie gwiazdy i całkiem inaczej patrzyłem na świat . Jakbym starał się dostrzec coś innego niż dotychczas .

Link to comment
Share on other sites

haseox ,jedyne co mi przychodzi do głowy to Projekcja Twojej Wewnętrznej Kobiety Na Zewnątrz .

Chodzi o Wewnętrzną Kobietę U Mężczyzny Z Głębiu Psychiki .

 

Natomiast U Kobiety C.G.Jung (Psychiatra Szwajcarski,Psycholog Transpersonalny ) Zalecał Odnalezienie Wewnętrznego Mężczyzny.

 

Widzisz ja tak mam od dawna -odnalazłem swoją kobiecą część psychiki ,nazywa się to androgynia :

 

Androgynia (w psychologii) – występowanie u danej osoby cech psychicznych charakterystycznych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

 

Charakterystyka :

 

Osoby androgyniczne łączą w sobie cechy psychiczne i sposoby zachowania (radzenia sobie w trudnych sytuacjach) charakterystyczne dla tradycyjnie pojmowanej męskości i kobiecości. Osobowość takich jednostek zawiera w sobie jednocześnie niezależność, jak i opiekuńczość, agresywność i łagodność, stanowczość i uległość, racjonalność i uczuciowość. Osoby płciowo stypizowane (kobiece kobiety, męscy mężczyźni) wbudowały w pojęcie "ja" gotowe schematy tego, jak powinni czuć, działać i myśleć "prawdziwi" mężczyźni i "prawdziwe" kobiety. Androgyni natomiast łączą w pojęciu "ja" oba schematy, co pozwala im reagować adekwatnie do sytuacji, plastycznie. Badania psychologiczne nad androgynią psychologiczną zapoczątkowała Sandra Bem. Opracowała inwentarz ról płciowych – BSRI (w polskiej adaptacji IPP Alicji Kuczyńskiej), wyłaniający osoby o różnym stopniu typizacji płciowej:

1.osoby androgyniczne – osiągające wysokie wyniki w obu skalach: męskości i kobiecości

2.osoby stypizowane płciowo zgodnie z płcią biologiczną – kobiece kobiety i męscy mężczyźni

3.jednostki stypizowane "na krzyż" – męskie kobiety i kobiecy mężczyźni

4.jednostki niezróżnicowane – o niskich wynikach na obu skalach

 

Androgyniczne kobiety są bardziej niezależne, asertywne, a zarazem opiekuńcze niż "kobiecy" reprezentanci obu płci, mają wyższe poczucie własnej wartości i przejawiają niższy poziom lęku. Androgyniczni mężczyźni są równie stanowczy i niezależni jak męsko stypizowani, ale potrafią w większym stopniu okazywać czułość i współczucie.

 

Jednostki androgyniczne są opisywane przez innych jako sympatyczniejsze i lepiej przystosowane niż osoby płciowo stypizowane. Wyraźnie stypizowane płciowo dziewczynki i wyraźnie stypizowani chłopcy ce****ą się niższą inteligencją ogólną, mniejszą wyobraźnią przestrzenną i zdolnościami twórczymi.

 

Androgyni prezentują wyższy poziom otwartości i gotowości odsłaniania własnego "ja". Ich komunikacja z innymi jest zróżnicowana i elastyczna: otwartość w wyrażaniu uczuć, empatia, jak i niezależność poglądów, odporność na konformizm.

 

Istnieje związek między społeczną niekompetencją (trudności w rozumieniu innych i przewidywaniu ich zachowań) a silną typizacją płciową.

 

Osoby androgyniczne mają szerszy repertuar zachowań i podejmują rodzaje aktywności typowe dla obu płci. Będące w związkach osoby androgyniczne są postrzegane jako bardziej partnerskie, kochające, tolerancyjne, dbające o relacje.

 

Androgyni, jak i osoby o męskiej tożsamości płciowej, mają wyższą samoocenę niż osoby o tożsamości kobiecej, lub też niezróżnicowanej płciowo.

 

Badając muzyków – kompozytorki i kompozytorów, wykonawczynie i wykonawców, zaobserwowano w tych grupach wyższą niż przeciętnie liczbę osób o cechach androgynicznych.

Edited by Pit
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję ci Pit bardzo mocno . Wiem że odpowiadanie na te same pytania cię już męczy , dlatego jeszcze raz dziękuję . To co mi tu bardzo przejrzyście opisałeś zgadza się z moją naturą . Choć troszkę się zdziwiłem że po tak krótkim okresie medytacji przytrafiła mi się taka rzecz . Teraz czuję że zaczynam coraz bardziej rozumieć samego siebie ;P

Link to comment
Share on other sites

Czasy i Nauka Oraz Medycyna ,pędzą do przodu bardzo szybko ,toteż i na efekty praktyczne jeżeli ktoś zajmuje się czymś na poważnie ,nie trzeba wiele czekać .

Ostatni w czasopiśmie " 4 Wymiar" czytałem że - Przez zmianę siebie ,można przezwyciężyć negatywną karmę rodu .

Właśnie ten mechanizm przekazał nam Jezus ,ale jego wielbiciele utracili działanie tego mechanizmu więc uznali ,że można wybaczyć wszystkie grzechy i człowiek nie jest zależny od przeszłości ,jednak nie nauczyli się pomagać ,człowiekowi zmieniać się .

Pozdrawiam :)

Edited by Pit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Similar Content

  • MichalMichalik
   By MichalMichalik
   Witam, mam pytanie czy taki sen może coś oznaczać?
   Nie będę opisywał wszystkiego bo dużo by tego było ale szczególnie zapadło mi w pamięć to że w tym śnie umarłem i przez jakiś czas swoją duszą podróżowałem w jakiejś ciemnej pustce (byłem świadomy) aż nagle obudziłem się w innym ciele. Jakby zamknięty, podchodziłem do lustra i widziałem inną osobę(zupełnie obca, kobietą z Indii) a ja duszą byłem w niej. Dziwne to bylo, jestem uduchowiona osoba i miewam świadome sny, medytuje. Ale ten sen był dziwny, taki realny
  • pawwis228
   By pawwis228
   Witam jakiś czas temu gdy zaczynałem swoją praktykę z medytacją zdarzyło się coś co pamiętam do dzisiaj .
   Podczas jednej z medytacji siedziałem w pozycji lotosu , dosyć długo - nie wiem ile czasu ale podejrzewam że mogło minąć koło 1 godziny.
   W pewnym momencie poczułem radość znikąd , poczułem szczęście. Mój umysł stał się jasny, przejrzysty . Cokolwiek sobie wyobrażałem w tym stanie było tak rzeczywiste i realne jakbym w danym momencie doświadczał tego . Miałem uczucie jakbym był ponad myślami . Czy ktoś może podzielić się podobnym doświadczeniem ?
   Dodatkowo czytałem książkę Joe Dispenza - Wymień Umysł na lepszy model. I jest tam opisany model jak dzięki medytacji można zacząć obserwować swoje stare JA - i dzięki obserwacji zacząć być świadomym swoich zachowań, nawyków, jednocześnie tworzyć nowe JA . Nową osobowość , nowe nawyki , nowe doświadczenia.
  • estra
   By estra
   Witam, tak jak napisałam w temacie poszukuje konkretnego nagrania do autohipnozy. Pobrałam je z tej stronki jakieś 6 lat temu i niestety zapodziałam;/ Szukam tego już cały dzień i nic:( Myśle że jest ono dość znane ludziom siedzącym w temacie, postaram się przytoczyć tutaj fragment: "cała moja uwaga kieruje na ten wybrany punkt, a teraz zamknij oczy, uwagę skieruj do wewnątrz. Dobroczynne swiatło przenika całe moje ciało" a później Światełka się zmieniają na różne kolory:D z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc
  • Krimi
   By Krimi
   Witam
    
   Ze snu najbardziej charakterystyczne są dwie postacie obie miały czerwone oczy: wilk i człowiek.
   Proszę o fachowców o interpretację.
  • Radzi00o
   By Radzi00o
   Witam cieszę się że znalazłem to forum pozdrawiam wszystkich.
   na imię mi Radek, lat 20, szczupły, wysoki ... Trudna przeszłość, popaprana teraźniejszość i puki co nieciekawie zapowiadająca się przyszłość ( jeśli rozkręci się temat to z czasem napisze duuużo więcej o sobie.
    
    
   1 - moją historie z medytacją zacząłem już dawno temu ( chyba jak miałem 14 lat ) jakoś zawsze pociągało mnie do spokoju, harmonii i do dowiedzenia się kim jestem ( nie tylko jak to ktoś ładnie napisał na tym forum, małpą która robi co system karze ) szczegół tkwi w tym że zawsze byłą to tylko teoria z powodu braku warunków na wykonywanie praktyki, w sumie mało wiem na ten temat ( dziwne co ? tyle lat a tak mało wiem ) przeczytałem 5 książek od OSHO, czytam po forum ale to nic mi nie daje bo po prostu połowy zapominam, lepiej mi jakoś jak sam napisze z czym mam problemy i na bieżąco mogę dopisywać, wymieniać się zdaniami, pytaniami i odpowiedziami .
    
   2 - przejdę do pytań ponieważ małymi krokami zaczynam medytacje ( w sumie to już jakieś pół roku ale z dużymi przerwami ze względu na strach, niewiedzę i brak czasu ) ...
    
   3 - dlaczego przy medytacji strasznie wali mi serce ? za każdym razem jak poczuję że dzieje się zemną coś ,, innego ,, niż to co mi znane, rozumie że odczuwam strach ale staram się uspokoić i nic mi to nie daje, serce wali mi tak mocno że boję sie o to że zawału dostanę czy coś, strasznę uczucie no i ten strach przy tym bo ciężko mi się skupić na medytacji przy tak mocno bijącym sercu ( bije nieharmonijnie, jak opętane, baardzo mocno )
    
   4 - wczoraj przy medytacji miałem bardzo dziwne wrażenie, chciałem nauczyć się kochać ( podkreślę że całkiem nieznane jest mi to uczucie, nigdy się nie zakochałem, nigdy nie kochałem, dziwne to ale nie wiem czy czuje coś do swojej matki czy rodzeństwa, jest mi to jakby obojętne, strasznie mnie to męczy ) więc skupiałem całą uwage na oddechu i sercu, wiadomo z początku nic się nie działo po 15 minutach tak jakbym lekko odrętwiał, później odczuwałem relaks całkowity, ale włączyło się szybkie bicie serca, starałem sie to opanowac gdy już trochę mi się udało, czułem się jakbym był ( dziwne to ) leżącym kwadratem, bardzo ciężkim kwadratem, czarnym kwadratem, czułem się tak jakbym był nie wiem, był w bardzo gęstej i ciemnej mgle ale wiedziałem że leżę na łóżku, nie mam pojęcia skąd się to wzięło, najgorsze jest to że odczuwałem strach, aha bo to tez ważne, później prosiłem ciało o spokój, poczułem że ciało mnie wysłuchało ale serce nadal biło mocno, ale strach lekko przeszedł, po chwili znów naszedł mnie lęk bo pojawiły sie bardzo dziwne obrazy z dzieciństwa, nie do wytłumaczenia, tak jakby mnie chciało cos przygnieść, wszystko zrobiło się duże i czarne, jakoś śmiesznie się wiło, nie do opisania jest to uczucie ale wiem, że pierwszy raz od czasów dzieciństwa poczułem ten sam strach . ;/ zreszta bardzo często odczuwam strach przy medytacji. czy to normalne ?
    
   5 - pierwszy raz poczułem że potrafię rozmawiać z ciałem, miłe uczucie ale do czasu gdy nie odrętwiałem i ciężko było mi się ruszyć, to tez było wczoraj, ale spokojnie otwarłem oczy poleżałem chwilę i powoli ruszyłem jedna reką, później drugą, lecz ciało prosiło mnie o zamknięcie oczu lecz gdy je zamykałem czułem strach ;/
    
   6 - czy w czasie medytacji może się coś złego stać ? nie wiem dlaczego ale miałem wrażenie jakbym nie był sam ;/ bałem sie wejść głębiej bo obawiałem sie że opuszczę ciało i juz nie wejde bo będzie zajęte przez coś innego . dlaczego mam tyle obaw co do medytacji pomimo że bardzo tego chcę, pragne rozwijac sie duchowo. rozumie że miałęm strasznie dużo przykrych doświadczeń w życiu, ale w końcu przy medytacji jestem sam na sam, czy nie powinienem być szczęśliwy i przestać się bać ? , sa jakies efekty uboczne medytacji ?
    
   7 - przepraszam za nieład w pisaniu, ale ciężko mi się skupić ponieważ rodzice obok w pokoju kłócą się i jestem kłębkiem nerwów może podsumuję pytania,. czy strach przy medytacji jest normalny ? co zrobić aby go nie było ? sa jakieś skutki uboczne ? co jeśli wyjde z siebie ? będę mógł wrócić ? czy przy medytacji można umrzeć ? bo wczoraj miałem taką myśl ;/ odrazu odechciało mi sie medytacji ... co zrobić z wściekle bijącym sercem ? dzieje sie to tylko przy medytacji .
×
×
 • Create New...