Jump to content

Recommended Posts

Witam, jestem nowym użytkownikiem i dopiero poznaje to forum.

Proszę o dokładną interpretację mojego dzisiejszego snu:

Mianowicie śniło mi się, że mam zepsute, czarne, wielkie - trochę jak końskie - zęby. Bardzo mnie świerzbiły, a ja w nich grzebałem i wyciągałem najczarniejsze odłamki. Zdarzało się, że mnie bardzo bolały, a ja byłem zrozpaczony i wystraszony. Pamiętam, że były to zęby trzonowe głównie jeden po lewej stronie u góry.

Przebudziłem się aż przez to o 4.30 i przez godzinę nie mogłem zasnąć. Miałem bardzo zepsuty nastrój, gdy próbowałem leżeć, drażnił mnie sam fakt, że leżę. Było mi zimno i przechodziły mnie dreszcze, ale w końcu zasnąłem.

Wstałem przed południem i od tamtej pory swędzą mnie dosłownie wszystkie zęby trzonowe.

Przeczytałem, że to oznacza nieszczęście w rodzinie, śmierć lub wypadek. Ale czuje wewnętrzny niepokój i ciekawość. Chciałbym żeby ktoś z Was mi dokładnie zinterpretował ten sen. :) Po prostu chcę wiedzieć i myślę, że mogę wiedzieć więcej niż tylko "to oznacza nieszczęście w rodzinie".

Szokujący był fakt, że gdy dzwoniłem do mojej mamy pół godziny temu, chcąc jej powiedzieć o tym żeby uważała na siebie i przekazała to ojcu, matka powiedziała, że rano na przejściu dla pieszych o MAŁO nie potrącił jej samochód! Czy mam przestać się obawiać? Zęby mnie swędzą wciąż, a ja nie wiem już czy to jakaś przestroga czy może autosugestia.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witamy na Forum,

Zepsute zęby są symbolem problemów ze zdrowiem i osłabienie psychicznego, trudności w obronie swojej osoby i swoich bliskich. Dlatego zastanów się nad aktualnymi problemami w swoim życiu. Swędzenie może wskazywać na konieczność pośpiechu w sprawie, o której traktuje sen.

Natomiast sen raczej nie miał związku z niedoszłym wypadkiem Twojej matki. Skoncentruj się raczej na sobie. Swędzenie zębów w ciągu dnia to pewnie autosugestia.

Pozdrawiam

Ysabell

Link to comment
Share on other sites

Zęby to bardzo zawiły i trudny symbol i strasznie nie lubie go interpretować. Ponieważ widzę, że masz pewne obawy, które moim zdaniem idą w niewłaściwą stronę - to postaram się jakoś to wyklarować.

 

Jak już wspomniałam na początku - symbol zębów jest tak wielobarwny, że nie da się zawyrokować: "zęby we śnie to nieszczęście w rodzinie". Takie przeświadczenie wywodzi się ze starych ludowych podań i było oparte wyłącznie na podejrzeniach i prywatnych obserwacjach jednostki.

 

Zacznę tutaj od tego swędzenia. Podejrzewam, że zwyczajnie dziąsła (trudno powiedzieć, żeby to zęby swędziały) swędziały cię już w nocy, a to fizyczne odczucie przełożyło się na sen. Technicznie to wygląda właśnie tak, że sen automatycznie 'dostraja się' do bodźców fizycznych i w jakiś (często ukryty - choć u ciebie akurat prosty i dosłowny) sposób wnikają w sen.

Dlatego kwestię swędzenia pominę (poradzę tylko zainteresowanie się pod względem medycznym - możliwe, że łapie cię przeziębienie, ale może też być coś z dziąsłami - płucz jamę ustną szałwią) i skupię się na samym wątku snu.

 

Baaardzo często jest tak, że sny stopione z bodźcami fizycznymi są w całości powodowane tymże zjawiskiem, więc możnaby się uprzeć, że cały ten sen spowodował problem z dziąsłami. Ale ponieważ moja interpretacja zgra się z odpuszczeniem sobie tego snu i uznaniem go z 'prowokowany' (wnioski są podobne), przedstawię interpretację.

____________

Zęby mówią o twoich przekonaniach, samoświadomości, to fizyczny aspekt tego, jak (twoim zdaniem) przedstawiasz się ludziom i - przy okazji - twoja pięta achillesowa (w dosłownym rozumieniu) - coś, w co uderzajac, można cię złamać. Taki najczulszy punkt, który właściwie masz 'na wierzchu' i łatwo innym w niego trafić.

Moim zdaniem sen odnosi się do twojego zdrowia, myślę, że sprawa już się dzieje. Coś się rozwija - choroba, lub infekcja. Trochę się nacierpisz, ale to nie powinno być nic przewlekłego. Wielce się rozpisywać nie ma co, bo i sen kręci się wokół pojedynczego symbolu.

 

Zainteresuj się tymi dziąsłami. Kup szałwię w torebkach, płucz zęby. W razie czego, wybierz się do dentysty.

 

PS. Niedoszły wypadek matki, oczywiście nie ma związku.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...