Jump to content

Krystalomancja - jasnowidzenie w kryształowej kuli


kolory
 Share

Recommended Posts

Witajcie

 

Pragnę zaprosić do wymiany informacji na temat krystalomancji czyli otrzymywania wizji w kryształach, kryształowych kulach, zwierciadłach, opalizujących powierzchniach minerałów czy tafli wodnych.

Ten rodzaj jasnowidzenia często uważany jest za reprezentatywny dla wrózbiarstwa w ogóle a kryształowa kula w wyobraźni wielu osób nierozelwalnie łączy się z magami czy wiedźmami.

Dawniej było to jeden z bardziej popularnych sposobów stymulowania jasnowidzenia, jednak interesujące jak jest dzisiaj.

Sam od wielu lat pracuje z jasnowidzeniem i czasami używam tej metody.

Czy ktoś również pracuje przy pomocy krystalomancji? Jakich technik używa? Czy ktoś korzystał z tego typu sesji? Czy macie jakieś ciekawe informacje lub przemyślenia?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

przemyślenie nr 1: szarlatani mogą używać tego typu rzeczy aby odwrócić uwagę klienta od istoty sprawy, że tak na prawdę szarlatan / szarlatanka odwołuje się do tzw. Hot lub Cold Reading, które polegają na wyciąganiu od klienta paru informacji i potem karmieniu go tymi samymi informacjami ale w innych słowach. Przykładowo, klient przychodzi i z grubsza opisuje sytuację z rodziną, problem podziału spadku po dziadku, szarlatan / szarlatanka wyciąga kulę i mówi że widzi wielu ludzi i jednego starszego człowieka, (czyli dokładnie to co klient powiedział) jeżeli jakieś szczegóły się nie zgadzają, szarlatani mogą zwalić winę na "skazy" kryształowej kuli...

 

Przemyślenie nr 2: możliwe że to działa bardziej na zasadzie "trigger'u", (w tym przypadku, coś jak odruch) swojego rodzaju przygotowania do jasnowidzenia. Przykładowo, czasem w tutorialach o manipulacji energią adepci są proszeni o potarcie rąk przed sesją manipulacji energii, jeżeli robią tak wystarczająco często mentalnie człowiek może się przyzwyczaić że pocieranie rąk oznacza przygotowanie do manipulowania energią, tak że za którymś razem dany adept może potrzeć ręce bez specjalnego powodu a energia może zacząć gromadzić mu się na rękach, tak jak by to miało miejsce podczas sesji manipulacji energią. Pod koniec... że patrzenie w kryształową kulę może być stosowane jako ułatwienie do "przestawienia się" na inny sposób postrzegania, bardziej z typu parapsychicznego niż "codziennego".

 

Jednak bardziej skłaniam się do opcji nr 1. poza tym częściej chyba opal wodny czy sokole oko jest używane do "wizji" niż górski kryształ.

 

Pozdrawiam i powodzenia :D

Link to comment
Share on other sites

1 Dziekuje za zwrócenie uwagi, zawsze warto być uwaznym na wszystkie ewentualności. Faktycznie możliwe są różne sytuacje i może nawet nadużycia ale miałem nadzieje, że w tej dyskusji pojawią się osoby, które są raczej uczciwe i zainteresowane zjawiskami duchowego postrzegania. I chyba wole z góry zakładać, że ludzie mają pozytywne intencje.

 

2 Słyszałem o korzystaniu wpatrywania się w kryształ (czy jakiś punkt )aby wywołać odmienny stan świadomości , który może prowadzić do percepcji pozazmysłowej. Często rózni jasnowidzący używających stałych modlitw, zapalania świeczek lub jakiś innych powtarzalnych gestów, które z czasem mogą działać jak kotwica w podświadomości i wywoływać lub stabilizować stan potrzebny do ich pracy choć mam wrażenie, że większości robi to insynktownie.

 

W mojej metodzie używa się jakiej rzeczy z gładką powierzchnią i wywołujących wrażenie czystej głębi, więc tutaj wygodnie jest korzystać z przeźroczystego kryształu kwarcu, który ma w sobie przestrzeń w tej roli może wystapić też kula z kryształu lub przeźroczystego jednolitego tworzywa np. szkła. Wrażenie głębi można wytworzyć wpatując się w gładką powierzchnię lustra, fasetę krysztłu, zmoczoną aby wywołać połysk powierzchnię. Kahuni wykorzstywali w tym celu wygładzone przez wodę powierzchnie kamieni z morza. Niektórzy ludzie (ja też tego kiedyś próbowałem) używali zwilżonej powierzchni paznokcia. Cała sztuka polega aby wywołać wrażenie przestrzeni a w niej pojawi się wizja, obraz anioła, aury, innego wymiaru, itp. Trochę dziwie się Twojej sugestii o opalu wodnym i kocim oku. Ani jeden ani drugi kamień nie jest przeźroczysty a oba są rózno barwne i to wręcz przszkadza w wywołaniu głębi więc pewnie chodzi o jakąś metodę, której nie znam.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest mahadeva

A jak duża kula to ma być? Ciekaw jestem, czy nadała by się do tego kula z czarnego obsydianu, tak gdzieś średnicy ponad 11 cm, przymierzam się do kupna czegoś takiego, w sumie to w innym celu, ale zawsze można poeksperymentować.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie może ale każdy sobie sam musi wybrać to, co odpowiada jego upodobaniom. Ja kiedyś też pracowałem z dużym wypolerowanym kawałkiem czrnego onyksu, chociaż wole jednak bezbarwne i przeźroczyste kryształy lub kule ze szkła.

Rozmiar 11 centymetrów wydaje się dobry ale to też zależy od upodobań. Moża eksperymentować nawet ze zwykłym lusterkiem. Mususz zapytać się siebie co Ci pasuje, albo pobawić się kilkoma rzeczami i wybrać sobie.

Link to comment
Share on other sites

Jakoś do mnie to nie przemawia ,może dlatego że nigdy nie próbowałam ,dla mnie jasnowidzenie to migawki które mam i to na ogół wtedy się tego nie spodziewam .Ale artykuł ciekawy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...