Skocz do zawartości

bagaż, pociąg, pieniądze, urzędniczka, zwrot


Lausitzer

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, miałem dziwny sen. Z pozoru banalny, ale napawający mnie dziwnym niepokojem. Dlatego też poderwałem się z łóżka, żeby prosić o interpretację następującego snu:

 

Jechałem pociągiem z bratem i z przyjacielem. Po przyjeździe na stację końcową oni wyszli, a ja miałem wynieść bagaż mojego przyjaciela. Niestety, zdążyłem wyjść z jego bagażem, a mój odjechał z odstawianym na bocznicę pociągiem. Szybko poszedłem do dyżurnej ruchu, żeby pozwoliła mi wejść do odstawionego na bocznicy pociągu, ale ta wysłała mnie do kobiety (wiek ok. 50 lat, kasztanowe włosy, elegancka), która zawiaduje zagubionym bagażem. Kazała mi wejść do innego pociągu i po przejściu do kabiny maszynisty powiedziała, że kolej przeleje mi pieniądze na konto za bagaż, ale do pociągu wejść nie mogę. Po usilnych prośbach, na kolanach, powiedziała mi, że pieniądze dostanę teraz, a bagaż wróci do mnie później...

 

Bardzo proszę o interpretację tego snu. Niby głupi i banalny, ale dziwny troszkę...

 

Pozdrawiam

 

Lausitzer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym się narzucać. Wygrzebałem sens snu o bagażu, ale nie potrafię skleić tego w jedną całość. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Lausitzer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągi we śnie są specyficznymi symbolami. Często pojawiają się jako symbol podróży, przemiany duchowej lub psychicznej. Natura pociągu jest taka, że jak się wsiądzie nie można wysiąść póki pociąg sam się nie zechce zatrzymać, a jeżeli odjedzie bez nas lub z czymś co w nim zostanie, też nie możemy go zawrócić. Pociąg jest jak zmiany w życiu, nie mamy na nie wpływu, często jest już za późno żeby zawrócić, albo żeby coś odzyskać.

We śnie wróciłeś po cudzy bagaż, a twój odjechał. Być może oznacza to jakąś decyzję, którą podjąłeś w życiu. Coś poświęciłeś, coś straciłeś kosztem czegoś innego. Pociąg już odjechał i nie możesz odzyskać bagażu. Może poświęciłeś coś dla kogoś innego i zaniedbałeś siebie?

Kobieta, która zarządza zgubionym bagażem to osoba, której potrzeba ci na jawie, żeby znaleźć oparcie życiowe. Być może to ideał matki, która kiedy byliśmy dziećmi, była w stanie rozwiązać każdy z naszych problemów. Pamiętasz taki czas, kiedy wydawało się, że dorośli mogą wszystko? Poza tym symbolizuje nasze przeświadczenie, że wszystko skończy się dobrze. Życie robi co może, żeby nam pokazać, że czasami się czegoś nie da, ale nam brakuje pokory, albo może uważamy, że jak będziemy bardzo chcieć to się uda. Stąd twoja dyskusja o tym, że koniecznie chcesz odzyskać bagaż.

Nie lubisz się zapewne poddawać, jak każdy i koniecznie chcesz postawić na swoim, ale do pociągu już nie wejdziesz. To jak rzeka, do której nie możesz wejść dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...