Jump to content

Zbieranie pieniędzy z chodznika


Kuroi Neko

Recommended Posts

To już drugi raz jak śni mi się coś takiego.

Tym razem był już wieczór/noc, chodnik przed moim blokiem, szłam razem z przyjaciółką... Idąc w stronę domu najpierw znalazłam kilka 2-złotówek. Później ciasno zwinięte 10zł, potem tak samo zawinięte 20zł, 50zł, kilka 100-złótwek. Skakałam po tym chodniku od jednej do drugiej strony żeby jak najszybciej te pieniądze z tego chodnika zebrać no i też żeby przy okazji wyprzedzić moją kumpelę.

 

Co oznacza taki sen?

Link to comment
Share on other sites

Sen pokazuje Twoją materialistyczną postawę. Skupiasz się na dobru materialnym, fizycznym i na tym postawiłaś swój świat. Tyle, że to nie jest Twoja praca. Bardziej liczysz na szczęście. Jest tu trochę Twojej próżności. Wierzysz, że małym wysiłkiem uda Ci się uczynić Cię 'lepszą' (zewnętrznie)... Pamiętaj, że tak maszerując ze spojrzeniem wlepionym w pieniądze leżące na ulicy - łatwo wyrżnąć głową w słup. To droga donikąd. Może i będziesz miała dużo materialnie, powierzchownie - ale w środku będzie za mało. Zainwestuj w kształtowanie ducha. Skup się na wnętrzu. Nie tylko swoim, ale i innych.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Hmm to prawda, ze ostatnio się na tej sferze skupiam. Po prostu to przychodzi mi łatwiej niż na rozwoju duchowym, za dużo rzeczy mnie od tego odciąga i rozprasza.. Dziękuję za interpretację :)

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, niekoniecznie chodzi o 'rozwój duchowy', ochy i achy. Nie zapominaj po prostu o tym, co masz w głowie. Że dojrzałość emocjonalna, mądrość i ogólnie dobroć - to też są istotne cechy. Jeśli nie najistotniejsze. Nie oceniaj ludzi przez pryzmat ich powierzchowności. I sama też pomyśl, jak chciałabyś być oceniana przez innych. Przez to, jak wyglądasz i co masz, czy przez to, jaką jesteś osobą? Pracuj na szacunek innych swoimi uczynkami, tym, co masz w głowie, honorowością. Z czasem, w miarę postępu lat, życia, człowiek zaczyna pojmować, że to co ma przeliczalnego na pieniądze - to bzdura. Zupełnie co innego się liczy.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Hmm, a ja proponuję cofnąć się :8P:

I spojrzeć na poprzedni swój post o pieniężnej tematyce.

Kuroi Neko - obiecałaś... że powiesz nam, czy coś się w związku z tamtym snem wydarzyło... i w związku z inną wróżbą miała się poprawić Twoja sytuacja finansowa - poprawiła się?

No, ale poważniej: sny o pieniądzach mogą znaczyć i to, o czym mówi Lilith i to, o czym gadałyśmy przy okazji poprzedniego snu.

W zasadzie większa część snów jest odzwierciedleniem wydarzeń, emocji, postaw, poglądów, postępowania śniącego, ale jeśli sięgnąć głębiej to każdy może może być wskazówką co w nas siedzi, czym mamy zaprzątnięty umysł i co powinniśmy zrobić. Sęk w tym, że trudno wyłuskać to ukryte znaczenie, a chyba jeszcze trudniej obiektywnie przyjrzeć się sobie i przyznać, że coś w nas jest ciemnego czy że robimy coś nie halo.

No, ja dziś miałam sen teoretycznie nie związany z niczym, ale jak się zastanowiłam, to doszłam do wniosku, że dotyczył właśnie tej mniej chwalebnej strony mojego jestestwa i nie zamierzam się w tym tak zostawić. Muszę się poprawić :zeby_na:

Link to comment
Share on other sites

Mnie osobiście czytając tego typu sen nasuwa się powiedzenie: "Pieniądze leżą na ulicy trzeba się tylko po nie schylić". Może poza powyższymi interpretacjami jest w tym śnie zawarta też pewna obietnica zysku, w czym czeka Cię jednak rywalizacja z przyjaciółką. Zaczynasz od małego, a z każdym krokiem nominały rosną. Czyli zysk przez stopniowe zbieranie i wychwytywanie okazji.

Link to comment
Share on other sites

Moja sytuacja finansowa nadal się nie poprawiła, można by powiedzieć, że nawet się uszczupla, ale... głównie przez to, że inwestuję aktualnie w jeden biznes i w swój rozwój, co na pewno przyniesie zyski w obydwu tych sferach :) Nie wiem tylko co z tą przyjaciółką, nie chciałabym próbować się z nią 'ścigać' czy coś :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...