Skocz do zawartości

Obóz koncentracyjny(?), klatka pluszowych niewolników, pociąg w nieznane


Fen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czasami pomagam interpretować sny innym, ale sen z minionej nocy mnie przerósł i teraz to ja proszę o pomoc.

 

Byłem więźniem obozu koncentracyjnego. Wyglądam przypominał Auschwitz. Z jedną zasadniczą różnicą. Pomimo regularnego palenia losowych więźniów w piecach krematoryjnych, było tam sporo nowoczesnych rozrywek. Automaty do gier, różne kawiarnie itp. Wszystko mogłem zamawiać za darmo, nie wolno było nam jednak spożywać napojów alkoholowych. Pewnego dnia, zgubiłem jakiś bilet, lub wylosowano mnie do anihilacji (nie pamiętam dokładnie). Postanowiłem uciec z obozu wraz z grupką innych... Znaleźliśmy jakiś uszkodzony fragment drutu kolczastego i ruszyliśmy tamtędy pod nieuwagę strażników. Większość rozstrzelano od razu, za resztą wysłano pościg. Uciekałem bardzo długo, a naboje latały milimetry od mojej głowy. Nie pamiętam czy uciekłem, wiem tylko że kilkukrotnie bardzo fartownie uniknąłem śmierci.

 

Drugi sen polegał na tym, że szedłem na miejsce zbiórki, aby zostać wywiezionym nie wiadomo gdzie jako niewolnik (i to chyba z własnej woli tam szedłem). Chętni zbierali się w klatce, w windzie, na ostatnim piętrze starego bloku. Sęk polegał na tym, że ani ja, ani inni z klatki nie byliśmy ludźmi, a tak jakby żywymi pluszakami. Pamiętam, że ciężko było mi się wcisnąć do klatki, bo była pełna i kilkukrotnie podchodziłem do tego. Potem lekka dziura w pamięci i jadę pociągiem. Jestem już normalnie w ciele człowieka, jedzie ze mną w wagonie kilkoro innych ludzi. Nie wiem gdzie pociąg jedzie, wiem że bardzo daleko. Z jakiegoś powodu chciałem przedostać się do innego wagonu, nie wiem z jakiego. (przejścia pomiędzy wagonami nie istniały). Podejmowałem jakieś próby, ale chyba finalnie nie dostałem się do wagonu docelowego.

Edytowane przez Fen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą od snów i nie wiem czy to Ci coś pomoże, ale przypomina mi to moje sny, gdy mój związek się rozpadł, bo mężczyzna prowadził drugie życie. I dla mnie oznacza stratę czegoś co wydaje Ci się ważne, zdrady za plecami i właściwie twoją bezsilność, choć jak czas u mnie pokazał- okaże się, że jednak dobrze się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu była 60 rocznica wyzwolenia Auschwitz, mało o tym w mediach mówili, jeżeli gdzieś chociaż migną Ci ten temat to również może być przetworzone przez mózg w czasie snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie twój sen o Auschwitz jest analogią życia konsumpcyjnego. Możesz mieć wszystko, ale jesteś więźniem, stale pod jakąś kontrolą, stale musisz się dostosować, protesty są karane surowo, a raz na jakiś czas możesz zobaczyć, jak kogoś taki szczurzo-komercyjno-wyścigowy styl życia zabija, ale nie musisz się tym przejmować, bo przecież masz rozrywki :) W ten sposób stajesz się takim niewolnikiem z własnej woli, bo sprzedajesz się za wygody i tracisz człowieczeństwo stając się zabawką. Ratuje cię tylko rozwój (pociąg) ale nie oczekuj wsparcia w tym rozwoju od otoczenia, bo ono woli przewidywalnego niewolnika i chętnie użyje karabinów, żeby cię powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...