Jump to content

15 - Diabeł


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty Diabeł:

 

Symbolika karty:

 

Przywiązanie do wartości materialnych, zaniedbanie rozwoju duchowego, skupianie się w życiu tylko na przyjemnościach, uzależnienie od kogoś, czegoś, pożądanie, uwiedzenie, namiętność, otwartość na eksperymenty w seksie, brak zahamowań, bogactwo, uznanie, sława, szukanie w życiu wrażeń, pokusa lub jej uleganie, spotkanie towarzyskie zakrapiane alkoholem, duży gniew, kipiące emocje, związek oparty na zaspokajaniu potrzeb cielesnych, kłamstwo, ukryte intrygi, nieczyste intencje.

 

Karta w pozycji odwróconej:

 

Głęboka zależność od pewnej osoby/grupy osób, która nie ma dobrego wpływu, mocne uzależnienie od alkoholu lub/i innych używek, z którego ciężko wyjść, nadużywanie władzy, wykorzystywanie swojej pozycji do niecnych celów, oszustwo, ryzykowne przygody, czarna magia, zło, agresja, przemoc, niepohamowana wściekłość, brak kontroli nad emocjami. Diabeł może również oznaczać gwałt, przemoc fizyczną, prostytucję, nienawiść, brak skrupułów, brak wartości moralnych, różnorodne praktyki seksualne, uznawane za odbiegające od normy, nadmierny popęd seksualny. Ponadto karta może symbolizować bycie w związku, w którym jest się wykorzystywanym i poniżanym. Uleganie niskim instynktom.

 

Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

 

Archetyp - pokusa, zło, grzech

Znaczenie ogólne - zniewolenie, pokusa, zależność, brak umiaru, destruktywne siły, zdrada własnych zasad, niepohamowanie

Praca - zależność od kogoś, brudne interesy, sprzedaż swej duszy za pieniądze, nadużywanie władzy

Relacje/uczucia - uwiedzenie, związek destruktywny, rzutowanie nawzajem na siebie ciemnej strony, dewiacje seksualne, chorobliwa nieufność i zazdrość, destruktywna walka o władzę

Świadomość - spotkania z własnym cieniem

Sfera ducha - sprawdzenie stałości własnych zasad

Cel - władza, manipulowanie innymi

Cień - karta to jest cieniem sama w sobie

Odwrócona - wyleczenie, opamiętanie, odzyskanie wolności

 

Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

 

XV Diabeł (w pozycji odwróconej!)

 

Choroby zakaźne zagrażające życiu przenoszone drogą pokarmową lub przez krew, np. AIDS, tyfus, cholera, trąd, gorączka krwotoczna, malaria itd.

Wszelkiego rodzaju stany zapalne, czyli wszystkie sytuacje, w których organizm broni się „na linii danego narządu” poprzez wywołanie stanu zapalnego – miejscowe podwyższenie temperatury, zwiększenie liczby limfocytów i monocytów (komórek-kilerów) oraz uwalnianie substancji wspomagających obronę organizmu.

 

Poważne dewiacje seksualne – nekrofilia, gerontofilia, pedofilia, zoofilia.

 

Choroby weneryczne – kiła, rzeżączka.

 

Znaczenie karty w naturoterapii:

• lek homeopatyczny – Sulfur,

• zioło – lobelia,

• kamień – obsydian.

 

Źródło: "Tarot a zdrowie" - Alla Alicja Chrzanowska, Andrzej Piotr Załęski

 

Egoizm, egotyzm. Uzależnienie od innych. Materializm. Brak wyobraźni. Brak intuicji. Brak wyczucia. Sukces zyskany w sposób uwłaczający godności, nielegalną drogą. Nienawiść do ludzi, do otoczenia. Emanacja niszczycielskiej energii, czarna magia. Niemożność wyzwolenia się spod wpływu kogoś potężnego, silnego. Tyrania. Totalitaryzm. Utrata wolności. Autodestrukcja. Uległość. Pasywność. Płaski racjonalizm. Brak szerszej perspektywy. Rabunek, kradzież, strata. Zła przygoda. Nieszczęście. Nieudane małżeństwo. Brak wian7 w wyższe wartości. Zniecierpliwienie. Sadyzm, okrucieństwo, fanatyzm, reakcyjność. Rasizm.

 

Odwrócony: Nieład, nieporządek. Złe wpływy. Magia niszczycielska, czarna magia. Satanizm. Nadużycie siły. Komplikacje zdrowotne, rozstanie, rozerwanie więzów. Zrzucenie ciężaru odpowiedzialności na kogoś innego. Wybawienie z opresji. Rozpoznanie właściwej drogi. Nieoczekiwane wyjaśnienie sytuacji. Wyzwolenie z egoizmu. Rozbicie „wewnętrznej skorupy".

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 

Pokusa jest wielka, aby otworzyć drzwi, które raczej powinny pozostać zamknięte. Gra może być niebezpieczna. Silne erotyczne impulsy, magnetyzm, czasami nawet moralny szantaż.

 

Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Diabeł w pytaniu o miłość:

silne uzależnienie, jesteśmy w związku z osobą od której jesteśmy uzależnieni (seksualnie, materialnie). To także szalona namiętność i niezwykły seks, diabelski seks :) wszelkie cielesne rozkosze. To także szalona, chorobliwa zazdrość.

 

Diabeł mówi także o wszelkich uzależnieniach: alkoholizm, narkotyki itp

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
Guest winteer

OPIS – Lucyfer – żądze i namiętności, oszustwo, kuszenie. Łańcuchy – dobrowolna niewola

 

ZNACZENIE – Popęd i żądza, w pracy – zachowanie zimnej krwi, nadużycia, gniew, fatum, słabość.

 

KARTA ODWRÓCONA – Poddawanie się złej stronie własnej natury.

 

DIABEŁ, DEMON. Diabeł to pan świata fizycznego, symbol naszych skłonności do zdobywania i gromadzenia pięknych przedmiotów, nie odmawiania sobie jeśli to tylko możliwe niczego, co choć trochę zaspokoi naszą próżność. Pan naszych ciał (seksu), pieniędzy, a przede wszystkim władzy. Bożek, bo tak jest również nazywana ta karta, nie odmawia niczego i nikomu, lecz problem w tym, że nie robi tego za darmo, a stawką jest dusza człowieka. Tylko od Ciebie zależy, czy łańcuchy jak na tej karcie założy również Tobie. Diabeł jest wprawdzie hojny, ale spełnia obietnice tylko częściowo, nie do końca. Zachęca również do działań, które choć wydają się niemożliwe do spełnienia to przyjdzie taki czas, taki moment..., chwila wyjątkowa? czy szatański spisek? Wydaje Ci się, że możesz sobie na wiele pozwolić, myślisz, że uśmiechnęło się do Ciebie szczęście, czujesz wielką moc, możesz przenosić góry, jesteś geniuszem. Wszystko to są pozytywne aspekty tej karty. Na tym jednak to się kończy. Czas, który wykorzystasz aby użyć swego geniuszu, mocy jest bardzo zagadkowy, musisz się dobrze zastanowić komu to ma służyć i jakie będą szeroko pojęte skutki użycia nieznanych Ci być może sił. Z przeznaczeniem wygrać nie można. Karty sąsiednie lub inne karty w rozkładzie pozwolą Ci wyjaśnić lub dowiedzieć się czegoś więcej w sprawie, której ta karta dotyczy.

 

DIABEŁ - karta odwrócona. Zbyt mocno angażujesz się w pewną sprawę, tracisz poczucie otaczającej Cię rzeczywistości. Może to być uzależnienie od narkotyków, alkoholu, możesz być niewolnikiem seksu, wplątałeś się być może w sprawy, których rozwój sytuacji jest poza Twoją kontrolą, np. sekta religijna lub organizacja, której cele nie do końca są określone. Jest czas aby to zmienić. Przeanalizuj to jako problem, zrewiduj swoje cele i zastanów się komu chcesz służyć.

 

Źródło - strona internetowa: Tarot

 

DIABEŁ Fatum

 

Diabeł w języku francuskim Le Diable, a w angielskim The Devil jest piętnastą kartą Wielkich Arkanów. W Tarocie egipskim nazwa tej karty brzmi Demon, a czasem Tyfon, gdyż Egipcjanie nie znali pojęcia diabła. Tyfona uważano za niszczycielską siłę, która utrzymuje zmarłych z dala od nieba, aby ich strącić ostatecznie na ziemię, a tym samym pragnie ukarać ich śmiercią. Na rysunkach najczęściej można ujrzeć dwie nagie osoby przykute łańcuchem do diabła, co ma symbolizować ich niemożność uwolnienia się od diabelskich żądz. Diabeł często swoim wyglądem wzbudza jeszcze większy strach niż Śmierć. Za diabłem kryje się Lucyfer, upadły anioł, który nakłaniał ludzi do odwrócenia się od Boga. Diabeł jest buntownikiem i oskarżycielem. Transgresja prawa była wiec zawarta od początku w prawie jako narzędzie przekroczenia granic. Transgresja prawa jest przyczyna i narządem przekroczenia , ewolucji. W genezie --> pierwsza transgresja fundamentalna jest pożądanie i akt miłosny. Można by powiedzieć ze kreator potrzebuje kreatury aby się w niej przeglądać .( we francuskim réfléchir podobnie jak świadomość refleksyjna "conscience réflexive")Możemy zrozumieć role węża obserwując jego kuszenie jako cześć prawa boskiego. Wąż w Genezie , diabeł, jest instrumentem przebudzenia świadomości, budzi pożądanie , które popycha nas do transgresji. Owoc informacji z drzewa wiadomości dobrego i złego - był prostym pytanie dlaczego ? ono sprawia, że wiesz coraz więcej i jest to ową boską świadomość, która była pierwotnie przeznaczona tylko dla boga ( którego i tak stworzyli ludzie). Diabeł jest środkiem do wiedzy za, która się płaci. Jedno ze źródeł słowa diabeł pochodzi z greckiego " diaballein" co oznacza , separacje , zroznicowanie... DIabel jest wiec arkanem pożądania , sexualności, ale także.. świadomości swoich korzeni. Numer 15 pokazuje nam na nowo powrót piątki , cyfra człowieka w kosmosie przez gwiazdę pięcioramienna w której człowiek się zawiera. Piec ,jest liczba uświadomienia sobie ( papież), piec palców w każdej ręce ...

 

 

 

ZNACZENIE KARTY: może dziwić, że ostatni etap - droga poznania rozpoczyna się kartą Diabła. Ale przecież pokusa towarzyszy nam przez całe życie. Każdy z nas musi próbować walczyć z nią nieustannie. Każda pokusa jest jednocześnie egzaminem, a do diabła przywiązują się ludzie sami przez łatwość podążenia za jego obietnicami. Kto jednak przykuł się do diabła, z trudem potrafi się od niego uwolnić. Można tu odnaleźć proces podobny w swym mechanizmie do nałogu. Ale nie należy zapominać, że w diable tkwi olbrzymia siła napędowa. Siła, która eksplodując często osiąga przeciwieństwo tego, czego diabeł pragnie. "Zła" siła stwarza też dobro - Dlatego symbolizuje ona skumulowaną ,energię, której należy użyć, a która pragnie wystawić nas na próbę. Najważniejszą mądrością tej karty jest stwierdzenie, że nie ma w życiu nic, co nie podlegałoby sprawdzianowi. Karta pokazuje także, że droga z niebios na ziemie jest krótka. W diable przekazano więc prastary symbol pełnego wyzwolonego życia, idącego za instynktem.

 

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: dąb, wielowiekowy i silny, stawiający czoło burzom i wichrom, zostanie pewnego dnia spalony przez jedną błyskawicę. Człowiek, który nie zdobył klucza do Przeznaczenia, nie jest w stanie wyciągnąć z tego przykładu żadnej nauki na temat bezowocności swej mądrości i mocy. Diabeł przedstawia zasadę działania duchowego, które usiłuje przeniknąć materię i otoczyć się nią w celu materializacji. Symbolizuje wielki postęp, gdyż będąc symbolem zła, jest równocześnie symbolem triumfu. Karta ta otrzymała nazwę Diabeł, ponieważ przedstawia ona człowieka działającego w planie materialnym bez oparcia duchowego. Człowiek, który nie rozwija swej duchowości, ulega pokusom przekraczania prawa moralnego (kosmicznego) i podążania za swymi instynktami. Karta ta oznacza powodzenie w sferze materii dzięki własnemu wysiłkowi, rozsądkowi, albo przez zdanie się na fatum. W każdym przypadku Diabeł jest kartą rebelii, siły potężniejszej niż rozum, a więc niebezpiecznej. Jest to karta niezależności, potęgi twórczej, ale także uzależnienia i przymusu. Diabeł wyraża również iluzję, urzeczenie, przede wszystkim zmysłowe. Diabeł rządzi materią, planem fizycznym (plan mentalny poddany jest Pustelnikowi, duchowy Papieżowi).

 

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: potężna, egoistyczna siła, pycha. Niestałość, nałogi. Brak kontroli, złe impulsy, zmysłowość. Natura impulsywna, instynktowna, ujawnia wyraźną dominację materii nad duchem. Egocentryzm, zdolności manipulowania, moc sexsualna, buntowniczość.

 

ZNACZENIE UŻYTKOWE: jest to karta sił wyższych, czasem instynktów które tłumią wolę. Karta ta narzuca decyzje i fakty, przeciwko którym nie ma sensu się buntować. Mądrość radzi poddać się im i czekać na rezultaty. Chociaż może to być szkodliwe dla ewolucji duchowej, często bywa korzystne dla spraw materialnych, fizycznych albo zmysłowych. Karta uroku, powabu, wyzwala silną energię seksualną. Zależnie od położenia oznacza:

 

- przyciąganie fizyczne między dwiema osobami;

 

- osobę powabną, ale niebezpieczną; despotyczną albo egocentryczną; - związek dwóch osób oparty na sile i dominacji.

 

Zapowiada ślepą namiętność, której nic nie powstrzyma. Można dla niej popełniać głupstwa i niegodziwości, ale przyjemność, którą, się z niej czerpie, zaspokaja najgłębsze pragnienia. Seksualność, zbliżenie płci, pasja, namiętność, twórczość, bogactwo, egocentryzm. Diabeł odbiera wszelką kontrolę nad sobą, przynosi zależność od sił, którym trudno się oprzeć i które najczęściej pochodzi od diabła. W rozkładzie oznacza myśli i działania niskie, które degenerują fizycznie lub moralnie.

 

Źródło: Tarot (XV - XXII) : Satanorium.pl

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Na karcie widnieje postać częściowo ludzka, częściowo zwierzęca - zazwyczaj tułów należy do kobiety, zaś nogi do kozła lub smoka. Często na dolnej części ciała widnieją łuski, a postać ma rogi i skrzydła. Czasem oprócz postaci diabelskiej, na karcie widoczne są dodatkowe, mniejsze postaci ludzkie, przymocowane sznurem do postumentu, na którym stoi centralna postać.

Zachwianie wiary, mściwość, złość, podstęp, choroba, wypadek, słabość, nałóg, strata wiary, przekleństwo, przemoc, chytrość, złodziejstwo, napad, oszustwo, samolubstwo, egoizm, nadmierna pobłażliwość, plotkarstwo, kombinacja.

Karta Diabła ogólnie symbolizuje zło we wszelkiej postaci. Oznacza ona niemoralne postępowanie, zniszczenie, nienawiść, krzywdzenie innych. Karta jest także kojarzona z materialistycznym podejściem do życia, uzależnieniami. Daje znać, że jest się w niezdrowej, bezproduktywnej sytuacji.

Bożek, bo tak jest również nazywana ta karta, nie odmawia niczego i nikomu, lecz problem w tym, że nie robi tego za darmo, a stawką jest dusza człowieka. Diabeł jest wprawdzie hojny, ale spełnia obietnice tylko częściowo, nie do końca. Zachęca również do działań, które są niemożliwe do spełnienia. Wydaje Ci się, że możesz sobie na wiele pozwolić, myślisz, że uśmiechnęło się do Ciebie szczęście, czujesz wielką moc, możesz przenosić góry, jesteś geniuszem. Wszystko to są pozytywne aspekty tej karty. Na tym jednak to się kończy. Czas, który wykorzystasz aby użyć swego geniuszu, mocy jest bardzo zagadkowy, musisz się dobrze zastanowić komu to ma służyć i jakie będą szeroko pojęte skutki użycia nieznanych Ci być może sił. Z przeznaczeniem wygrać nie można.

Na początku układu, ostrzega przed wypadkiem (samochodowym, w pracy lub koło domu). Jej głównym zadaniem w tej pozycji jest uświadomienie wróżącemu potrzeby większej koncentracji. Istniejące problemy osłabiły go i przyciągnęły ku niemu niebezpieczeństwo. Jeżeli jednak wróżący uwierzy w siebie i w poprawę, szansa ominięcia tego niebezpieczeństwa jest bardzo duża. Jeżeli karta reprezentująca wróżącego znajduje się przy karcie Diabeł będzie to oznaczało, że wróżący będzie bezpośrednio winny spowodowania wypadku. Jeżeli natomiast inna karta będzie w pobliżu, karta Diabeł będzie informowała o koncentracji na innych dlatego, że to ktoś inny będzie winien grożącemu niebezpieczeństwu.

Jeżeli ukaże się pośrodku układu, ostrzega przed niebezpiecznymi ludźmi, którzy próbują lub będą próbować zniszczyć, zaszkodzić, uzależnić lub w inny sposób skrzywdzić wróżącego. Przyszedł czas uczciwego przeglądu istniejących związków w życiu. Sugeruje zaprzestanie uległości i akceptacji nieprzychylnych, nieuczciwych czy manipulujących ludzi, związków, sytuacji i poleca natychmiastową separację, jeżeli wróżący chce uniknąć strat i cierpień.

Na końcu, informuje o grożącym niebezpieczeństwie w sprawach finansowych i zawodowych. Osoba wróżąca sobie powinna być bardzo ostrożna i powinna unikać w tym czasie inwestycji finansowych, pożyczek, większych wydatków. Diabeł w tej pozycji ostrzega także przed kradzieżą. Co do spraw zawodowych jest to ostrzeżenie przed możliwością utraty pracy lub pozycji spowodowanej negatywnym lub podstępnym działaniem kogoś z otoczenia. Dyplomacja i ostrożność jest jednak w stanie pomóc wróżącemu - w uniknięciu krążącego zła.

 

 

 

Diabeł jest pierwszą kartą Arkanów Większych, która w pozycji negatywnej ma pozytywne, a nie negatywne znaczenie. Dlatego, jeżeli ukaże się w układzie w pozycji odwrotnej, uśmiech powinien pokazać się na twarzy wróżącego, ponieważ zły okres już mija, łańcuch niepowodzeń został zerwany, wróżący jest albo będzie w stanie uniknąć strat, niebezpieczeństwa, wyzysku, kradzieży, pokona nieśmiałość, strach i zachłanność, powróci do wiary w Boga, w dobro, w uczciwość, i w siebie. Usamodzielni się, odsunie od siebie ludzi nieprzychylnych i złych. Okres nieszczęść i nieprzyjemności minął. Nadchodzi czas zadowolenia i poprawy.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Diabeł - wzrost energii, dynamizm, aktywność, namiętność, walka z pokusami, korzystna sytuacja materialna, nieoczekiwany wzrost dochodów, swobodny styl życia, udane życie seksualne.

 

Diabeł (odwrócony) - uleganie pokusom, brak zdrowego podejścia do seksu, nietypowe skłonności w sferze erotycznej, dewiacje, nałogi, niebezpieczeństwo, którego trudno będzie uniknąć, przemoc fizyczna.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

Samopoczucie jak w sidłach, z których nie wiadomo jak wyjść. Nie jest tak źle, jak Ci się wydaje. Załatwienie sprawy leży w Twoich rękach. Przyznaj się najpierw przed sobą, z czym masz trudności. To pierwszy krok do zmiany. Nie można zmienić czegoś, jeśli się nie wie, że to właśnie problem. Podjąłeś jakieś ryzykowne kroki: nadużywanie alkoholu, narkotyków, obżarstwo, zdrada, hazard. Twoje sumienie nie daje Ci spokoju. Możesz czuć się jak w więzieniu. Uważaj na straty finansowe. Musisz podjąć jakieś konkretne kroki, by zmienić tę sytuację. Nie możesz poddawać się ani pozostawać biernym. Każde działanie będzie lepsze niż uleganie nadal mechanizmowi, który doprowadził Cię do tej pułapki.

Oczyść swoje myśli, ciało, duszę. Posprzątaj mieszkanie. Porozmawiaj z wiernym przyjacielem, psychologiem, terapeutą, kapłanem. Odnów kontakt z Bogiem, módl się, medytuj. To dobra metoda na gruntowne porządki i znalezienie drogi do wolności.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Blaski: uzależnienie, czynienie zła, przywiązanie do wartości materialnych, dążenie do satysfakcji czysto cielesnej, chęć posiadania władzy nad innymi, uwiedzenie, kłamstwo, pożądanie, tajemne myśli i chęci.

 

Cienie: bycie więźniem uzależnienia, nadużywanie władzy, kupowanie innych, pogarda dla ludzi, podejrzane praktyki seksualne.

 

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

XV. Diabeł

czyli pułapki poszukiwania mocy

Co, lub kogo, przedstawia karta Diabeł? Najlepsza odpowiedź jest najprostsza i dosłowna - Diabła. Są ludzie, którzy w istnienie Diabła i piekła nie wierzą, ale jeżeli chcą się zajmować tarokiem, wystarczy gdy uwierzą, że Diabeł mieszka gdzieś w głębinach naszej podświadomości. Diabeł, zarówno ten z wyobrażeń religii chrześcijańskiej, jak i ten "nasz" czyli tarokowy, jest przeciwnikiem Boga, i robi wszystko, by człowieka sprowadzić z jego drogi ku Światłu.

 

Karta Diabeł malowana jest tak, aby sprawiała wrażenie mroku i podziemia. Diabeł sam siedzi na postumencie, jakby był bóstwem jakiegoś tajemnego kultu. Diabeł na rysunku jest niewątpliwie potężny. Znakiem siły są zarówno rogi, jak i mocarne muskuły. Równie ważne jak on sam są dwie postaci - kobieta i mężczyzna - nadzy i przykuci łańcuchami do postumentu Diabła. (W niektórych taliach sami już się zaczynają zmieniać w diabełki, co można poznać po ogonkach, jakie im wyrastają.) Wszyscy teoretycy taroka podkreślają, że owe łańcuchy są luźne, i ofiary mogłyby je sobie zdjąć - gdyby chciały.

 

Owe łańcuchy wyrażają myśl, że padnięcie w objęcia Diabła jest pułapką. Ale dlaczego człowiek w ogóle popada w diabelskie sidła? Odpowiedź da się wyczytać także z rysunku: czyni to, pożądając mocy. Kiedy pragnienie osobistej mocy, władzy, sławy i bogactwa staje się silniejsze od umiłowania Prawdy, od wierności swojej Drodze - wtedy automatycznie człowiek staje się niewolnikiem Diabła. Bowiem w stosunku do Diabła można być tylko niewolnikiem - jak ci dwoje u jego ptasich stóp, noszący łańcuchy.

 

Karta Diabeł pojawia się w rozkładach taroka jako groźne ostrzeżenie. Jest sygnałem - niby dzwonek i migająca czerwona lampka - że dzieje się coś złego; że schodzimy ze swojej właściwej drogi, że ulegamy mirażom sławy i osobistej potęgi, że chcemy budować jakieś imperia, które wzbijałyby nas w pychę. Jeżeli karta ta wskazuje na konkretnego człowieka, zwykle jest to tyleż groźny manipulator, co nadęty pyszałek.

 

Karta ta może również ostrzegać przed wszelkimi sytuacjami, które są dla nas pułapką, ślepym zaułkiem bez wyjścia. Wpadamy w takie pułapki zawsze wtedy, gdy nadmiernie przywiązujemy się do fałszywych wartości, do czegoś, co wcale w życiu nie jest najważniejsze.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Diabeł czyli jak siła nie daje szczęścia

W talii marsylskiej i w innych klasycznych taliach taroka diabeł wyobrażony na tej karcie jest nie tyle straszny, co dziwaczny. Ma ptasie łapy, skrzydła nietoperza, rogi nie tyle koźle, co jelenie, i podejrzanie wielkie piersi. Jak centaur lub chimera jest "pozszywany" z części różnych zwierząt. To znak, iż wyobraża on takie nasze myśli, pokusy, plany, działania, dla których nie ma miejsca w realnym świecie. A ponieważ jest to Diabeł, więc oznacza on, że próba pójścia taką drogą skończy się cierpieniem i utratą wolności - ów brak wolności symbolizują dwie postaci, mężczyzna i kobieta, stojące u stóp Diabła i przykute do jego tronu łańcuchami.

 

W tych łańcuchach zawiera się istota tej karty. Diabeł oferuje ludziom moc. Wyobraża te siły w świecie, którym właściwa jest potęga. Możemy mieć pokusę, aby oddać się we władanie owych sił, podporządkować się im, oddać się im w opiekę - kto tak czyni, ma nadzieję, że będzie brał udział w potędze tych sił, że skapnie mu coś z ich stołu... Ale to są tylko złudzenia. Owe siły mają nam do dania tylko... zniewolenie.

 

O czym mówię? Karta Diabeł "wyświetla się" w świecie, kiedy ludzie dają się prowadzić takim czcicielom mocy, jak Hitler. Kiedy łudzą się, że zbrodniarz w rodzaju Stalina zaprowadzi ład i szczęście. Kiedy zgadzają się na współpracę z mafiosami lub szukają szczęścia w bezpiecznej (niby!) sekcie.

 

Także w bliskich stosunkach międzyludzkich Diabeł daje znać o sobie, kiedy jedna osoba podporządkowuje sobie drugą, a ta godzi się na to, łudząc się, że w objęciach "słodkiego tyrana" znajdzie bezpieczeństwo i oparcie.

 

Zauważmy, że karta XV.Diabeł jest odwrócona w porównaniu z karta XI.Moc. Tam ludzka istota była w górze, a bestia w dole - tu, na odwrót, bestia jest górą, a ludzie u jej stóp, upokorzeni i prowadzeni na jej pasku.

 

Dlatego zazwyczaj karta Diabeł mówi, że ujawniają się te nasze skłonności, potrzeby czy kompleksy, nad którymi nie mamy kontroli, które łatwo mogą popchnąć nas tam, skąd trudno jest zawrócić.

 

Czy jest coś pozytywnego w tym obrazku dziwacznego zwierza kucającego na słupku? Czasami, kiedy problemem osoby zadającej pytanie jest to, że jej życie jest nazbyt sztywne, bezbarwne, pełne ograniczeń i zahamowań - na wzór tych przykutych do słupa postaci - karta Diabeł jest sygnałem, że warto by nauczyć się żyć bardziej spontanicznie i wyzwolić te siły psychiczne, które uporczywie w sobie tłumimy.

 

I uwaga na koniec: Nie widzę powodu, aby w Diable, karcie nr XV, widzieć tę samą postać, którą czczą sataniści. Tarok nie jest żadną "biblią szatana"!

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Diabeł czyli to, co nas wiąże i nie puszcza

Diabeł tarokowy to nie to samo, co Szatan Kusiciel z chrześcijańskiej teologii. Rysunek przedstawiony na tej karcie mówi sam za siebie. Jest tam nie tylko tytułowy Diabeł (rzeczywiście rogaty, paskudny i demoniczny), ale i dwoje ludzi, kobieta i mężczyzna, oboje nadzy i łańcuchami przywiązani do słupka, na którym Diabeł przysiadł. Najważniejsze na tej karcie jest to, że ich łańcuchy tworzą luźne pętle wokół ich szyi - tak, że gdyby chcieli, sami by je od razu zdjęli. Więc diabelska niewola, przedstawiona na tej karcie, jest dobrowolna. Mnóstwo jest rzeczy, które nas wiążą i więżą, ograniczają naszą wolność - i na większość z nich zgadzamy się, a nawet sprawiają one nam przyjemność. Wszystkie takie sprawy symbolizuje właśnie karta "Diabeł". Karty tej nie należy się bać - ale i nie wolno jej lekceważyć, kiedy nas przed czymś przestrzega.

 

Diabeł jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

 

Poważne ostrzeżenie! W całej sprawie, o którą pytasz, jest tak, że robisz coś, czego naprawdę robić nie chcesz. Przymuszasz się i ograniczasz. Ale masz szansę zdjąć kajdany i wyjść na wolność.

 

Diabeł jako druga karta z kolei, ostrzegająca:

 

Poważne ostrzeżenie! Twoja droga życiowa poważnie skręca na manowce! Zajmujesz się sprawami, które nie są twoje. Wybierasz gorsze, mogąc wybrać lepsze. Sam sobie budujesz własne klęski (przez niezdrowy tryb życia, niewłaściwe towarzystwo, błędne wartości, itd.).

 

Diabeł jako trzecia karta z kolei - wskazówka, co robić:

 

Konieczne jest dotarcie do źródeł zła i przeszkód. Konieczna jest wnikliwość i dociekliwość, zaglądanie w różne zakamarki (dosłownie i w przenośni), obnażenie tego, co ukrywane. Nie wolno ci wierzyć pozorom.

 

Diabeł jako czwarta krata - obciążenia z przeszłości:

 

Uwaga, bo karta Diabeł w tej pozycji jest bardzo silna! - czwarte miejsce to jej jakby naturalna pozycja. Karta ta mówi, że nie jesteś wolny, gdyż bagaż dawnych doświadczeń mąci ci rozum, przykuwa do rzeczy, które się przeżyły - i nie pozwala być sobą.

 

Diabeł jako karta piąta z kolei, mówiąca o twoich partnerach:

 

Poważne ostrzeżenie! Ludzie z twojego otoczenia żerują na tobie i wykorzystują twoją energię - może nawet ssą cię jak wampiry.

 

Diabeł jako karta szósta z kolei - zbliżająca się przyszłość:

 

Zbliża się taki układ sił, taki stan rzeczy, w którym ty będziesz uwikłany, zniewolony i jeszcze będziesz musiał udawać, że bardzo cię to cieszy.

 

Jako krata siódma - wydarzenia, których obecnie nikt się nie spodziewa:

 

Coś co teraz wydaje się przyjemnością, niespodziewanie zamieni się w niewolę.

 

Karta ósma - to, co się nie zmieni:

 

Nie zmieni się to, że jesteś uwikłany, zniewolony - choć mógłbyś się sam łatwo uwolnić.

 

Karta dziewiąta - mistrzostwo i doskonałość:

 

Masz szansę osiągnąć mistrzostwo w sprawach, które grożą zniewoleniem - na przykład zostać mistrzem w sztuce odchudzania lub rzucania palenia.

 

Karta dziesiąta - pożytki dla innych:

 

Jacyś ludzie autentycznie skorzystają na tym, że ty nie masz pełnej wolności. Zapewne poświęcasz się dla ich dobra.

 

Karta jedenasta - to, co się rozmyje, rozwieje i nie dojdzie do skutku:

 

Tzw. strachy na Lachy - to znaczy coś, czego się boisz, że będzie dla ciebie niewolą i związaniem, okaże się fałszywym strachem. (Ale czymś takim są wszelkie nerwice...)

 

Karta dwunasta - wskazówki dla rozumienia całości rozkładu:

 

Zwykle diabeł w tym miejscu oznacza, że klient coś stara się ukryć.

 

Karta trzynasta - odległa przyszłość:

 

Grozi ci zniewolenie, zapewne dobrowolne. Ale to jeszcze daleka perspektywa.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

o zdrowiu

 

Diabeł

Wszelkie uzaleŜnienia, „głod”, poddanie się wątpliwym metodom leczenia, głęboki sters

wywołujący negatywne myslenie, masochizm, autoagresja, znęcanie się nad otoczeniem.

WieŜa

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

W pozycji prostej: więzy i ograniczenia, które sami sobie nakładamy, symbol uzależnień od ludzi, sytuacji, od narkotyków i alkoholu, sukces materialny za wszelką cenę, ogromna ambicja, złe energie, zboczenia, fanatyzm.

Odwrócony: czarna magia, ciemne interesy, przestępstwo, oszustwo, choroba umysłowa, nie igrać z ogniem.

 

Źródło: Kizińczuk Sergiusz-,,Tarot twój klucz do przyszłości''

 

 

Diabeł – daje osobie nieokiełznaną energię która w swojej sile staje się energią destrukcyjną. Karta ta również mówi nam o chorobach krępujących swobodę ruchu oraz powodujących poczucie przygwożdżenia. Diabeł to także sygnał, ze osoba ma jakieś blokady w strukturze energetycznej i mogą to być np. uroki, złe oka czy też klątwy lub po prostu zła gospodarka energetyczna w ciele. Ponadto Diabeł mówi nam o uzależnieniach np. od alkoholu, narkotyków, nikotyny... i podobnie jak Śmierć nawiązuje do układu kostnego.

Astrologia – stawy, kolana oraz kości

Osoba pokazana Diabłem powinna diametralnie zmienić swój tryb życia. Powinna udać się do specjalisty w celu ustalenia odpowiedniej terapii. Oprócz medycyny konwencjonalnej można zastosować w tym przypadku energoterapię gdyż Diabeł wskazuje jak już wcześniej mówiłem na dość poważne zaburzenia energetyczne w organizmie.

 

Piotr Górski ,,Tarot a zdrowie''

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Diabeł - Jedno z was ma wiele wątpliwości dotyczących waszego związku;

Jesteś nastawiona wyjątkowo negatywnie do tego mężczyzny i nie widzisz go takim, jaki jest naprawdę;

Popadasz w depresję spowodowaną kłopotami miłosnymi lub samotnością;

Oboje musicie oczyścić wasz związek i pozbyć się złych nawyków, które go niszczą;

Ludzie nastawieni egoistycznie muszą zniknąć z twojego otoczenia gdyż przyczyniają się do konfliktów w twoim związku;

Odkrywasz, że swoja podstawową orientacje seksualną zawdzięcza własnym doświadczeniom erotycznym lub pornografii;

Staraj się nie słuchać złych rzeczy, które mówią cl o nim ludzie;

Wciągnęła go złudna iluzja przepychu, z jaką społeczeństwo prezentuje ród niewieści, dlatego ciężko mu rozpoznać prawdziwa miłość;

Pokonaj zazdrość o inne kobiety;

Pozbądź się mężczyzny, który nie Jest dla ciebie dobry;

Zauroczyły cię jego złe nastroje;

Nieświadoma para wpadła we własne piekło, nie mogą być sobie bliscy zanim się nie pokłócą; on wini ciebie za wszystkie własne problemy;

Spójrz na ciemną stronę jego charakteru;

Jesteś świadkiem zła wyzwalającego się w załamanych mężczyznach;

W dorosłe życie miłosne wnosi destrukcyjny związek będący obciążeniem z dzieciństwa

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 

Diabeł

 

Jako dobra rada:

Poznaj swoją ciemną stronę. Uświadom sobie, co Cię uzależnia i zniewala. W jakich sytuacjach nadużywasz władzy i manipulujesz innymi? Uwolnij swój cień, a nauczysz się być świadomym istnienia tej ciemnej strony i kreatywnie ją wykorzystywać.

 

Jako ostrzeżenie:

Nie ulegaj pokusie zdrady swych zasad, nie komplikuj relacji z innymi, nie wplącz się w brudne sprawy i walkę o władzę.

 

Jako karta dnia:

Chociaż diabeł nie jest tak straszny, jak go malują, jednakże dzisiaj będziesz musiał spotkać się ze swoim cieniem. Być może łatwo Cię będzie nakłonić do jakiegoś nierozważnego kroku lub ulegniesz pokusie postępowania wbrew własnym poglądom. Równie dobrze mogą się w Tobie budzić takie skłonności, jak zazdrość, zawiść, chciwość lub żądza władzy, których nie jesteś świadomy i do tej pory ich sobie nie przypisywałeś. żłość na to lub obwinianie innych pomaga równie niewiele, jak stłumienie i wyparcie ich. Skorzystaj więc wnieś światło w ciemność, by oświetlić tą niekochaną, ciemną stronę i zrozumieć ją.

 

Jako karta na rok:

W tym roku powinieneś posprzątać swoją "piwnicę". Dzięki temu, wiele rzeczy, o których nie wiedziałeś, ujrzy światło dzienne, a inne, o których nie miałeś nawet najmniejszego pojęcia, nagle staną się oczywiste. Naturalnie, mówiąc o piwnicy, mam na myśli ciemną stronę naszej istoty, która pozwala nam czynić rzeczy, o jakich później mówimy, że kierował nami diabeł. Aby lepiej poznać tę naszą stronę, nadchodzące 12 miesięcy oferuje Ci sprzyjające okoliczności. Wszystko, co musisz zrobić, to zagrać w polowanie na kozła ofiarnego i zapytać siebie, dlaczego się znalazłeś w tak zagmatwanej sytuacji. Bądź świadomy tego, co wodzi Cię na pokuszenie. Poznaj pogardzaną i niekochaną część swojej istoty, która tak długo była wypierana, że stała się wewnętrznym sojusznikiem zewnętrznych sił, które Cię osłabiają. Podaruj swemu cieniowi odpowiednie miejsce i pomyśl, gdzie i jak takie skłonności możesz w przyszłości rozsądnie i tolerancyjnie wykorzystać.

 

H.Banzhaf - Klucze do tarota

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • Maestro

XV(15) Diabeł czyli pułapki poszukiwania mocy to karta nieokiełznanej chęci życia, namiętności, hucznych spotkań towarzyskich, które mogą być bogato zakrapiane alkoholem.

 

Bywa też kartą wybitnego, genialnego umysłu, często wskazuje na ludzi zapatrzonych w siebie, płytkich, ogarniętych pasją przestrzegania modnego wizerunku.

 

Jeśli odpowiedzią na zadane pytanie jest Diabeł, wystarczy zdjąć z własnej szyi ograniczający nas łańcuch, jaki ma na sobie przedstawiony na karcie demon Zła. Ten łańcuch, jest symbolem naszych nałogów np. alkoholizmu, narkomanii, seksoholizmu, tendencji do manipulowania otoczeniem oraz wykorzystywaniem innych.

 

Diabeł może być sygnałem toksycznych więzi jakie tworzymy. Ale dopiero , kiedy go poznamy i oswoimy będziemy mogli wejść w nowy etap naszego życia. Jest on swoistym egzaminem, sprawdzianem sił , przed wejściem w kolejny etap życia, taki egzamin jest często ryzykownym posunięciem się do zakazanego owocu, jakim jest zdrada, używki itd. gdy przejdziemy przez to świadomie uwolnimy się od problemu.

 

We wróżbie dotyczącej małżeństwa lub miłości, Diabeł oznacza nasze lęki i czyhające pokusy, ostrzega, o tym, abyśmy nie projektowali ich partnera. Sygnalizuje też, że nasz wybranek ma jakieś ciemne strony.

 

Miłość. Gwałtowna potrzeba odmiany może doprowadzić do zerwania. Jeśli zależy ci na partnerze, postaraj się uatrakcyjnić wasz związek. Ktoś, na kim ci bardzo zależy może przysporzyć ci smutku i łez. Dobrze się zastanów, czy warto rzucić się w jego ramiona.

 

We wróżbie biznesowej zapowiada kłopoty, szantaż, pogróżki i radzi odpowiedzieć tym samym, a wrogowie ustąpią, bowiem są od nas słabsi, jeśli nie zaniecha się nacisku.

 

Praca i pieniądze. Jeśli masz plan, którym chcesz wszystkich zadziwić, wstrzymaj się z jego realizacją do czasu, aż nie przemyślisz każdego 'za' i 'przeciw'. Inaczej może się zdarzyć, że uznanie, które zasługuje tobie, przypadnie komuś innemu.

 

Co może symbolizować karta Diabeł?

 

Przywiązanie do wartości materialnych, zaniedbanie rozwoju duchowego, skupianie się w życiu tylko na przyjemnościach, uzależnienie od kogoś, czegoś, pożądanie, uwiedzenie, namiętność, otwartość na eksperymenty w seksie, brak zahamowań, bogactwo, uznanie, sława, szukanie w życiu wrażeń, pokusa lub jej uleganie, spotkanie towarzyskie zakrapiane alkoholem, duży gniew, kipiące emocje, związek oparty na zaspokajaniu potrzeb cielesnych, kłamstwo, ukryte intrygi, nieczyste intencje.

 

Dlatego zazwyczaj karta Diabeł mówi, że ujawniają się te nasze skłonności, potrzeby czy kompleksy, nad którymi nie mamy kontroli, które łatwo mogą popchnąć nas tam, skąd trudno jest zawrócić.

 

Symbolizuje + pasje, namiętności, żądze twórcze. Zawiera wszystkie potencjały istoty ludzkiej skryte w nieświadomości, negatywne jak i pozytywne, oszustwo, kłamstwa, wielka ilość energii także seksualnej, władza nad kimś lub nad czymś, walka z nałogami, dążenie do korzyści materialnych, dochody z niekoniecznie legalnych źródeł, duża rozrywkowość, huczna impreza, pozadanie rzeczy materialnych, cielesnych, uzaleznienia finansowe, seksualne, materializm, kradziez, złość, agresja, kłamstwo, pożadanie, nienawiść, zło, przemoc,

 

Przesłanie. We wszystkim zachowaj rozwagę i umiar. Za dużo dobrego też może zaszkodzić. Trzymaj emocje na wodzy. Pamiętaj, że zbytnie poddawanie się nastrojom może być gorsze niż uleganie nałogom.

CZAS - JESIEŃ ( 2 lata)

 

ZDROWIE: choroby zakazne, przenoszone drogą kropoelkowa, choroby jak malaria IDS, tyfus, cholera, choroby zapalne, toksyny, alkohol, problemy z kolanami, skórą i przemianą materii,

dewiacje seksualne jak: pedofila, nekrofila, zoofilia, gerantofilia,

 

Zdrowie. Zafunduj sobie wizytę w siłowni, więcej relaksu, parę dodatkowych godzin snu. Nie myśl, że jesteś niezastąpiona(y) i pozwól popracować innym.

__________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

Pozycja odwrócona - może być okrutny, zalecana jest ostrożność, czarna magia, obsesja seksualna, manipulator, nerwy, stres, uleganie pokusom, wszelkie maniactwa i nałogi, straty w wyniku hazardu lub nieuczciwych interesów, wplątanie się w coś, mania seksualna, perwersje, zagrożenie zdrowia, szantaż, długi, destrukcyjny romans, czarna magia, toksyczny związek uczuciowy, dewiacje i odchylenia seksualne, pogarda dla ludzi, uzaleznienie, molestowanie, ciezka choroba, zboczenie seksualne,

 

Głęboka zależność od pewnej osoby/grupy osób, która nie ma dobrego wpływu, mocne uzależnienie od alkoholu lub/i innych używek, z którego ciężko wyjść, nadużywanie władzy, wykorzystywanie swojej pozycji do niecnych celów, oszustwo, ryzykowne przygody, czarna magia, zło, agresja, przemoc, niepohamowana wściekłość, brak kontroli nad emocjami.

 

Diabeł może również oznaczać gwałt, przemoc fizyczną, prostytucję, nienawiść, brak skrupułów, brak wartości moralnych, różnorodne praktyki seksualne, uznawane za odbiegające od normy, nadmierny popęd seksualny

Ponadto karta może symbolizować bycie w związku, w którym jest się wykorzystywanym i poniżanym. Uleganie niskim instynktom.

 

Kiedy Diabeł jest w położeniu odwróconym, człowiek albo nie zda czekającego go, życiowego egzaminu, albo stchórzy przed nim. Trudno mu będzie bowiem uwolnić się od tego, od czego się uzależnił, mówi o potrzebie kompromisu i unikania manipulacji.

_____________________________________________________________________________________________

NIEKTORE POWIAZANIA:

 

Diabeł + Moc + Księżyc - bardzo silne ale ukryte wpływy

Diabeł + Kapłanka - fałszywa przyjaciółka, plotkara, zdradza ale udaje świętą

Diabeł + Wisielec - bardzo ograniczona możliwość działania, nałóg

Diabeł + Cesarzowa - zła kobieta, kusicielka, wamp, prostytutka, osoba wulgarna, materialistka

Diabeł + Mag - człowiek nieprzebierający w słowach i czynach, zdolny do wszystkiego, niedwuznaczna propozycja (zwłaszcza jeśli z Rydwanem).

___________________________________________________________________

Źródła :Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

kurs Tarota- ESKK

Alla Alicja Chrzanowska& Andrzej Piotr Załęski " Tarot a zdrowie"

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Czarny Mag

 

Na skrzydłach nietoperza,

Udając króla nocy,

Przybędzie w każdej chwili,

Swą wiedzą Cię zaskoczy.

Zarzuci łańcuch na szyje.

Zrobi z Ciebie durnia.

Zmieni miłość w nienawiść,

Swoim przekleństwem Saturna.

On Czarny Mag on Diabeł

Zapanuje nad Tobą.

Będąc pod jego wpływem

Będziesz inną osobą.

On zwierzę uczyni z Ciebie

Gdy zechcesz jego pomocy,

Złą siłę wyzwoli w Tobie.

Zostaniesz w jego mocy.

Zwierzęcy instynkt zniweczy

Człowieczeństwo w Tobie.

Uczynisz wiele krzywdy

Krzywdząc niejedną osobę.

Więc umysł miej otwarty,

Bo na XV – ej stacji,

Diabła poznasz na pewno,

Dla jego satysfakcji.

Tylko Twa silna wola

Zrzuci diabelskie łańcuchy.

Rozumem diabła pokonasz,

Twa mądrość doda otuchy

 

Źródło „Wiersze intuicyjne. Tarot.” Ewa Winiarska

Link to comment
Share on other sites

XV DIABEŁ czasem DEMON

Za pomocą ciemnych kolorów karta ta jest pełna mroku i tajemnic.

 

 

Mówi się, że jest odwrotnością karty „Moc”. Tutaj wszystko co złe próbuje nami zawładnąć i nas poskromić. Czasem wskazuje na to czego powinniśmy się wystrzegać lub złe pokusy. Diabeł to antynorma. Diabeł (nader często rysowany z rogami, które dodają mu siły) to działanie odwrotne niż obowiązujące normy, zasady, a nawet prawo. Ponieważ na karcie tej zazwyczaj rysowane jest jakieś stworzenie czy też bestia, to często ta bestia utożsamiana jest z pierwotnym archetypem cienia. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nasze lęki, kompleksy, urazy z przeszłości a nawet traumatyczne przeżycia spychane są do podświadomości. Kiedy bestia ta „budzi się” w nas jesteśmy zdolni do tego aby zadziałać po najniższej linii oporu, na skróty lub przybierając fałszywe oblicze czasem pozbawione skrupułów. Samej bestii na kartach tarota towarzyszą dwie postacie, najczęściej jest to kobieta i mężczyzna skuci łańcuchami. Na uwagę zasługuje fakt iż łańcuchy te są luźne a owe postacie gdyby tylko chciały same mogły by się wyzwolić z dybów lub łańcuchów. W każdym z nas mieszka „Diabeł” i dobrze żeby pozostał wciśnięty w najdalszy kont podświadomości gdyż jest swoistym ostrzeżeniem, jeśli się w porę nie opamiętamy to następnym przystankiem jest „Wieża Boga”

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Diabeł a...

Miłość: chęć posiadania wszystkiego, nadmierna uległość, seksualne uzależnienie, seks za pieniądze. Ślepa miłość. Związek, który ma zły wpływ na Ciebie lub Ty na partnera.

Przyjaźń: fałszywy przyjaciel. Należy być ostrożnym, bo można być wykorzystanym.

Zawód: oszustwo, kariera za wszelką cenę, nawet kłamstwa, kradzieży czy seks.

Pieniądze: pozycja spekulacji finansowej, nieczysty interes; uważaj na zaufanie, jakim ostatnio obdarzasz partnerów w interesach, nieuczciwych doradców, bądź w ogóle ostrożny w tym, co mówisz i robisz zawodowo. Trudności finansowe. Myśl o starych długach i nie zaciągaj żadnych nowych.

Zdrowie: wszelkie uzależnienia, "głód", poddanie się wątpliwym metodom leczenia, głęboki stres wywołujący negatywne myślenie, masochizm, autoagresję, znęcanie się nad otoczeniem.

 

Źródło: "Vademecum Tarota" B. Antonowicz - Wlazińska

Link to comment
Share on other sites

Dla biznesmena Diabeł w prostym położeniu radzi odpowiedzieć szantażem na szantaż, pogróżkami na pogróżki, ponieważ wrogowie są słabsi od niego i ustąpią, jeśli on nie zaniecha wywierania na nich nacisku. Natomiast odwrócony radzi coś dokładnie odwrotnego- trzeba pójść na kompromis.

 

Źródło: " Podstawy Tarota '' Jewgienij Kolesow

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Dobrze wróży w pytaniach o seks i pieniądze ;)) jesli pytamy o całą resztę , czyli uczucia, zwiazek,czyjeś intencje to nie oznacza nic dobrego....toksyka , nałogi, wykorzystywanie innych, nieczyste, nieszczere intencje...

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

DIABEL

 

Pasje,namietnosci,pokusy,zadze,wladza,autokratyzm,seks,wyuzdanie,perwersje,kontrola,niebezpieczna gra,hazard,uzaleznienia

Odwrocona: przemoc fizyczna i psychiczna,despotyzm,manipulacje,niebezpieczenstwo.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Bywa "czarującym manipulatorem", ale często również wskazuje na osobę, która "czerpie zyski" ze swoich manipulacji. Egoistyczne zyski, oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

Czy pojawiający się Diabeł w rozkładach partnerskich może wskazywać na istniejącą karmę?

Raczej toksyczne relacje -ale to wszystko zależy od sąsiadujących kart no i na jakiej pozycji ułożył nam się Diabeł.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
Guest agnieszka007

RADA Z JEDNEJ KARTY;

Należy uważać na wszelką przesadę.W każdym wypadku nie wspomagać się używkami i nie przekonywać otoczenia o swoich relacjach złością,agresją,okrucieństwem,znęcaniem się.Należy wziąć odpowiedzialność za chaos,który dzieje się we wnętrzu i nie winić za jego istnienie nikogo z zewnątrz.Pomocne techniki medytacyjne,modlitwa,terapia.

 

 

Ta karta pozytywnie oznacza nieodpartą chęć życia,namiętności,huczne spotkania towarzyskie,często przygodne kontakty seksualne,zmysłowy seks,przyjemności,życie według własnych zasad,służby policyjne oraz specjalne.

W negatywnym znaczeniu słowa klucze to:przemoc,egoizm,materializm,czarna magia,mafia,świat przestępczy,lewe pieniądze,wszelkie pokusy,ludzkie żądze,nałogi,hazard,nielegalny majątek,seks,dewiacje seksualne,zazdrość,manipulacja,straty,kradzieże,napady.

Karta może oznaczać też uzależnienie od innych,narkotyki,uzależnienie od sytuacji,uległość,pasywność,zapędy autodestrukcyjne,niemożność wyzwolenia się spod wpływów kogoś mocniejszego,egoizm,tyranię,nietolerancję,fanatyzm oraz nienawiść.

 

Źródło"JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA" Piotr Gońciarz.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

XV Diabeł Le Diable

Czyli jak siła nie daje szczęścia i jakie można napotkać pułapki w poszukiwaniu mocy.

 

Para ludzi z rogami na głowach i zwierzęcymi ogonkami stoi związana sznurem u stóp Diabła z nietoperzami skrzydłami, wabiącego ich uśmiechem i gestem dłoni. Diabeł stoi na postumencie. Jest niewątpliwie potężny, czego znakiem są zarówno rogi jak i mocne muskuły. Rogi symbolizują dumę, rywalizację o partnera i okres godów, ogony- język pozawerbalny, którym posługuje się ciało. Równie ważne jak on, są kobieta i mężczyzna. Nadzy. Ich łańcuchy są na tyle luźne, że mogliby je ściągnąć gdyby tylko chcieli. Sami zaczynają wyglądem przypominać dziełka. Sznur ten symbolizuje splot powiązań i uzależnień energetycznych trzymających ludzi w sieci instynktu i zwierzęcych pożądań.

W klasycznych taliach Tarota diabeł jest postacią nie tyle straszną, co dziwaczną. Ma wielkie ptasie łapy, skrzydła nietoperza, nogi nie tyle koźle, co jelenie i podejrzanie wielkie piersi. Jak centaur lub chimera zawiera w sobie części różnych zwierząt. Wyobraża to nasze plany, pokusy, działania, jakich nie ma w realnym świecie. A ponieważ jest to diabeł, więc oznacza, że próba pójścia tą drogą skończy się utratą wolności, podobnie jak straciły ją te dwie postacie stojące u jego tronu.

Karta Diabeł jest odwrotna z kartą Moc. Tam ludzka istota była w górze, bestia na dole, tu na odwrót, bestia jest górą a ludzie u jej stóp, upokorzeni i prowadzeni na jej pasku. Owe łańcuchy wyrażają, że wpadnięcie w objęcia Diabła jest pułapką. Wpada się w jego sidła pożądając osobistej mocy, władzy, sławy, bogactwa, gdy staje się to silniejsze od zamiłowania do dobra i prawdy.

Znaczenie ogólne

Karta ta pokazuje człowieka o dużym potencjale seksualnym, przyjemnego z pozoru amanta, kuszącego do podjęcia z nim gry miłosnej. W rzeczywistości jest to jednak wampir energetyczny, egoista o zimnym sercu, który chętnie korzysta z dar…ów, ale sam nie oferuje nic w zamian. Zapowiada się trudny, toksyczny związek, w którym naczelną wartością jest pożądanie i seks, gdzie istnieje sieć uzależnień, obietnic bez pokrycia, bezsensownej wiary w poprawę sytuacji. Związek nieoficjalny, trójkąt, obarczony poczuciem winy i grzechu.

Diabeł oferuje ludziom moc! Ale w zamian człowiek oddaje się w opiekę sił, daje się prowadzić czcicielom jak Hitler w stosunkach międzyludzkich, kiedy jedna osoba podporządkowuje się drugiej.

Karta Diabeł mówi, że uwalniają się nasze skłonności, potrzeby i kompleksy, nad którymi nie mamy kontroli. Pojawia się w rozkładach jako groźne ostrzeżenie, że dzieje się coś złego, że schodzimy z właściwej drogi, że ulegamy mirażom siły i sławy, osobistej potęgi, że chcemy budować jakieś imperia, że nadmiernie przywiązujemy się do fałszywych wartości.

Ogólne znaczenie karty w pozycji negatywnej:

- Zerwanie toksycznego związku.

- Zdanie sobie sprawy z własnych uzależnień.

- Zmiana środowiska.

- Koniec szantażu.

- Przyznanie się do winy.

Ustawienie postaci

Główna postać ustawiona jest przodem wyrażając bezpośrednie, władcze działanie. Dwie pozostałe postacie stoją w ćwierćobrocie postać kobieca po lewej stronie jest obrócona w prawo, postać męska o prawej w lewo. Ich głowy zwrócone są prawie przodem. W ten sposób symbolizują połączenie siły aktywnej z pasywną.

Zniewolenie i brak harmonii symbolizują więzy a także elementy zwierzęce.

 

źródło: mój komputer

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Guest Vampirella

Diabeł

 

Ślepy impuls, niezwykle silny i pozbawiony skrupułów, ambicja, pokusa, obsesja, tajemniczy plan, który należy wdrożyć; ciężka praca, sztywność, gorycz, wytrwałość.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

XV. Diabeł

Karta wyobrażająca zło - ma wśród atrybutów: pychę, egoizm, niekiełznane instynkty i namiętność, brutalność. Karta Diabła przestawia człowieka, który działa bez oparcia duchowego, podąża za instynktami.

 

Źródło: Życie Świata, numer 92, artykuł "Tarot".

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

W życiu zawodowym

Diabeł zapowiada,że nasza siłą moralna,przekonania i zasady zostaną wystawione na próbę.Może przy tym chodzić o interesy,na których dobrze zarobimy,ponieważ wykorzystamy niewiedzę i dobrą wiarę partnera handlowego.Może też się zdarzyć,że zostaną przed nami postawione zadania uchybiające naszym zasadom(coś związanego z bronią,narkotykami itd) i należy się obawiać,że w przypadku odmowy ich wykonania ryzykujemy utratą dużych pieniędzy lub miejsca pracy.Diabeł tutaj jest cwany i gotowy nam "pomóc" w uspokojeniu sumienia!Brudny interes otrzyma białe rękawiczki-nagle wyglądać będzie na dobroczynny,a ostatki naszych skrupułów rozwiejemy "usprawiedliwieniem kata" : "jeśli ja tego nie zrobię,zrobi to na pewno ktoś inny..."

Hajo Banzhaf "Tarot dla każdego"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Diabel mowi tez o czlowieku, ktory w zyciu bardzo duzo doswiadczyl. Jest otwarty na wszelkiego rodzaju ludzkie slabosci i ulomnosci, poniewaz wie, ze czlowiek jest suma blaskow i cieni. Jego, wlasne byc moze, doswiadczenie zyciowe, powoduje, ze zyje wg zasady "nic, co ludzkie nie jest mi obce". Potrafi cieszyc sie pelnia zycia i potrafi bronic swojego zdania, jezeli zajdzie taka potrzeba. Nielatwo nim pokierowac, bo wie doskonale, czego chce.

 

@SacralNirvana

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

diabel mowi o tym ze jak pozyczymy pieniadze to ciezko bedzie je odzyskac ...tu milosci nie widac raczej pozadanie przyjemnosc z seksu ...mi pokazala w rozkladzie dziennym problemy z kolanami..

Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...

"Ze wszystkich kart tarota najtrudniejsza do zinterpretowania jest karta Diabła(odpowiednio zresztą do jego natury), bowiem dla każdego ma inną twarz. Wspólną cechą wszelkich przeżyć, na które wskazuje Diabeł, jest poczucie uzależnienia, bezwolność, podważenie powszechnie uznawanych zasad, postępowanie uchybiające naszym przekonaniom. Diabeł odpowiada ciemnej stronie wielu kart tarota:wobec Maga(I) jest <<Czarnym Magiem>>, objawia się jako ciemna strona Arcykapłanki(II), staje się obłudnym i hołdującym materializmowi przeciwieństwem Arcykapłana(v), jest sprawdzoną jedynie do walki o władzę i pełną bezdusznej pożądliwości stroną Kochanków(VI), łapówkarskim lub bezkrytycznym wobec samego siebie cieniem Sprawiedliwości(VIII), ucieleśnia nieokiełznaną chciwość Siły(XI), brak umiaru w przeciwieństwie Umiarkowania(XIV), jest władcą dużych obszarów księżycowego krajobrazu(XVIII). Jako kusiciel Diabeł objawia się nam oczywiście najczęściej w bardzo ponętnej formie. Karta ta pokazuje, że igramy z ogniem i że musimy diabelnie(!) uważać, aby przy tym nie poparzyć sobie palców. Na głębszym poziomie oznacza ona, że na obszarze, którego dotyczy pytanie, stykamy się z nasza własną ciemną stroną.

 

W życiu zawodowym Diabeł zapowiada, że nasza siła moralna, przekonania i zasady zostaną wystawione na próbę. Może przy tym chodzić o interesy, na których dobrze zarobimy, ponieważ wykorzystamy dobrą wiarę i niewiedzę partnera handlowego. Może się też zdarzyć, że zostaną przed nami postawione zadania uchybiające naszym zasadom (coś związanego z bronią, narkotykami, zagrożeniem środowiska itd.) i należy się obawiać, że w przypadku odmowy ich wykonania ryzykujemy utratą dużych pieniędzy lub miejsca pracy. Diabeł oczywiście i tutaj jest cwany i gotowy <<pomóc>> nam w uspokojeniu sumienia! Brudny interes otrzyma białe rękawiczki- nagle wyglądać będzie na dobroczynny, a ostatni naszych skrupułów rozwiejmy <<usprawiedliwieniem kata>>: <<jeśli tego nie zrobię, interes ten zrobi na pewno ktoś inny>>.

 

Na poziomie świadomości karta ta pokazuje, że poznajemy nasze ciemne strony. Są to doświadczenia, w których uświadamiamy sobie naszą bezwolność i zależność. Rzadko chodzi przy tym o obsesję, żądze władzy, chęć popełnienia morderstwa lub poddaństwo duchowe(...). Z reguły Diabeł wskazuje na brzydkie drobiazgi dnia codziennego, skrywane wady, których się wstydzimy własnie dlatego, że są tak prozaiczne,a mimo tego nie umiemy się ich pozbyć: skąpstwo, zawodność, bezsensowne notoryczne kłamstwa, kleptomania lub żądza uciech(...). Karta ta może też mówić, że jesteśmy opanowani manią prześladowczą (idee fixe) lub odczuwamy strach przed <<złem z zewnątrz>>, nie rozumiejąc, że spoglądamy przy tym w zwierciadło własnej duszy.

 

W związkach osobistych Diabeł pokazuje swą najbardziej <<czarującą i pociągającą<< stronę. Jego wiele obiecujące pokusy są pikantne, namiętne i czułe. W każdym wypadku kartę tę należy rozumieć jako ostrzeżenie, że igramy z ogniem i szybciej niż się tego spodziewamy przypominamy sobie słowa Schilellra <<Urojenie jest krótkie, a żal długi" Karta ta ponadto wskazywać może na wszystkie nieszczęśliwe wypaczenia związków:duchowe usidlenie, posłuszeństwo, tyranię, okrutną pożądliwość i mentalność sadysty.

 

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Jako karta dnia: niemiła wymiana zdań z panią w bibliotece. Ciśnienie mi się wtedy podniosło :P

 

Pokazała mi pokrzyżowanie planów i także wielką awanturę.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Guest Euterpe

- najczęściej mi ta karta pokazywała pokrzyżowanie planów

- brak pracy albo oszustwo w niej

- niespodziewany wydatek pieniędzy

- na spotkaniu z profesorem okazało się, że wziął nie tą wersję pracy dyplomowej, którą powinien

 

dobrze zwiastuje, jeśli pytacie o seks - cieplej to już pewnie tylko w marzeniach :D

 

 

miejsce: ciemne, niedostępne, zakamarek, w rogu; często trzeba coś jeszcze przesunąć, aby tam trafić

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
 • Maestro

Diabeł w połączeniu z Kapłanką:

 

facet wkurzony na kobietę, bo nie ma pojęcia co się dzieje, nie umie opanować danej sytuacji, uważa, że ona cos ukrywa

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 3 weeks later...

Mi Diabel.pokazal mnostwo razy uzaleznienie

Od relacji (tzw toksyczne zwiazki), uzaleznienie od alkoholu.

Odwrocony-uniezaleznienie sie psychicznie od kogos lub czegos.

 

Jesli seks to.mroczny, dewiacyjny, pornografia, jakies dziwne praktyki.

 

W sprawach zawodowych -wykorzystywanie przewagi szef-pracownik.

Podsuwanie niekorzystnej dla slabszej strony umowy.

Wykorzystywanie, manipulacja, pokaz sily ("ja jestem tu szefem, a ty co najwyzej karaluchem.pod moim butem")

 

Chec upokorzenia, pokazania przewagi drugiej stronie.

Czasem jest to osoba wrecz "opetana" przez chec zemsty i zniszczenia nam zycia.

 

Diabeł w połączeniu z Kapłanką:

 

facet wkurzony na kobietę, bo nie ma pojęcia co się dzieje, nie umie opanować danej sytuacji, uważa, że ona cos ukrywa

 

Dla mnie taki uklad jesli to kobieta jest pokazana jako ona (Kaplanka) a Diabel to facet , oznacz bierna, slaba kobiete, ktora nie umie sie przeciwstawic Diablu.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

Diabeł w połączeniu z Kapłanką:

 

facet wkurzony na kobietę, bo nie ma pojęcia co się dzieje, nie umie opanować danej sytuacji, uważa, że ona cos ukrywa

 

A nie para kochanków uzależniona wspólnym seksem. Kochanków w sensie, że jedna osoba jest w związku i tym samym potajemni kochankowie

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

DIABEŁ

 

BLASKI: uzależnienie, czynienie zła, przywiązanie do wartości materialnych, dążenie do satysfakcji czysto cielesnej, chęć posiadania władzy nad innymi, uwiedzenie, kłamstwo, pożądanie, tajemne myśli i chęci.

 

CIENIE: bycie więźniem uzależnienia, nadużywanie władzy, kupowanie innych, pogarda dla ludzi, podejrzane praktyki seksualne.

 

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
Tak też może być. Możliwości jest niezliczona ilość;-)

 

Ja bym także dodała,że może to być facet napalony na kobietę (wszak to energia seksu);

napalony na kobietę i być może też wkurzony - bo Kapłanka to taka,co umie kusić i kusi ale udaje,że niby nigdy nic;

to taka,co chciałaby ale gra taką,co nie chce;

prowokuje,że może się mężczyźnie oddać,po czym gra rolę niedostępnej;

więc może mężczyznę tym wyprowadzić z równowagi ;).

Pozdrawiam.

 

Diabeł: "Namiętność". Pozwolić sobie na więcej,przekraczać bariery,wiadomości,dziwność,ekscentryczność,przesada,pójść za instynktem,poddanie się emocjom,żądza zmysłów,seksualność.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Diabeł:

Jesteś zniewolony przez coś lub przez kogoś - ideę,więź uczuciową,sposób życia,autodestruktywne podejście lub coś zupełnie innego.

Czujesz się jak w pułapce,chociaż sam ją skonstruowałeś.

Mimo,iż wydaje Ci się,że nie ma z niej wyjścia,możesz ie wyrwać,jeśli tylko je dostrzeżesz.

Przeanalizuj rolę,jaką sam odegrałeś,prowokując zły obrót spraw,zamiast obwiniać innych za zaistniałą sytuację.

Niekiedy karta ta oznacza więź przesyconą namiętnością i seksem.

 

Położenie odwrócone:

W tym momencie nie wolno Ci robić niczego w sposób pokrętny,oszukańczy czy nielegalny.

Jest to czas do działania zgodnie z zasadami i unikanie osób,które mogą powodować kłopoty.

Nie włączaj się do rozgłaszania plotek czy pogłosek,gdyż obróci się to przeciw Tobie.

Wystrzegaj się tego,kto używa władzy jako oręża.

 

Z talii "The Destiny Tarot"

 

Jak kocha Diabeł:

Wyciągnęłaś Diabła? W tym jedynym przypadku proponuję złamać zasady i dobrać dodatkową kartę. Jeżeli wyjmiesz Słońce, Cesarza albo Kapłana – pozostań w związku. Poradzisz sobie.

 

W każdym innym przypadku – zerwij z partnerem, pamiętając, że miłe złego początki. Karta ta sugeruje, że obiekt Twoich uczuć zdołał lub zdoła niepodzielnie Tobą zawładnąć. Może i dostrzeżesz jego wady – m.in. nieuczciwość, niewierność, przerost ambicji – ale prawdopodobnie rozsądek przegra z ogromnymi emocjami, jakie w Tobie rozbudził.

 

Będziesz ciągle spragniona jego/jej obecności. Owładnięta miłością i ślepym pożądaniem, gotowa na największe poświęcenia. Nie będziesz umiała się uwolnić, nawet gdy zrozumiesz, że kochanek po prostu żeruje na Tobie psychicznie, a zdarza się, że i finansowo.

Diabeł to typowy bad boy (bad girl). Interesują go głównie seks i pieniądze. Religia, duchowość mogłyby dla niego w ogóle nie istnieć. Jest świetnym manipulatorem. Bez względu na to, co demonstruje na zewnątrz, „w środku” bywa silnym, bezwzględnym egoistą, całkowicie niereformowalnym. Nie obchodzą go uczucia innych. Kocha władzę i czasem wykorzystuje ją w brutalny sposób. W łóżku wyrafinowany, bezwstydny, uzależniający.

 

Najlepiej czuje się w zawodzie, w którym może eksponować własną osobę. Seksu używa, aby ułatwić sobie karierę. Jeśli łączy się z człowiekiem symbolizowanym przez Kapłana lub Księżyc, tworzą klasyczny układ kata i ofiary. Dość często epatuje nie siłą, ale słabością. Pilnuj się, to także gra. Jeżeli dojdzie do rozstania, zacznie atakować bez pardonu. Rozwód z Diabłem to koszmarne doświadczenie.

 

Karta odwrócona:

Ciężko pożałujesz związku z kimś, kto okaże się agresywnym draniem, erotycznym dewiantem lub wręcz bandytą. Odwrócony Diabeł swoje obsesje zagłusza alkoholem, narkotykami. Bywa zazdrosny, okrutny, destrukcyjny. Może też bać się seksu albo zajmować się czarną magią.

 

(Tarot Miłości,M.Bigoszewska)

 

Diabeł - Słowa Klucze:

PROSTA: materializm, brak umiaru,pokusy,niezdrowe pragnienia,kompleksy,ograniczenia

 

ODWROTNA: uzależnienia,obsesja,nadużycie siły,manipulacja,korupcja

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Diabeł

Astrologiczne odnośniki:

- KOZIOROŻEC

- Saturn,Pluton,Neptun,Ryby

 

"Astrologia i Tarot",Dariusz Cecuda

 

Diabeł:

Miłość: ślepa namiętność, seks bez odpowiedzialności. Całkowite uzależnienie uczuciowe, związek typu " pan i niewolnik ".

Karta odwrócona: przemoc, sadomasochizm. Brak hamulców. Obsesyjna zazdrośd. Dramatyczne rozstanie. Lęk przed seksem.

 

(Maria Bigoszewska)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest Bethany

Jak chodzi o zdrowie, to Diabeł pokazuje problemy ze skórą, czasem ubytek krwi i problemy z układem kostnym. Znajomej też pokazał nowotwór.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Karta dnia :

Walka mojej silnej woli :) od paru dni na diecie ,zlamalam zasady :( w dodatku atmosfera w pracy nieprzyjemna , powiedziałabym toksyczna

 

Jako karta dnia - pokrzyzowanie planów

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Jako kartę dnia pokazał mi imprezę z koleżankami zakrapianą alkoholem:szampan_na:. Jestem na diecie i te wszystkie smakołyki tak kusiły,że nie można było im się oprzeć :je_pizze: Potem przez to miałam wyrzuty sumienia :_nerwus:

Link to comment
Share on other sites

Guest gość5
miejsce: ciemne, niedostępne, zakamarek, w rogu; często trzeba coś jeszcze przesunąć, aby tam trafić

 

to by się zgadzało - mi diabeł zawsze pokazuje ograniczenia- w kontaktach, w uzyskaniu tego co bym chciała- za diabli nie idzie tak jak się chce

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
Guest ezopola

Z moich skromnych obserwacji, to:

 

- walka serca z rozumem.

- Niskie pobudki.

- Uwiązanie, czy to w romansie, czy małżeństwie.

- Spalanie się w ogniu pożądania;)

- Tzw. zakazany owoc.

- Głośna impreza, nagłośnienie, używki.

- Frustracja, wzburzenie, ogromne emocje.

- Szantaż, manipulacja, gra nie fair.

- Pokrzyżowane plany, bo np. "diabeł ogonem zakrył", a "jak się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy";)

- Egoizm, poczucie wyższości.

- Ładna fasada, miałka treść. Zaślepienie.

- Trudne relacje karmiczne.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • Maestro

W Rtg w pozycji Co może mi dać miałam połączenie Rydwanu z Diabłem - wyszło,że facet nie umie odpuścić, nie spotkałam się z nim, choć on nalegał, potem niby ze mnie zrezygnował, ale znowu pisze, znalazł mnie w Messengerze, etc.

Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
 • 1 year later...
 • Moderator

Dokładnie, diabeł pokazuje myślenie o seksie, często takie wręcz obsesyjne. Pokazuje pożądanie, żądzę, chęci - ale nie samo wykonanie, a przynajmniej nie sam diabeł, jeśli jest w sąsiedztwie innych kart, wówczas może mówić o seksie i to takim z perwersjami, na pewno tam gdzie diabeł, tam nie jest ani nudno, ani nie jest to nudny seks jeśli do niego dochodzi.

Ale diabeł to przede wszystkim uzależnienia, więzy, to ból, to często bezsilność

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Czy diabeł to dla Was karta zwiastująca powrót? Wróżyłam jednej Pani na Pana, chciała wiedzieć czy do niej wróci. Zobaczyłam karte diabła i powiedziałam,że tak. Teraz się zastanawiam... Stwierdziłam,że tak, bo diabeł mocno trzyma łańcuchy i nikogo tak łatwo nie puści

Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

Myślę, że są inne, o wiele lepsze karty by pokazać powrót czy odrodzenie relacji( Sąd, 6 Kielichów czasem 8 kielichów bo w tej karcie to zawsze wychodzi mi takie miotanie się z punktu A do B). 
Diabeł to karta obsesji. Pożądania i też niekoniecznie zrealizowanego. Uzależnienie. 
Jeśli ten Pan odszedł od Pani to ja w Diable nie widzę powrotu a raczej jej uzależnienie od niego, obsesję na jego punkcie. Oczywiście wszystko zależy id innych kart i miejsca ich położenia. 

 • Like 2
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli wróci to wejdzie w toksyczną, uzależniającą relację. Tutaj nie ma zdrowego układu, to jest zazwyczaj destrukcyjna, a zarazem obsesyjna więź. Tak jak powiedziałaś trzymają ich łańcuchy, a chyba nikt nie chce być na łańcuchu z drugą osobą.

 • Like 1
 • Lux 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Arcan napisał:

Czy diabeł to dla Was karta zwiastująca powrót? Wróżyłam jednej Pani na Pana, chciała wiedzieć czy do niej wróci. Zobaczyłam karte diabła i powiedziałam,że tak. Teraz się zastanawiam... Stwierdziłam,że tak, bo diabeł mocno trzyma łańcuchy i nikogo tak łatwo nie puści

Pan wróci owszem, ale w jednym celu. I Diabeł pokazał moim zdaniem, że ona się zgodzi na to, bo jest niezdrowo uzależniona, to własnie te kajdany. Nie tyle co energia w Panu, tylko to Pani przywiązanie.

 • Like 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Arcan napisał:

Czy diabeł to dla Was karta zwiastująca powrót? Wróżyłam jednej Pani na Pana, chciała wiedzieć czy do niej wróci. Zobaczyłam karte diabła i powiedziałam,że tak. Teraz się zastanawiam... Stwierdziłam,że tak, bo diabeł mocno trzyma łańcuchy i nikogo tak łatwo nie puści

Diabeł to nie jest karta powrotów - inne karty są od tego. Natomiast ta karta pokazuje, że Pani jest uzależniona, nie uwolniła się emocjonalnie i jej myśli krążą wokół jego powrotu. To ona chciałaby, aby on tą chęć powrotu zadeklarował.

To prawda, że Diabeł mocno trzyma łańcuchy, więc gdyby to on miał wyjść w karcie Diabła, to łańcuchów by nie puścił - czyli nie odszedł.

 • Like 2
 • W punkt 1
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Arcan napisał:

ojej...no to źle jej powiedziałam...:/

Niekoniecznie - Ty stawiałaś karty, więc powiedziałaś jej tak, jak na dany moment czułaś :) i to była najlepsza na tamten moment informacja :) 

My tu sobie możemy teoretyzować, a w momencie, kiedy rozłoży się karty, to już to zupełnie inaczej wygląda :)

 • Like 1
 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Jako karta dnia zawsze mi wypada na dni, w których się boję. Nigdy nie pokazała mi niczego innego. Wypadła mi m.in. na dzień obrony na studiach - serce mi waliło wtedy jak nigdy, a ostatecznie skończyłam z 5 i wyróżnieniem od recenzenta, raz pokazała mi odwiedziny pająka na ścianie przy moim łóżku (nie spałam ze stresu pół nocy), a innym razem będąc z psem na spacerze podleciał do nas duży pies i bałam się, że się chłopaki pogryzą, bo było dosyć nerwowo w tym momencie. Nigdy nie pokazała mi sytuacji, która kończy się źle (i oby tak było dalej), bardziej takie trochę "strach ma wielkie oczy", ale i tak za każdym razem jak wypada mi w karcie dnia to odczuwam straszny niepokój. Talia, której używam to Witches Tarot i karta diabła w tej właśnie talii to jak dla mnie czysta definicja strachu, wystarczy na nią spojrzeć i aż się gęsia skórka robi. 

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Z doświadczenia w pytaniu o przyszłość relacji Diabeł pokazał mi już kilka razy że nic z tego . Tych dwoje nie będzie razem bo jest między nimi przepaść nie do pokonania, ograniczenia, brak możliwości bycia razem. Diabeł trzyma ich na uwiezi nie mogą się ruszyć do przodu. 

 • Like 1
 • W punkt 1
 • Super 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
 • Ekspert

@Romualda de Kocurko - nie wiem czego dotyczył Twój rozkład - ja interpretuję Diabła jako trzymanie się czegoś bo nie widzimy innej opcji. Tutaj Diabeł daje nam pewne rozwiązania ale hamuje nasz rozwój. Jest to pewnego rodzaju zastój. Czasem Diabeł pokazuje obsesyjne myśli ale bez przełożenia na wydarzenia w realu - jeszcze nigdy nie pokazał mi żadnego seksu :obled:

W czym może pomagać? Może oznaczać uzależnienie - i tutaj musisz dopasować do swojego rozkładu. 

 

 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Romualda de Kocurko napisał:

Słuchajcie, jeśli w rozkładzie wypada Diabeł na pozycji "Co pomaga, co może pomóc?" to jak to interpretować?

 

Zgadzam się z @Gringe, że zależy o co chodzi dokładnie chodzi w tym rozkładzie. Może być, że sexapil, bo to nasza broń kobieca ;p

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Romualda de Kocurko napisał:

Słuchajcie, jeśli w rozkładzie wypada Diabeł na pozycji "Co pomaga, co może pomóc?" to jak to interpretować?

 

Rozładuj skumulowane energię w sobie. Nie ograniczaj się, świadomie. Zrób coś wbrew sobie,, coś szalonego, nawet złego. Czasami tak trzeba. 

 

 • Like 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...
W dniu 13.12.2021 o 19:22, Romualda de Kocurko napisał:

Słuchajcie, jeśli w rozkładzie wypada Diabeł na pozycji "Co pomaga, co może pomóc?" to jak to interpretować?

Kiedy rozkładam sobie od czau do czasu to pokazuje mi nadmierne objadanie się. Według tego odpowiedzią  na Twoje pytanie byłoby " Zwrócić uwagę na to co jemy i ile tego jemy ..."

Pozdrawiam :tak:

 • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

Diabeł po raz kolejny jako karta dnia pokazał mi - odwiedzenie pani od robienia paznokci :) 

Dla przypomnienia, Diabeł może oznaczać futro, kominek lub inne źródło ciepła oraz jak widać - pazury :D 

 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...