Jump to content

Diabeł


Evilia
 Share

Recommended Posts

Witam, znalazłam to forum czysto przypadkiem poszukując informacji na temat tego, jak rozpoznać, czy rzucono na nas urok/klątwę. Przy okazji trafiłam na ten wątek. Jestem osobą, która co noc miewa po kilka snów, każdy jest bardzo dynamiczny, jak film akcji połączony czasem z thrillerem lub horrorem. Przyzwyczaiłam się już do tego, choć czasem sny mam przerażające, szczególnie, kiedy się spełniają.

 

Ostatnio miałam jeden z dziwniejszych snów: siedziałam w pokoju, w domu moich rodziców. Światło było przyciemnione, wręcz rzucała się jedynie poświata od włączonego telewizora i jakiejś świeczki. W pokoju byłam sama. W pewnym momencie w drzwiach pojawiła się wysoka, szczupła postać. Kiedy ujrzałam tą postać poczułam bardzo mocne osłabienie. Zaczęła zbliżać się do mnie, a ja zdawałam się doskonale ją znać. Postać była szczupłym mężczyzna, przystojnym, z ciemnymi włosami. Podchodził on coraz bliżej, a im bardziej się zbliżał tym bardziej byłam przerażona. Mówiłam do niego, że nie chcę żeby tu był, żeby zostawił mnie w spokoju, że mam już dość tego i nie mam sił, a on..uśmiechając się powiedział, żebym przestała się opierać, że to bezsensowne, bo on i tak jest silniejszy i mój uprór nic nie zmieni, że lepiej jak się poddam temu wszystkiemu i jemu...kiedy był już naprawdę blisko zaczął mnie przytulać i całować...poczułam, że totalnie opadam z sił. Takiej bezsilności już dawno nie czułam. Powiedział, że teraz już wszystko się ułoży, tylko muszę się przestać opierać. Wiedziałam, że to diabeł. Tak mi się przedstawił w śnie.

Edited by Daffne
akapity
Link to comment
Share on other sites

Kiepsko...związki sie nie układają. Przyciągam dziwny typ mężczyzn z problemami psychicznymi. Ogólnie rzecz biorąc od dwoch lat jestem sama.

Link to comment
Share on other sites

Diabeł w Tarocie oznacza związanie, uzależnienie. Na karcie często przedstawieni są ludzie skrępowani łańcuchem. Diabeł jest również symbolem seksualnym, przedstawiany z kozią głową lub jako satyr odnosi się bardzo wyraźnie do swoich starożytnych przodków nagabujących nimfy po lasach. Nic dziwnego, że w głowie mu przytulanie, ale niepokojące jest to nieprzyjemne odczucie jakie temu towarzyszy.

Diabeł i seks maja jeszcze jedno wspólne, nasze wychowanie w katolickim społeczeństwie nie popiera ani jednego ani drugiego. Seks źle się kojarzy, jest tabu i zwłaszcza w przypadku kobiet jest tłumiony jak tylko się da.

Diabeł przejmujący kontrolę nad tobą, zwłaszcza w takiej formie, może wskazywać na jakąś niechęć związaną ze sferą seksu np złe skojarzenie lub ortodoksyjne wychowanie. Coś co powoduje, że myślom związanym z przyjemnością towarzyszą automatycznie złe skojarzenia. Być może jest to związane z jakimś mniej lub bardziej poważnym naruszeniem twojej sfery nietykalności osobistej przez jakiegoś mężczyznę.

Stąd mogą się również brać ci mężczyźni z problemami, którzy do ciebie ciągną. Często kiedy podświadomość zakodowała sobie, że nie powinna zakładać związku , postępuje wbrew decyzjom świadomości i przyciąga do nas osoby zupełnie się nie nadające. To pozwala nam uwierzyć, że nie nadajemy się do tworzenia związków, coś jest z nami nie tak i jak ktoś się do nas zbliża podejrzewamy go o bycie dziwadłem. To pozwala nam wycofać się na bezpieczną pozycję samotnika, i chociaż świadomie cierpimy samotność, to podświadomie, jesteśmy zadowoleni, że nie musimy robić czegoś czego się obawiamy. Związki są wymagającą rozrywką i wiążą się z masą układów, kompromisów i wyrzeczeń. Angażują nasze umiejętności personalne i powodują, że zależy nam na wywarciu odpowiedniego wrażenia na drugiej osobie. Jeżeli gdzieś w tym wszystkim tkwi obawa, to będzie ona takim właśnie diabłem podminowującym całą naszą aktywność.

Dodatkowo, Diabeł tutaj wygląda mi na jeden z zakodowanych z dzieciństwa wzorców męskości. We śnie jesteś dzieckiem, stąd poczucie bezbronności. Być może nie czułaś zaufania do ważnych mężczyzn w swoim życiu, albo nie otrzymałaś od nich wsparcia, może nie tolerowali twoje prywatności, albo ogólnie nie byli zbyt sympatycznymi osobnikami i stąd powstało skojarzenie z Diabłem.

Tak czy siak, nie mówimy tu o prawdziwej sile nieczystej, ale o części ciebie, która chce ci coś przekazać. Warto ją poobserwować. Na przykład obserwując jak wyglądają i co robią inni mężczyźni w twoich snach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...