Jump to content

19 - Słońce


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Znaczenie karty Słońce:

 

Symbolika karty:

 

Karta zapowiadająca radosne chwile, czas spędzony przyjemnie, optymizm, dobre zdrowie, zwiększona witalność, szczęście, dobre nowiny, podróż w ciepłe miejsce, spełnienie, powodzenie w realizacji planów, inspiracja, rozkwit talentu, sukces, akceptacja siebie, wiara we własne możliwości, szczera, prawdziwa przyjaźń, miłość, szczęście rodzinne, dzieciństwo, spodziewanie się dziecka lub narodziny.

 

Negatywne strony, które symbolizuje karta w pozycji odwróconej:

 

Karta nawet w tej pozycji nie zapowiada dużych problemów, ale trzeba liczyć się z pewnymi przeszkodami, lub opóźnieniami. Można się liczyć z rozczarowaniem, zawodem np. miłosnym. Karta ta może oznaczać niespełnione nadzieje, konieczność modyfikacji pewnych planów, zaprzepaszczone szanse, krótkotrwały sukces, przejściowe problemy w związkach lub w przyjaźni.

 

Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

 

Archetyp - dzień, Królestwo Światła

Znaczenie ogólne - radość życia, beztroska, ufność, niezależność i pewność siebie, wielkoduszność, ciepło, wiara w siebie

Praca - sukces, samorealizacja, radość z pracy, wspaniałomyślność, kreatywność

Relacje/uczucia - pogodny okres dla miłości, wspaniałomyślność, dogadzanie drugiej osobie, beztroski początek po przezwyciężonym kryzysie

Świadomość - dotarcie do swego prawdziwego "ja"

Sfera ducha - ponownie odnaleziona prostota

Cel - uwolnienie, pokonanie wewnętrznej ciemności

Cień - oślepienie, krótkowzroczność, spalona ziemia

Odwrócona - bufonada, egoizm, naiwność

 Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

 

Jasność myśli. Miłość. Szczęście rodzinne. Szczęśliwy związek uczuciowy. Szczęśliwe małżeństwo. Odczuwanie radości życia. Przyjaciel. Nawiązanie nowych, obiecujących znajomości i kontaktów. Akceptacja życia i tego, co niesie los. Radość. Dzieciństwo. Odkrycie nowych idei inspirujących do tworzenia, budowania. Jednia. Pogodzenie sprzeczności. Nagroda, sukces, zwycięstwo.

 

Odwrócone: Chwilowy sukces, potem klęska. Nieszczęście. Samotność. Możliwość rozbicia związków uczuciowych. Rozpad małżeństwa. Rezygnacja z planów. Zgorzkniałość. Niepewna przyszłość. Pozory szczęścia. Niemożność wypowiedzenia się. Brak zrozumienia ze strony przyjaciół, znajomych. Ociężałość umysłowa. Przygnębienie. Brak widoków na pomyślne załatwienie sprawy.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 

Wszystkie cienie zniknęły, każda wątpliwość została rozwiana. Świętuj taniec życia w najbardziej pozytywny i otwarty sposób. Ważne projekty zostaną zrealizowane, nie bój się zrobić zdecydowanych wyborów.

 

Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

Kiedy słonce ma wskazywać atrybuty osobowisci sa to - rycerskosc, oddanie,altruizm,sila sprawcza mysli,odwaga. Okresla osoby o zawodzie zolnierza,policjanta,strazaka itp.Słońce najczesciej oznacza krótki romans bez zobowiazan na przyszlosc, ktory powstal bo zaistnialy ku temu dobre warunki np. wakacje.

modify_inline.gif

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
Guest winteer

OPIS – Światło słoneczne – świadomość, prawda. Dziecko – młodość, symbol życia.

 

ZNACZENIE – Powodzenie, harmonia, szczęście w miłości, pokonanie przeciwności, sukces, zadowolenie.

 

KARTA ODWRÓCONA – Rozbite małżeństwo, zawiedzione nadzieje, wątpliwy sukces.

 

SŁOŃCE. Karta oznacza twórcze spełnienie, realizację naszych działań natchnionych przez boski pierwiastek słonecznej energii. Karta szczęścia i powodzenia w sferze materialnej. Twoje życie jest wypełnione radością i dobrymi widokami na przyszłość. Wszystkie Twoje sprawy (o ile inne karty to potwierdzają), idą w dobrym kierunku, to zaś gwarantuje Ci sukces materialny i tym samym zabezpieczenie spraw bytowych. Możesz odznaczać się pewną charyzmą i jeżeli inne karty temu nie przeczą, możesz stać się sławny (w dobrym znaczeniu). Umiesz zjednywać sobie ludzi, mogą wręcz Cię uwielbiać, oni będą popierać Cię w Twoich dążeniach. Ważne jest, aby nie nadużyć ich zaufania. Dobrze się czujesz w ich towarzystwie i są Ci bardzo potrzebni. Z drugiej strony możesz stać się trochę próżny, korzystając ze środków, które zyskujesz, a które uważasz, że słusznie Ci się należą. Pomagaj ludziom, masz siłę, energię i dobrą wolę. Oni czekają na twoją pomoc, bądź sprawiedliwy.

 

SŁOŃCE - karta odwrócona. Starasz się za wszelką cenę zrobić komuś na złość, przekonujesz innych do swoich racji i wciągasz ich w swoją grę. Możecie razem działać mimo, iż nie ma to szans na korzystny koniec. Jeżeli nie wycofasz się wcześniej, klęska będzie większa i upadek boleśniejszy. Grozi Ci wyczerpanie sił, załamanie nerwowe, choroba serca, układu krążenia, osamotnienie.

 

Źródło - strona internetowa: Tarot

 

XIX. SŁOŃCE Szczęście

 

Słońce jest dziewiętnastą kartą Wielkich Arkanów. Najistotniejszym jej elementem jest słońce oświetlające swoimi promieniami wszystko w swoim zasięgu. Najczęściej na karcie rozpoznać można dwie postacie, które wydają się być z sobą silnie związane. Tylko w Tarocie Rider'a na karcie przedstawiono jedną postać, dziecko siedzące na koniu. Słońce jest kartą symbolizującą najważniejszy cel do zrealizowania - związek dwóch osób w słonecznym blasku, połączenie pierwiastka męskiego i żel1skiego, najwyższe ziemskie szczęście, które staje się osiągalne dopiero pod naszym słol1cem. Dwie osoby, których nie można rozdzielić, stanowią silny bastion i nie dają się zwyciężyć. Ten obraz wyraża radość i ufność; można by sądzić, że dotarliśmy do kresu naszej drogi, co jest, oczywiście, błędnym założeniem. Niemniej jednak możemy powiedzieć, że dotarliśmy do pierwszego etapu na drodze do szczęścia.

 

ZNACZENIE KARTY: zadowolenie z tego, co osiągnęliśmy; świadomość, że pełnię sił można uzyskać dopiero wspólnie; partnerstwo zbudowane na podobnych wartościach pozwala pokonać wszelkie trudności; widzenie świata w słonecznym świetle; można także wyciągnąć z dotychczasowych rozważań inny wniosek - skoro słońce w naszych sercach obdarza nas szczęściem, to miało tu miejsce coś, co można nazwać oczarowaniem. Karta ta wskazuje na olbrzymie, tkwiące w nas siły twórcze, które musimy wykorzystać. Wiele ludów, między innymi Egipcjanie, Aztekowie, Indianie modliło się do Słońca jako Stwórcy. Co prawda Słońce ma w języku polskim rodzaj nijaki, ale zawsze było ono i jest traktowane jako element męski i przeciwstawiane Księżycowi jako pierwiastkowi żeńskiemu. Słońce jest naszą radością, zwłaszcza w północnych strefach Ziemi. Na południu zaś demonstruje niekiedy swoją niszczycielską siłę. A zatem ta karta jest punktem kulminacyjnym i ostatnią kartą reprezentującą etapy rozwoju naszego ziemskiego bytu. Jest kartą ufności, pełni życia, optymizmu i radości.

 

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: Słońce, rzucając swe promienie na Ziemię przenika ją siłami życia. Kosmiczne światło jest potężnym źródłem niewyczerpanej energii twórczej. Oświeca tego, kto potrafi za nim podążyć, ale niszczy tego, kto nie docenia lub nadużywa jego mocy. Karta ta przedstawia symbolicznie triumf człowieka nad materią i boski pierwiastek jego twórczej energii. Stanowi ona przeciwieństwo karty Księży. Obraz Słońca oraz symbolika liczby opisującej tę kartę (19 = 1 + 9 = 10, czyli 1) podkreślają obecność pierwiastka boskiego w świecie materialnym. Karta ta symbolizuje panowanie ducha nad materią. W swym znaczeniu elementarnym Słońce przedstawia twórcze siły człowieka, boskie światło, objawiające się w aktywności dnia, ukryte w nocnych rozmyślaniach. Słońce pozwala człowiekowi na wznoszenie budowli materialnych, uczuciowych i duchowych. Obecność tej karty w rozkładzie zapowiada wspaniały okres w życiu pytającego. Apogeum. Karta ta opisuje pragnienia pytającego, wyjaśnia dlaczego pyta on o swój los. Sąsiednie karty precyzują sposób realizacji pragnień I okoliczności, które będą jej towarzyszyć. Słońce dzięki swej mocy może zniweczyć działania Diabła.

 

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: siła sprawcza myśli. Energia, żywotność, zdrowie. Rycerskość, altruizm. Uzdolnienia artystyczne.

 

ZNACZENIE UŻYTKOWE: spośród wszystkich kart Tarota najbardziej sprzyja szczęściu materialnemu. Reprezentuje powszechnie przyjęte rozumienie pojęcia radości, przyjemności i szczęścia. W rozkładzie astrologicznym opromienia karty sąsiednie, wróży pomyślność dla wszystkiego, co dotyczy interesów i miłości. Obiecuje bogate i trwałe małżeństwo. Zapowiada namiętność do wydawania pieniędzy i czerpania radości z życia. Jest znakiem rozrzutności pieniądze nie zawsze wydawane są mądrze, ale z przyjemnością. Jest to karta szczęścia, powodzenia, sukcesów, jednak w przypadku rozkładu o przewadze kart zazdrości albo niezgody, obecność Słońca nie wystarczy, by można było mówić o harmonii lub pojawieniu się uczucia.

 

Źródło: Tarot (XV - XXII) : Satanorium.pl

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

W centrum znajduje się wizerunek Słońca. Najczęściej poniżej namalowany jest zielony ogród kwiatowy, a w nim dwoje bawiących się nagich dzieci oświetlanych słonecznymi promieniami. Czasem zamiast dzieci w ogrodzie siedzą młodzi mężczyzna i kobieta.

Spełnienie, nowe idee, odnalezienie szczęścia, radość, zadowolenie, prawdziwa miłość, prawdziwa przyjaźń, sukces, szczęśliwe małżeństwo, oddanie, osiągnięcie, satysfakcja, nagroda, poświęcenie.

Podobnie jak Świat, karta Słońca jest uważana za dobrą wróżbę. Oznacza ona szczęście, przede wszystkim w życiu uczuciowym, a także szczerą przyjaźń i zaufanie. Symbolizuje także dzieciństwo. Karta oznacza twórcze spełnienie, realizację naszych działań natchnionych przez boski pierwiastek słonecznej energii. Karta szczęścia i powodzenia w sferze materialnej. Twoje życie jest wypełnione radością i dobrymi widokami na przyszłość.

Reprezentuje zwycięstwo i satysfakcję dla każdego, kto posługuje się logiką i uczciwą pracą, a nie marzeniami. Karta Słońce ukazująca się w rozkładzie, jest bardzo dobrym znakiem.

Ukazanie się karty Słońce na początku układu – informuje o pojawieniu się "słoneczka" w sprawach osobistych. Przykładem może być sytuacja, kiedy wróżący związany jest uczuciami z drugą osobą, ale nie jest pewny, co do trwałości lub też siły tego związku; karta Słońce poinformuje go, że związek ten będzie trwały i szczęśliwy. Innym przykładem może być sytuacja, kiedy wróżący jest samotny lub na etapie poszukiwania bratniego serca - Karta Słońce poinformuje go o bardzo bliskim spotkaniu z kimś (otaczające karty powiedzą coś więcej o tej osobie) romantycznie do niego ustosunkowanym. Słońce informuje o szczęśliwym małżeństwie lub nieegoistycznej przyjaźni.

Karta Słońce - pośrodku układu, to informacja o zdrowiu wróżącego lub bliskiej mu osoby. Tak więc, jeżeli istnieją problemy zdrowotne, czy też jest obawa przed zabiegiem czy operacją, karta Słońce jest jedną z najlepszych kart jaka może się ukazać. Oznacza ona bowiem absolutną poprawę na lepsze. Wszystkie problemy zostaną pokonane i operacja lub zabieg zakończone sukcesem. Gdy ukazuje się kobiecie, która spodziewa się dziecka i obawia się komplikacji - karta Słońce informuje ją o nieskomplikowanym porodzie i szczęśliwych narodzinach zdrowego, ślicznego potomka. W przypadku kobiety, która chce zostać matką, ale ma trudności z zajściem w ciążę - Słońce będzie informowało o nadchodzącym odpowiednim czasie, do realizacji jej marzenia.

Ukazanie się karty Słońca na końcu układu udziela informacji co do spraw urzędowych, finansowych, zawodowych. Otaczające karty będą informowały wróżącego o kierunku, do którego karta będzie się odnosić. Tak więc jeżeli wróżący martwi się, czy zakład, w którym pracuje zostanie zamknięty. Słońce poinformuje go, że nie. Jeżeli wróżący planuje jakąś inwestycję lub kupno, karta Słońce potwierdzi właściwość tej decyzji i zadowolenie z dokonanej transakcji. Bez względu jakie transakcje finansowe czy urzędowe będą dokonywane, zakończą się one pozytywnie i z zyskiem dla wróżącego.

 

 

 

W pozycji odwrotnej - istnieją problemy i trzeba jeszcze trochę czasu, żeby się rozwiązały, jest możliwość zysków, ale wymagana jest dodatkowa praca i dodatkowy czas. Ostrzeżenie przed chorobą, w większości wypadków dziecka. Mogą zajść problemy w czasie ciąży i wymagana jest szczególna ostrożność. Problemy w sprawach urzędowych, finansowych i zawodowych (tylko tymczasowe) - wymagana ostrożność i dokładność

 

Głupiec budzi się z jego długiej wyczerpującej wędrówki przez noc , by zobaczyć, że dzika rzeka, nareszcie dobiegła końca, dzika rzeka która teraz cicho i spokojnie dryfuje zabierając go do łagodnego, czystego zbiornika. Tam jest otoczony murem ogród otulający staw. Ogród gdzie rosną piękne róże (miłość), wspaniałe lilie (niewinność) i słoneczniki(radość). Wychodząc na brzeg głupiec spogląda ku górze ku jasnemu , złotemu słońcu. Dzień jest piękny i czysty. Nagle śmiech dziecka przykuwa uwagę głupca. Głupiec widzi małego chłopczyka wjeżdżającego do ogrodu na białym kucyku "Chodź!" mówi mały chłopczyk zeskakując z konia i podbiegając do niego "Chodź zobacz!" Bierze go za rękę by pokazać mu sposób zachowania przyrody: robaczki żyjące w ziemi, zapach płatków kwiatów, sposób w jaki woda błyszczy i odbija blask złocistego słońca. Wtedy Chłopczyk zadaje mu proste lecz głębokie pytanie "dlaczego niebo jest niebieskie?", chłopczyk śpiewa piosenki i bawi się z głupcem.

 

Od momentu kiedy głupiec przestaje wpatrywać się w wielkie i złote słońce , odkrywa radość w sercu i uśmiech gości na jego twarzy. Uświadamia sobie, że odkąd zaczął swoja duchową wędrówkę był wciąż testowany i zmęczony, zmieszany i przestraszony. Ale teraz nastąpił pierwszy raz kiedy jest po prostu szczęśliwy i beztroski. Jego umysł został rozjaśniony, jego światło duszy błyszczy jak iskierka. Jak słońce na niebie, mały chłopczyk jego prostymi pytaniami, grami i piosenkami pomógł głupcowi, który zaczął widzieć siebie i świat jako nowy i nieskażony. Docenił siebie i świat na nowo. "Kim jesteś?" wreszcie Głupiec pyta małego chłopczyka "Jestem tobą" chłopczyka głos mówi poprzez ogród: "Nowy Ty". Kiedy te słowa napełniają głupca energią i ciepłem dochodzi do wniosku , że ten ogród, to słońce nad nim, to dziecko, wszystko to istnieje wewnątrz niego. Właśnie spotkał się ze swoim wewnętrznym światłem.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Słońce - silna osobowość, charyzma, dobry organizator, przywódca, pierwiastek męski, radość życia, poprawa zdrowia, satysfakcja, zadowolenie z realizacji planów, osoby wysoko postawione.

 

Słońce (odwrócone) - egoizm, egocentryzm, skrajne skoncentrowanie się na sobie, zastój w sprawach zawodowych, zemsta, wyrachowanie, brak odpowiedzialności, kłopoty przez wysoko postawione osoby.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

 

To jedna z najszczęśliwszych kart. Niesie Ci pozytywną odpowiedź na wszelkie pytania. Jeśli jesteś chory, bądź dobrej myśli. Jeśli pragniesz zajść w ciążę, to dobry okres. Jeśli pragniesz zacząć realizować nowe zamierzenia, rób to. Nie czekaj dłużej. Teraz czas na wszelkie początki. Czerp mądrość ze swoich doświadczeń z przeszłości. One są najlepszą wskazówką. Zamierzenia realizować się będą przez okres roku; tak, jakbyś siał ziarna pod nowe plony. Staraj się więc o najlepsze ziarna. Od nich zależą Twoje plony w przyszłości.

W relacjach z ludźmi radość, przyjaźń, zrozumienie, harmonia. Wiadomość o ciąży, narodzinach, nowych planach.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Blaski: szczęście, radość, optymizm, miłość, zdrowie, sukces, początek nowego etapu życiowego, impuls do podjęcia realizacji planów i marzeń, witalność, ciąża, przyjaźń, szczęśliwe małżeństwo, narodziny dziecka.

 

Cienie: zawód, rozczarowanie, niepowodzenie, pesymizm, niemożność rozpoczęcia nowego etapu i oderwania się od prześladowań przeszłości, niemożność przejścia progu obaw, strachu, niewiary we własne siły, rozpad małżeństwa.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

XIX. Słońce

czyli: Rozwój Pod Czyjąś Światłą Ochroną

Tradycyjny obraz na karcie Słońce (nr XIX) przedstawia Słońce świecące w górze, a na ziemi, w jego promieniach, dwoje dzieci, które trzymają się za ręce (a może tańczą). Wokół dzieci zaznaczony jest krąg, a za ich plecami widoczny mur. W wielu taliach dodano dalsze szczegóły, które zazwyczaj wypaczają przejrzysty sens "klasycznej" karty.

 

Krąg wokół dzieci i mur za nimi to struktury ochronne. Zostały one stworzone po to, aby wydzielić pewien obszar świata, w którym owe dzieci mogą być bezpieczne i mogą się rozwijać. Narysowane ponad nimi Słońce jest nie tylko źródłem światła i ciepła, ale również źródłem życiodajnej energii, dzięki której rozwój młodych istot jest możliwy. Energię tę symbolicznie zaznaczono na rysunku w postaci kropli unoszących się w powietrzu. Krąg i mur (który także jest kręgiem i otacza dzieci naokoło) są potrzebne też po to, aby owa życiodajna energia nie została rozproszona.

 

Karta Słońce wprowadza w dziedzinę prastarych wyobrażeń, w myśl których Słońce łączyło się z ożywczą energią męską i było symbolem ojca lub nauczyciela, wychowującego dzieci; a także króla, otaczającego troską swoich poddanych. Obraz Słońca kojarzy się z taką osobą, w której blasku młode istoty mogą wyrastać, biorąc ją za wzór. Jednocześnie ów krąg (lub mur) świadczy o tym, że ten Mistrz nie rzuca swoich wychowanków od razu na głębokie wody, i trzyma je jakby "pod kloszem", "w cieplarnianej atmosferze" (te powiedzenia dobrze trafiają w klimat karty Słońce!), w świecie specjalnie uproszczonym i ograniczonym. Między owym Mistrzem a jego wychowankami istnieje wielka różnica (siły, powagi, dojrzałości) - właśnie jak pomiędzy potężnym Słońcem a słabymi dziećmi. Ale zarazem ta karta przedstawia odpowiednie warunki, w których młode istoty mogą dojrzeć i okrzepnąć.

 

Autorzy taroka, obmyślając tę kartę, zapewne sięgnęli nieświadomą pamięcią do najdawniejszej historii ludzkiego rodu, kiedy pierwotni ludzie, ledwie jeszcze odróżniający się od małp, podlegali procesowi uczłowieczenia, żyjąc na gorącym afrykańskim stepie, po palącymi promieniami Słońca, od których nie uciekali w cień, jak inne zwierzęta. Mnóstwo fizjologicznych szczegółów świadczy o tym, że człowiek rozwinął się jako istota żyjąca w pełnym świetle i w skrajnie upalnym klimacie.

 

Dwoje dzieci symbolizuje podwójną naturę człowieka, cielesną i duchową (przypomina też mityczne opowieści o bliźniętach, z których jeden był zwykłym człowiekiem, a drugi był nieśmiertelny). A więc wychowanie człowieka musi rozwijać zarówno ciało, jak i ducha.

 

W praktyce karta Słońce mówi o wpływie silnych osobowości, o roli w naszym życiu naszych mistrzów, wychowawców i nauczycieli; często też pojawia się tam, gdzie pytamy o szkołę lub studia. Może też oznaczać, że sytuacja, która dzieje się w naszym życiu, przyniesie nam pożytek, ponieważ wyniesiemy z niej właściwe nauki i uodpornimy się dzięki niej na prawdziwe przeciwności losu.

 

Kiedy pytamy o twórczość, karta Słońce jest wskazówką, że chodzi o taką twórczość, która służy rozwojowi ludzi. Mówi także o pracy, która ma charakter pedagogiczny.

 

Bardziej ostrożnie trzeba patrzeć na tę kartę, kiedy jest odpowiedzią na pytanie o miłość. Ponieważ widać na niej dzieci, istoty niedojrzałe, może to być sygnałem, że jest to uczucie nietrwałe, które objawiło się tylko dlatego, że stworzone zostały dla niego "cieplarniane warunki". (Tak, jak się dzieje na obozach wakacyjnych lub na wczasach.) Może też chodzić o uczucie, które ktoś kieruje do swego szefa, nauczyciela czy innej osoby stojącej znaczne "wyżej" od siebie.

 

W wielu sprawach praktycznych czy zawodowych ta karta jest sygnałem, że trzeba się jeszcze kształcić i uczyć.

 

Wizualizowanie tej karty rozwija uzdolnienia pedagogiczne i uczy nas rozumieć słowa i życie wielkich ludzi.

 

zrodlo Taraka: Tarok. Pełny przegląd znaczeń kart

 

o zdrowiu

 

Słonce

Szansa wyleczenia, znalezienia właściwego sposobu wyleczenia, sukces w walce z chorobą.

MoŜliwosc chorób alergicznych spowodowanym działaniem promieni słonecznych. Chroń się

przed nadmiernym naświetlaniem.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

W pozycji prostej: upragniony świat marzeń, pozytywna odpowiedź na każde pytanie, sukces, radość, szczęście, spełnienie marzeń, pewność siebie, narodziny dziecka.

Odwrócone: niewielkie opóźnienia, przeszkody, zawód, rozczarowanie.

 

Źródło: Kizińczuk Sergiusz-,,Tarot twój klucz do przyszłości''

 

 

Słońce – daje przypływ uzdrawiających energii.

Osoba pokazana przez Słońce napełniana jest w chwili obecnej wzmacniającą energią kosmosu, która przyczynia się do regeneracji całego organizmu. Bardzo często Słońce wskazuje konieczność bycia pod stała opieką specjalistyczną która nadzoruje regenerację naszego organizmu. Słońce analogicznie do Księżyca przynosi pozytywne wyniki wszelakiego rodzaju zabiegów i operacji. Jak Księżyc wskazywał na jakieś błędy w diagnozie i leczeniu tak Słońce daje nam stuprocentową pewność, że nasz lekarz jest wyspecjalizowany w danej dziedzinie i z pewnością pomoże naw w osiągnięciu równowagi zdrowotnej.

 

Piotr Górski ,,Tarot a zdrowie''

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Słońce - Widzisz związek dokładnie takim, jaki jest;

Zróbcie plany na wspólną szczęśliwą przyszłość;

Wyjedźcie razem w ciepłe, przyjemne miejsce, aby oderwać się od codziennego życia lub zróbcie sobie cudowne wakacje;

Pojawiają się nowe informacje o nim, których się uprzednio nie spodziewałaś;

Całkowita świadomość istoty waszego związku;

Oboje rozumiecie się bez słów;

Znajdziesz najbardziej zgodnego mężczyznę, z którym szybko łatwo się porozumiesz;

Wystarczy żebyś była blisko niego a już czujesz wielką radość;

Nigdy nie przesądzaj z góry różnych spraw;

Oboje pragniecie być ze sobą bez względu na konsekwencje;

Opuszczacie złe środowisko i znajdujecie szczęśliwsze miejsce, gdzie rozpoczynacie nowe życie;

Oboje jesteście bardzo wrażliwi i nie chcecie urazić uczuć drugiej strony;

Twoja miłość jest całkowicie samowystarczalna i nie wymaga żadnej sztucznej podniety do rozwoju;

Żyjesz dla niego a on dla ciebie.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

 

Słońce

 

Jako dobra rada:

Nie zamartwiaj się. Pokaż swe dobre serce i pozytywnie nastawiony do świata idź na przód.

 

Jako ostrzeżenie:

Nie przeceniaj swoich sił, nie bądź naiwny, banalny czy lekkomyślny.

 

Jako karta dnia:

Dziś jest pogodny dzień, w którym powinieneś się wręcz rozkoszować. Być może przeżyjesz go pełen beztroski lub będziesz świętować swój osobisty triumf. Z radością życia i ufnością, które Cię dziś uskrzydlają, możesz oczywiście także odważyć się na coś nowego, przy czym zmotywujesz innych ludzi i pozyskasz coś dla siebie. Jeśli jesteś z kimś pokłócony lub wiesz, że któś żywi do Ciebie urazę, dziś jest odpowiedni moment na życzliwe i wspaniałomyślne zakończenie sporów i pojednawcze złagodzenie nieporozumień.

 

Jako karta na rok:

W tym roku dostrzeżesz słoneczną stronę życia. Brak wiary w swoje możliwości, dokuczliwe wątpliwości, należą do przeszłości. Zatem rozwiń swą ufność, chęć życia i wiarę w siebie, a sprawi to, że ciągle będziesz się rozkoszować byciem w centrum uwagi. Tak jak życie będzie Cię w tym roku bogato i szczodrze obdarzać, tak hojnie i ciepło obdaruj innych ludzi. Wykorzystaj ten czas także po to, by załagodzić niesnaski i pokaż swą chęć do zgody. Twoja szczerość przyniesie Ci wiele sympatii oraz satysfakcji i pomoże odnieść zawodowy i prywatny sukces. Jeśli będziesz się z tego cieszyć z wdzięcznością, z należytą pokorą, nie dosięgnie Cię niebezpieczeństwo odtrącenia przez innych.

 

H.Banzhaf - Klucze do tarota

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • Maestro

XIX - Słońce czyli: Rozwój Pod Czyjąś Światłą Ochroną Słońce - symbol życia, miłości archetyp: Ojca. Źródło ciepła, dające życie wszystkim stworzeniom. Jednakże nie możemy zapominać, że nadmiar słońca powoduje śmierć.

 

Karta zapowiadająca radosne chwile, czas spędzony przyjemnie, optymizm, dobre zdrowie, zwiększona witalność, szczęście, dobre nowiny, podróż w ciepłe miejsce, spełnienie, powodzenie w realizacji planów, inspiracja, rozkwit talentu, sukces, akceptacja siebie, wiara we własne możliwości, szczera, prawdziwa przyjaźń, miłość, szczęście rodzinne, dzieciństwo, spodziewanie się dziecka lub narodziny.

 

W życiu codziennym karta "Słońce" kojarzy się ze szkołami i innymi instytucjami, które kształcą, uczą, przekazują wiedzę i wartości, często też pojawia się tam, gdzie pytamy o szkołę lub studia. Mówi o wpływie silnych osobowości, o roli w naszym życiu naszych mistrzów, wychowawców i nauczycieli.

 

W wielu sprawach praktycznych czy zawodowych ta karta jest sygnałem, że trzeba się jeszcze kształcić i uczyć.

 

W znaczeniu prognostycznym to karta sukcesu, pozytywnego zakończenia jakiegoś etapu, spełnienia życzeń, udanej rodziny, zaspokojenia ambicji na każdym polu, dobrego zdrowia.

Oznacza też kogoś na wysokim stanowisku, przywódcę.

 

Kiedy pytamy o twórczość, karta Słońce jest wskazówką, że chodzi o taką twórczość, która służy rozwojowi ludzi. Mówi także o pracy, która ma charakter pedagogiczny.

 

Jeśli w odpowiedzi na twoje pytanie pojawia się Słońce, osiągnąłeś wysoki stopień świadomości. Masz bogatą i mądrą duszę, wiesz czym jest szczęście. Spełniłeś się na świecie, gdyż wykreowałeś własne idee, poznałeś swój cień. Zrozumiałeś na czym polega Twoje przeznaczenie, spłaciłeś długi karmiczne i możesz pomóc innym.

 

Bądź życzliwy. Słonce jest jedną z najlepszych kart Tarota. Praktycznie na wszystkie odpowiedzi daje ono pozytywną wróżbę. Z reguły mówi o wyzdrowieniu, lub o dobrej pełnej witalności formie.

 

Pomyślności w sprawach rodzinnych i związanych z dziećmi. Może być też potwierdzeniem narodzin dziecka.

 

Ale we wróżbach biznesowych jest dobrą wskazówką Dla tych którzy zajmują się farmaceutyką, fitnessem, szkolnictwem, kursami i szkoleniami. W przypadku innych dziedzin, firmie nic nie grozi, ale jej przedsięwzięcia będzie hamować polityka państwowa

 

Na pytanie o miłość, może to być sygnałem, że jest to uczucie nietrwałe, które objawiło się tylko dlatego, że stworzone zostały dla niego cieplarniane warunki, może też chodzić o uczucie, które ktoś kieruje do swego szefa, nauczyciela czy innej osoby stojącej znaczne "wyżej" od siebie.

 

Miłość. Przed tobą wiele interesujących spotkań, imprez i zabaw, z których wyjdziesz zakochana(y) po uszy. W stałych związkach ponownie rozkwitną uczucia. Odkryjesz - nie po raz pierwszy - że masz przy sobie cudownego partnera!

 

Symbolizuje + zapowiedź procesu uzdrawiania, spotkanie bratniej duszy, nową konstrukcję, sukces, realizację na wszystkich planach, dom rodzinny ojca, dzieciństwo, szczęście, optymizm, miłość, zdrowie, ciąża, szczęśliwe małżeństwo, nowy etap życia, duma, rodzeństwo, radość, coś nowego, dzieci, ciepło, sława, zaszczyt, święto, zasłużona nagroda, wyróżnienie, dostatek i sukces, narodziny dziecka, przebudzenie do zycia, rozwiazanie problemu, powrót do zdrowia, optymizm, sukces, realizacja planów, marzeń, przyjaźń, szczesliwe małżeństwo, zawarcie przymierza z przeszłością,

 

Praca i pieniądze. Los szykuje ci miłą niespodziankę. Możesz dostać propozycję nowej , atrakcyjnej pracy lub awansu.

 

Przesłanie. Słońce zasila swą energią twoje plany, działania i związki z innymi. Wykorzystaj ten czas dla dobra swojego i tych, którzy cię otaczają.

_______________________________________________________________________

CZAS: - jesień( 2, 3 lata)

 

ZDROWIE: symbolizuje kogoś o zapędach samobójczych, schizofrenika. Choroby serca, wieńcowa, nadciśnienie lub niedociśnienie, krew,

 

Zdrowie. Masz dużo sił i ciągle żyjesz na pełnych obrotach. Wystarczy, że nie zapomnisz o dłuższym wypoczynku.

_____________________________________________________________________________________________

OBAWY

 

Pozycja odwrócona - miłość bez ciepła, osoba chłodna, brak przyjaznej duszy, rywalizację, egoizm, brak sił witalnych, brak radości, arogancja, pycha, nieuzasadniony optymizm, niedojrzałość, zawód, zawiść, rozczarowanie, rozpad małżeństwa, życie przeszłością, niewiara, pesymizm, strach przed zmianami, tchórzostwo, słabość, brak wiary,

 

Karta nawet w tej pozycji nie zapowiada dużych problemów, ale trzeba liczyć się z pewnymi przeszkodami, lub opóźnieniami. Można się liczyć z rozczarowaniem, zawodem np. miłosnym. Karta ta może oznaczać niespełnione nadzieje, konieczność modyfikacji pewnych planów, zaprzepaszczone szanse, krótkotrwały sukces, przejściowe problemy w związkach lub w przyjaźni.

 

W negacji to karta porzucenia, samotności, braku więzi emocjonalnych w związku lub w rodzinie

Nawet w położeniu odwróconym , wskazuje na minimalne kłopoty, które się wkrótce rozwieją.

 

__________________________________________________________________________________________

NIEKTÓRE POWIĄZANIA :

 

Słońce + Cesarz - człowiek sukcesu, mający wpływy, ojciec, opiekun, mecenas kultury (jeśli z Gwiazdą), ktoś kto lubi pochwały, obnosi się ze swoim sukcesem

Słońce + Mag - początek nowych działań, ambicja, poczucie że wszystko można zdobyć

Słońce + Wieża - pożar budynku, awaria zasilania, utrata stanowiska i wpływów

Słońce + Kochankowie - nowa droga życia, zaręczyny, wesele

_____________________________________________________________________

Źródła :Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

kurs Tarota- ESKK

Alla Alicja Chrzanowska& Andrzej Piotr Załęski " Tarot a zdrowie"

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Droga w „Słońcu”

 

Oznajmia Twoje zwycięstwo

Flagę trzymając w ręku,

Jeździec na białym koniu

Ot, takie nagie maleństwo.

Mur przeniknęło szczęśliwie,

Radość z twarzy mu bije.

To Głupiec po transformacji

Jest odrodzony i żyje.

W zgodzie z naturą gotowy,

Działać jest po nowemu.

On noc zostawił za sobą

Dniem żyje w szczęścia cieniu.

Już wie jak dzień zatrzymać

Że – Słońce – pomoże Tobie.

Byś znalazł światło wewnętrzne

Które wskazuje drogę.

W słońca promieniach ujrzysz

Prawdę na Swojej twarzy

A miłość, szczęście, spełnienie

Na XIX – ej stacji się zdarzy.

Musisz zobaczyć, by poczuć

Niech Słońce oświetla Ci drogę

Bo razem ze wschodem słońca

Wzejdzie nadzieja w Tobie.

 

Źródło „Wiersze intuicyjne. Tarot.” Ewa Winiarska

Link to comment
Share on other sites

Dzieci i lwiątko symbolizują czystość, wiecznie młodą energię, bezgrzeszność a także życie bez kłamstw i oszustw. Słońce uosabia energię męską dlatego na tej karcie często widnieje wizerunek starszego człowieka, który jest uosobieniem nauczyciela lub ojca. Ponieważ scena bawiących się dzieci zazwyczaj zamknięta jest jakimś okręgiem lub murem karta ta wskazuje nam na fakt ochrony aby coś co potrzebuje bezpieczeństwa mogło się spokojnie rozwijać i dojrzewać w promieniach słońca, które jest źródłem nie tylko życiodajnej energii ale też ciepła i światła. Wskazuje również na fakt, iż cała edukacja odbywa się pod „ochronnym parasolem”, czyli ów nauczyciel odrzuca metodę „wypuszczania” swoich podopiecznych na tzw. „głęboką wodę”. Zatem cóż ta karta oznacza w praktyce? Jeśli przeanalizujemy wszystkie symbole to dojdziemy do wniosku, że doskonale oddaje wizerunek wszystkiego co ma znaczenie edukacyjne czyli szkoły, studia, kursy. Ale nie tylko. W pytaniach o miłość jeśli wypadnie nam ta karta to warto się zastanowić nad tym jaką rolę będziemy pełnić w tym związku, bo całkiem możliwe, że podrzędną. Partner z jednej strony zapewni nam cieplarniane warunki do życia łącznie z finansowymi ale może nam zabraknąć miejsca na własną twórczość i egzystencję. W pytaniach o pieniądze wróży raczej dobrze, choć czasem wskazuje na to iż ktoś stworzył nam idealne warunki do zarabiania pieniędzy a więc często określa naszą rolę jak rolę podwykonawcy.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Słońce a...

Miłość: rozkwit związku, pełne zaufanie do partnera, otworzenie się przed nim. Jeśli związek przeżywał ostatnio jakieś burze, karta zapowiada pojednanie, wyjaśnienie wszelkich nieporozumień, rozpoczęcie wszystkiego od początku, danie sobie wzajemnie nowej szansy, wybaczenie.

Przyjaźń: niespodziewane spotkanie przyjaciół z dalekiej przeszłości: przedszkola, szkoły podstawowej, średniej, studiów; wspominanie psikusów z dzieciństwa, odzyskanie radości dziecka.

Zawód: uznanie sukcesu, satysfakcja ze zmiany stanowiska, nowy etap w karierze.

Pieniądze: zadowolenie z powiększenia konta dzięki właściwej inwestycji, lokacie.

Zdrowie: szansa wyleczenia; znalezienie właściwego sposobu wyleczenia, sukces w walce z chorobą. Możliwość chorób alergicznych spowodowanych działaniem promieni słonecznych. Chroń się przed nadmiernym naświetlaniem.

 

Źródło: "Vademecum Tarota" B. Antonowicz - Wlazińska

Link to comment
Share on other sites

Dla biznesmenów na ile by to nie było dziwne, karta ta nie zapowiada niczego dobrego, chyba, że inwestują oni w przemysł farmaceutyczny lub w szkolnictwo. Natomiast w przypadku innych dziedzin im osobiście nic nie grozi, jednakże ich przedsięwzięcia będzie chamowac polityka państwa.

 

Źródło: " Podstawy Tarota '' Jewgienij Kolesow

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

SLONCE

 

Odrodzenie,zadowolenie i radosc zycia,przestrzen,energia,sila,zdrowie,rownowaga fizyczna i psychiczna,sukces,zwyciestwo,milosc,seks,narodziny dziecka

Odwrocona: przygnebienie,brak energii,zapasc,komplikacje zdrowotne i emocjonalne.

Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...
Guest agnieszka007

RADA Z JEDNEJ KARTY;

Ciesz się radością,która gości w Twoim sercu,Miej odwagę dać sobie szansę na bycie szczęśliwym.Uświadom sobie,co zostawiasz za murem,zawrzyj przymierze z przeszłością,aby stała się Twoim przyjacielem,aby Cię wspierała,a nie prześladowała.

 

źródło;Vademecum Tarota Barbara Antonowicz-Wlazińska

 

SŁOŃCE

W znaczeniu prognostycznym to karta sukcesu,pozytywnego zakończenia jakiegoś etapu,spełnienia życzeń,udanej rodziny,zaspokojenia ambicji na każdym polu,dobrego zdrowia.Oznacza też kogoś na wysokim stanowisku,przywódcę,dom,fundamenty,stałość,bezpieczeństwo,szczęście,dobry okres,ciepło,silną rodzinę,radość,przyjaźń,miłość,trwałość.

Pokazuje również jasność wyrażanie poglądów,szczęście rodzinne,szczęście w związku lub przyjaźń.Zapowiada nową perspektywiczną znajomość,wyjaśnienie spraw,pogodzenie stron,pogodzenie ze sobą sprzeczności,zwycięstwo,witalność.

Negatywnie karta oznacza nietrwałe lub krótkotrwałe sukcesy,nierealistyczne patrzenie na świat,infantylność,słomiany zapał,dziecinność,lekceważenie problemów,zagrożeń,życie tylko dniem dzisiejszym.

 

źródło:"JASNOWIDZENIE W INTERPRETACJI KART TAROTA" Piotr Gońciarz.

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 3 months later...

XIX Słońce Le Solei

Czyli rozwój pod czyjąś światłą ochroną.

Karta Słońce jest kolejną kartą Arkan Wielkich. Zbliżając się do końca swej drogi Głupiec pokonuje strefę słońca, którego blask oświetla mu drogę i daje zrozumienie prawdy. Magowie uważali słońce za odbicie boga w przyrodzie. Jej tradycyjny obraz przedstawia tarczę promienistego słońca z ludzką twarzą świecącego na górze, wznoszącego się z uśmiechem nad parą nagich dzieci, trzymających się za ręce. Można odnieść wrażenie, że są bardzo szczęśliwe i zadowolone, być może tańczą. Symbolika taka sugeruje pierwotną, naiwną szczęśliwość w Rajskim Ogrodzie. Dzieci to niewinność i spontaniczność człowieka, który odzyskał harmonię wewnętrzną i zewnętrzną. Symbolizują także podwójną naturę człowieka, duchową i cielesną. Wskazuje więc drogę, aby te dwie natury były równomiernie rozwijane.

Słońce tworzy nad dziećmi krąg, a za ich plecami jest widoczny mur. Są to struktury ochronne. Zostały one stworzone po to, aby wydzielić pewien obszar świata, w którym te dzieci czułyby się bezpieczne. Mur ten zasłania horyzont i każe skupić się umysłowi na bieżącej chwili.

Narysowane ponad nimi słońce ma 12 miękkich i 12 sztywnych promieni, jest tarczą ogromnego zegara, który jednocześnie chodzi i stoi w miejscu, pokazując wszystkie godziny i znaki zodiaku na raz. Światło tego słońca świeci zawsze, wiecznie, nie ma tam nocy, czyli trosk. Dzieci te spokojnie mogą rosnąć, obmyślać swoje cele, łykać szczęście i upajać się mocą słońca. Czerpią z niego nie tylko światło, ale i energię, narysowaną symbolicznie w postaci kropli unoszących się w powietrzu. Mur jest potrzebny do tego, by ta życiodajna energia nie została rozproszona.

Trzeba także sięgnąć w tym miejscu do prastarych wyobrażeń, w myśl których, Słońce łączyło się z odżywczą energią męską i było symbolem ojca lub nauczyciela, wychowującego dzieci, a także króla opiekującego się swoimi poddanymi. W blasku tej ważnej dla dzieci osoby, mogą one dorastać, uczyć się od niej, brać ją za wzór. Istnieje między nimi wielka różnica poziomu wiedzy, dojrzałości i powagi, ale Mistrz nie rzuca swych wychowanków na głębokie wody, tylko chroni ich w swoim świecie.

Znaczenie ogólne.

Słońce zapowiada sukcesy towarzyskie, radosną imprezę. Jako pytanie o związki międzyludzkie mówi o wpływie silnych osobowości, o roli w naszym życiu mistrzów, wychowawców i nauczycieli, często też pojawia się, gdy pytamy o szkołę lub studia.

Sytuacja, która dzieje się w naszym życiu pomoże wynieść nam właściwe nauki.

Kiedy pytamy o twórczość, karta Słońce jest wskazówką, że chodzi tu o takie dzieła, które służą rozwojowi. Mówi także o uznaniu twórczości przez grupę, popularności, sukcesie, docenieniu indywidualności.

Bardziej ostrożnie trzeba patrzeć na tę kartę, gdy jest odpowiedzią na pytanie o miłość. Widać na niej dzieci, istoty niedojrzałe, zachodzi obawa by nie spotkało nas właśnie takie niedojrzałe uczucie. By nie było ono nietrwałe i nie pojawiło się tylko dlatego, że zostały stworzone dla niego dogodne warunki ( np. jakieś obozy, wczasy). Może też chodzić o uczucie kierowane do osoby stojącej znacznie wyżej od wróżącego, szefa, nauczyciela.

W sprawach zawodowych karta ta opowiada o tym, ze często trzeba się dokształcać i douczać by osiągnąć sukces.

 

Ogólne znaczenie karty w pozycji pozytywnej:

- Uczucie ciepła, radości i spokoju

- Nagroda za trudy, choć nie zawsze osiągnięcie celu przychodzi łatwo

- Dobre wyniki egzaminów, podwyżka, awans

- Poprawa zdrowia.

Ogólne znaczenie karty w pozycji negatywnej:

Pokazuje człowieka, którego potrzeby i twórcze pomysły spotykają się z dezaprobatą i niechętnymi opiniami otoczenia. Ma nieszczerych przyjaciół, którzy zajmują się własnymi problemami i mają własne pojęcie o świecie, którego ten nie rozumie.

Ustawienie postaci

Słońce usytuowane przodem podkreśla swoje bezpośrednie działanie, pełne, śmiałe, przychodzące z wysokości. Postać po lewej jest aktywna, a ta po prawej pasywna. Są zwrócone do siebie i nawzajem się przenikają.

 

źródło: mój komputer

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Guest Vampirella

Słońce

 

Chwała, pokaźne zyski, triumf, przyjemność, bezpośredniość, prawda, bezwstydność, arogancja, próżność, manifestowanie, wyjście z choroby, ale czasami nagła śmierć.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

XIX. Słońce

Karta szczęścia, oznacza zwolnienie umysłu od spraw drobnych, stereotypów i ortodoksyjnych idei. Słońce to boskie światło wyposażone w energię i żywotność, tryumf ducha nad materią.

 

Źródło: Życie Świata, numer 92, artykuł "Tarot".

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

zrodlo Taraka: Tarok. Pełny przegląd znaczeń kart

Słońce

 

Na karcie tej Słońce oświetla magiczny krąg, albo murem otoczony ogród, gdzie dwoje dzieci trzyma się za ręce. Ta scena oznacza opiekę, oświatę i wychowanie młodych istot, które w "cieplarnianych warunkach" mogą dorosnąć i stać się kimś doskonałym, dojrzałym. W życiu codziennym karta "Słońce" kojarzy się ze szkołami i innymi instytucjami, które kształcą, uczą, przekazują wiedzę i wartości.

 

Słońce jako pierwsza i najważniejsza karta w rozkładzie:

 

Najważniejsze sprawy, które teraz się dzieją, są związane ze szkołami, kursami i oświatą. Być może pobierasz naukę i ważne jest, abyś ją ukończył? Może szkoła i wykształcenie powinno stać się twoim najważniejszym w tej chwili życiowym zadaniem? Czeka cię końcowy egzamin? - albo sam powinieneś zająć się kształceniem innych.

 

Słońce jako karta druga w rozkładzie, ostrzegająca:

 

Nie umiesz opuścić "zaklętego kręgu" pewnej instytucji, która cię chroni i daje ci poczucie bezpieczeństwa. Życiowe wyzwania wymagają, abyś się usamodzielnił, tymczasem ty uporczywie nie chcesz wydorośleć. Czyżbyś chciał być wiecznym uczniakiem?

 

Słońce jako karta trzecia, mówiąca co robić:

 

Twoja droga idzie poprzez instytucje nauczające. A więc powinieneś się uczyć, pójść na studia, zapisać się na kurs. Znaleźć mistrza, który pokieruje twoim rozwojem. Druga możliwość: że sam powinieneś teraz zająć się uczeniem i kształceniem innych.

 

Jako karta czwarta, czyli wewnętrzne przeszkody i złe nawyki:

 

Czujesz się wiecznym dzieckiem i wiecznym uczniem. Psychicznie nie wyzwoliłeś się od szkoły, czy ogólniej: od wpływu autorytetów. Chciałbyś się tak ustawić w życiu, aby ktoś się tobą opiekował i brał za ciebie odpowiedzialność.

 

Jako karta piąta, mówiąca o partnerach:

 

Związek z pewnym człowiekiem będzie okresem próbnym i "szkoleniowym" przed czekającymi cię w życiu zadaniami.

 

Jako karta szósta, czyli zbliżająca się przyszłość i rozwiązanie:

 

Przyszłością jest szkoła, czy też dłuższy okres prób, przygotowań, treningów "na sucho". Będzie to zapewne ciekawy etap w życiu, ale jednak dużo w tym będzie życia na niby.

 

Jako karta siódma, czyli zaskakujące i nieprzewidywalne wydarzenia w przyszłości:

 

Spotkasz mistrza, który pokieruje twoim rozwojem, choć wcale go nie szukasz.

 

Jako karta ósma, czyli, to, co się i tak nie zmieni:

 

Nie zmieni się to, że wciąż jesteś kimś, kto się uczy, próbuje i nie czuje się w pełni samodzielny.

 

Karta dziewiąta - to, czym warto się zająć:

 

Warto w dłuższej perspektywie zainwestować w swoje wykształcenie, doskonalenie swoich umiejętności, a także - kształcenie i szkolenie innych.

 

Karta dziesiąta - jaki z tego będzie pożytek dla innych:

 

Dzięki temu co robisz, pewna grupa ludzi zyska możliwości kształcenia się i bezpiecznego rozwoju.

 

Jedenasta - to, co się nie uda:

 

Pewne plany związane z kształceniem się lub stworzeniem pewnego bezpiecznego "schronienia" rozwieją się jak dym.

 

Dwunasta - dodatkowe wskazówki:

 

Przyjrzyj się wszystkim kartom, czy nie zawierają przekazu na temat szkoły, wychowania, wykształcenia.

 

Trzynasta - daleka przyszłość:

 

Możliwe będzie w przyszłości stworzenie pewnego bezpiecznego miejsca dla rozwoju i wykształcenie; niestety raczej to nie jest możliwe teraz.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

"Karta Słońce jest symbolem ogromnej radości życia, witalności, ciepła i ufności. Oznacza też oświecające siły świadomości, za pomocą których osiągniemy jasność i przezwyciężmy troski, irytację, przejmujące lęki. Poza tym jest symbolem młodzieńczej świeżości i uczucia bycia <<jak nowonarodzony>>. Znamionuje słoneczną stronę życia. Na głębszym poziomie Słońce wzywa do przezwyciężenia wewnętrznych ciemności, rozwinięcia naszej słonecznej natury, uwolnienia naszych ciemnych braci lub ciemnych sióstr i wyprowadzenia ich na światło dzienne.

 

W życiu zawodowym Słońce oznacza, że praca sprawia nam przyjemność, a do obowiązków podchodzimy kreatywnie i osiągamy sukcesy. Słońce pokazuje nasze wewnętrzne ciepło i zdrowe poczucie własnej wartości w kontaktach z przełożonymi, współpracownikami i partnerami. Wskazuje również na dobrą emanację i przekonywującą jasność, z jaką prezentujemy nasze poglądy i pomysły.

 

Na poziomie świadomości karta ta otrzymuje swe podstawowe znaczenie. Zapowiada przebudzenie, rozkwit i dojrzewanie naszej słonecznej natury, którą możemy postawić na równi z naszym prawdziwym <<Ja>>. Mowa tutaj o wszystkich cechach związanych z tym pojęciem. Są to: wiara w siebie, pewność siebie, samopoznanie, samoświadomość, niezależność i w końcu, ich dojrzałe przekształcenie w mądrą bezinteresowność. To dojrzewanie nie może być mylone z syndromem rezygnacji z własnego życia i ucieczki od samego siebie. Inaczej mówiąc, nie wolno zapomnieć się w roli pomocnika, który pała jedną żądzą- <<bycia potrzebnym>>. Torowanie drogi do samego siebie, do wewnętrznego <<Ja>>(...).

 

W związkach osobistych karta ta zapowiada prawdziwe słoneczny okres. Oznacza czas beztroski,pomysłowości i aktywności, ciepła, napawania się wspólnym szczęściem. Jeśli chodzi o wydarzenia- może zapowiadać szczęśliwy urlop. Na głębszym poziomie Słońce pokazuje tutaj swą właściwą, wspaniałą naturę. Jest siłą bezgranicznie obdarowującą, bez oddawania siebie samego. Jest uosobieniem wspaniałomyślności, jasnym światłem rozproszpraszającym ciemne chmury. W związkach partnerskich oznacza wzajemną troskę, rozpieszczanie się, pełne zrozumienia oraz głęboką akceptację w związku."

 

 

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • 3 weeks later...

Korzystam z talii Arcus Arcanum. Ilekroć wypadało mi słońce oznaczało wyjątkową niedojrzałość. Na związki bardziej wróżyło gry, podchody, brak odpowiedzialności, niedojrzałość, niż szczęście i radość. było chwilowym przebłyskiem, który szybko się wypalał. Karta ta nawet w pozycji prostej oznaczała pewną zabawę czyimś losem, jak i niezdecydowanie. Dwukrotnie była zapowiedzią zdrady...właściwie prowadzenia podwójnego życia przez partnera, który był w pełni z tej sytuacji zadowolony. Słońce oślepiało obie kobiety, z tym, że jedną spaliło, pozbawiając ją sił witalnych oraz wpędzając w kłopoty zdrowotne i ostrą nerwicę (symbol splotu słonecznego, utraty energii). Karta ta była dla mnie przestrogą, inaczej niż słońce w talii Le Normand.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...
Guest Euterpe

na pytanie co dana osoba do nas czuje:

 

osoba ta lubi, jak się za nią lata, sprawia jej to dużą frajdę, przyjemność, lubi dostawać od nas prezenty i komplementy

jeżeli o kogoś zabiegamy, to ta osoba jest tym zachwycona, ale sama może się nie wykazywać inicjatywą, po prostu lubi jak świat się kręci wokół niej

 

 

Jako karta rada (jak się zachować w danej sytuacji): najlepiej patrzeć, pilnować własnych spraw, zająć się sobą

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • Maestro

W uczuciach :

 

- ktoś czuje się przy mnie szczęśliwy

 

- działania : zawsze spotkanie lub przynajmniej serdeczny kontakt

 

- czas : zawsze za dnia

 

 

Mówi o odpoczynku, o wszystkim co służy naszemu wypoczynkowi, rehabilitacji po chorobie.

Źródło : Blog Wróżki Joanny

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...

Dziś zapowiedziała bardzo dobry nastrój, taką lekkość, radość niczym niezmąconą; stan emocjonalny, w którym poprawiałam też humor innym. Emanowanie pozytywną energią.

Link to comment
Share on other sites

Mi kiedyś jako karta dnia (w niedzielę) pokazała obejrzenie filmu o Jezusie. Film bardzo mi się podobał:)

Na końcu rozkładu przy negatywnych kartach pokazuje pozytywne zakończenie sprawy, ulgę.

Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...

Słońce: "Prawda". Jasność,praktyczność,dotrzeć do sedna sprawy,zdjąć maskę,zrozumienie,pewność siebie,prawo,reguły,brak wątpliwości,męskość.

Z mojej talii "The Sorcerers Tarot"

 

Słońce:

Już wkrótce poznasz,czym jest radość,szczęście i zadowolenie.

Być może wiesz już o tym,albo będzie to miłą niespodzianką.

Tak,czy owak niebawem życie stanie się szczęśliwsze.

Jeśli masz za sobą okres niedostatku i wyrzeczeń,wszystko wkrótce się zmieni.Ty zaś odzyskasz nadzieję.

Zmiana może nadjeść z twojego wnętrza lub być dziełem innej osoby lu okoliczności.

Być może na twojej drodze pojawiła się nowa wieź.

Karta ta może również oznaczać potomstwo,twoja własne lub kogoś innego.

 

Położenie odwrócone:

Nie załamuj się,jeśli obecnie czujesz się nieszczęśliwy,gdyż widać już światełko w końcu tunelu.

Zadowolenie i radość mogą jednak nadejść z opóźnieniem.

Czasami Słońce w położeniu odwróconym wskazuje na kłopoty z dziećmi albo problemy z płodnością lub ciążą.

Jeśli problem jest poważny,bliższe szczegóły podpowiedzą inne karty w rozkładzie.

 

Z talii "The Destiny Tarot"

 

Jak kocha Słońce:

Karta ta uosabia zdeklarowanego optymistę. Jego wiara w swój fart ma naprawdę silne podstawy. Słońce charakteryzuje witalność oraz pogoda ducha. Jest wewnętrznie dojrzałym, zrównoważonym emocjonalnie człowiekiem. Zwykle nie miewa dylematów dotyczących własnej tożsamości.

 

Wie, czego pragnie, a plany realizuje bez kłopotów. Odnosi sukcesy finansowe i jest zadowolony z osiągniętej pozycji społecznej. Owoców swojej pracy nie roztrwania, lecz potrafi korzystać z nich z pożytkiem i satysfakcją.

 

Jest towarzyski, a tym samym powszechnie lubiany. To ktoś, kto cieszy się każdym dniem, a po długim życiu osiąga zdrową i dobrą starość. Szczęście sprzyja mu również w sprawach prywatnych. Małe Słońce bywa dzieckiem kochanym przez starszych i miłość ta stanowi wspaniałe wyposażenie na przyszłość.

Jako dorosły umie obdzielić uczuciem rodzinę i przyjaciół. Posiada mnóstwo „do dania”, dlatego jest mądrym, wyrozumiałym rodzicem. Jak rzadko kto nadaje się do założenia rodziny zastępczej.

 

Tworzy ciepły, bezpieczny dom, w którym wszyscy mieszkańcy mogą rozwijać własną indywidualność. Jeśli zakochałaś się właśnie w Słońcu, to jakbyś wygrała fortunę na loterii. Twój związek będzie inspirujący, a seks niezapomniany.

 

Karta odwrócona:

Nie miewa przyjaciół, nie wiedzie mu się w małżeństwie i ciągle źle mu się dzieje. Kolejne kryzysy wiszą mu nad głową. Nad jego związkami wisi groźba rozpadu. Jeżeli twierdzi, że jest inaczej, to udaje.

 

Przeważnie czuje się samotny i wyobcowany, co doprowadza do tego, że z wiekiem gorzknieje. Bywa egoistą nieumiejącym zarządzać swoimi pieniędzmi. Nie szkoda Cię dla takiego osobnika?

 

(Tarot Miłości,M.Bigoszewska)

 

Słońce - Słowa Klucze:

PROSTA: radość,sukces,optymizm,witalność,szczęście,energia

 

ODWROTNA: egoizm,wieczne dziecko,utrata radości

 

(Dorota Dukowicz,"Tarot w praktyce")

 

Słońce:

- Na związki: relacja o dużym potencjale.Każda ze stron bardzo pozytywnie wpływa na drugą.Przyświeca tej relacji Słońce i szczęście.

 

Słońce

Astrologiczne odpowiedniki:

- SŁOŃCE

- Lew,Merkury,Bliźnięta

 

"Astrologia i Tarot",Dariusz Cecuda

 

 

W mojej medytacji i śnie z kartą:

Słońce

Kim będzie/jest dla Ciebie drugi człowiek? - Przyjacielem.

- Przyjaciel serdeczny

- Zawsze pomoże,wesprze

- Jest przy Tobie (jeśli nie fizycznie,to duchowo,emocjonalnie)

 

W uczuciach

Słońce

- Bliska sercu osoba,która jest jednocześnie twoim przyjacielem,na którą zawsze możesz liczyć.

 

Słońce:

Miłość: szczęśliwy, czuły związek. Wspólnota uczuciowa. Bogaty partner.

Karta odwrócona: kłótnie. Rozstanie. Gorzka samotność.

 

(Maria Bigoszewska)

Edited by Euterpe
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Jak będę odbierana przez ludzi konkretnego dnia

Pozytywnie byłam odebrana, ludzie byli dla mnie jacys milsi. Przepuszczali mnie na pasach, nawet zatrzymywali się na światłach dla nich kiedy powinni jechać co mnie zdziwiło, ludzie mnie zaczepiali i usmiechali się ,jakiś pan prosił mnie o pomoc i poradę :) ogólnie jakoś ludzie zwracali na mnie uwagę . Nie wiem co ta karta w sobie ma ale czulam sie jakbym hipnotyzowala innych :) a bylam pewna ze odbiora mnie jako egoistke skupiona na sobie ,choć kto wie,może tak pomyśleli? Dodatkowa karta na dzień była 10 denarow i 8 bulaw ..czytałam gdzieś ze 10den to grono ludzi.. można i tak zinterpretować :) a dzień minął przyjemnie, szybko i kierowalam się impulsem ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • 11 months later...

Wejście w życie nowej, fajnej energii... :ostr: takie przebudzenie, coś na co się czekało...

Jeżeli ogólnie dzień nie należy do najbardziej udanych, ale się nie skończył, to należy spodziewać się czegoś miłego :ostr:

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
 • 1 year later...
 • Ekspert

Słońce na pewno jest pozytywną kartą, tylko tak sobie myślę czy nie jest zbyt przeceniane? Podobnie jak tranzyty Jowisza- kiedy spodziewamy się wygrać 6 w totka a dostajemy gratisowe ciastko w sklepie :obled:

Co Słońce chce nam przekazać zależy tez od kart obok. Czytałam, że może oznaczać dzieci. Sprawdza się w rozkładach na seks jako bez zabezpieczeń. 
Też rzadko widuję, nawet w rozkładach dziennych. Ogólnie traktuję jako kartę na plus :) 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Gringe napisał:

Słońce na pewno jest pozytywną kartą, tylko tak sobie myślę czy nie jest zbyt przeceniane? Podobnie jak tranzyty Jowisza- kiedy spodziewamy się wygrać 6 w totka a dostajemy gratisowe ciastko w sklepie :obled:

Co Słońce chce nam przekazać zależy tez od kart obok. Czytałam, że może oznaczać dzieci. Sprawdza się w rozkładach na seks jako bez zabezpieczeń. 
Też rzadko widuję, nawet w rozkładach dziennych. Ogólnie traktuję jako kartę na plus :) 

I mnie na karcie jest jest rozmarzona kobieta na plaży a obok dwóch chłopców. 

Dzis znów miałam na dzien słońce. Tym razem obok pazia denarow i znów robiłam ciasto.... słońce = okrągłe słodkie ciasto. Npoprostu  zajmowanie sieswoja pasja albo relaks.

Edited by Wildwood
 • Super 2
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Lianna

Symbolizuje osobą spełnioną, pełną sił życiowych i energii, naturalnego przywódcę.

W położeniu prostym to witalność, radość życia, dobre zakończenie spraw, spełnienie życzeń, szczęśliwe małżeństwo, ciepło rodzinne, przyjemności dnia codziennego, dojrzałość, wysoki status społeczny, pomnożenie majątku, zaspokojenie ambicji, władzę, wpływy, twórczy stosunek do życia.

W położeniu odwróconym oznacza samotność, trudność w okazywaniu uczuć, brak chęci do życia, rozbicie związków uczuciowych, rozpad małżeństwa, przygnębienie, brak widoków na przyszłość, egoizm i egocentryzm, próżność, zbytnie przywiązanie do spraw materialnych, kłopoty z układem krążenia, a szczególnie z sercem.

 

"Wróżka" 5/2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...