Jump to content

Darah - Samotność?


Darah
 Share

Recommended Posts

Witam. Śnił mi się dość dziwaczny sen. Składał się z dwóch części.

Na początku zwiedzałam jakieś miasto. NIe wiem jakie. Było w nim dużo kościołów i piękny park/deptak, po którym spacerowałam z kimś. Wydawało mi się, że znam tą osobę. Rozmawialiśmy na temat księży i/lub biskupów. Nie potrafię przytoczyć tu całej rozmowy, zwłaszcza, że mówiliśmy po francusku. Wtedy rozumiałam wszystko. Później nie pamiętam jak, ale trafiliśmy do stołówki i tu zaczyna się robić coraz dziwaczniej. Mogliśmy dostać darmowe jedzenie. Stanęliśmy w kolejce i widziałam jak kilku ludzi zamawia całe tależe pierogów. Postanowiłam, że również je zamówię. Cennik wisiał nieco z przodu, co było wadą architektoniczną budynku. (Bo tam stoły były na dworze, i na ścianie zewnętrznej wisiał cennik. Nie było drzwi do wejścia tylko wchodziło się na taki jakby taras i w okienku wszystko zamawiało.) Gdy już przyszła moja kolej zamówiłam pierogi i zapytałam jakie co można zamówić do picia. Kobieta powiedziała, żebym wcześniej zwracała na coś takiego uwagę. Pod nogami walały mi się dezodoranty i kobieta dziwnie na nie reagowała. Jakby się bała. Kazała mi je zabrać. Podniosłam je i wyszuciłam do kosza. Gdy wróciłam żeby jeszcze raz wszystko zamówić wraz z litrowym napojem. Ludzie, których miałam wrażenie, że znam, choć teraz nie wiem kim byli. Zaczęli się ze mną kłócić, że wchodzę w kolejkę (której nie było). Ja mówiłam, że byłam trzecia zaraz po tej mojej znajomej. A później ta kłótnia trwała. Gdy w końcu podeszłam do okienka, sen się zmienił.

Miałam wrażenie że się obudziłam, choć to nie była prawda. Leżałam na łóżku pogrążona w gorączce i czułam się całkowicie samotna, jakby wszyscy mnie opuścili. Nie mogłam się ruszyć, jakby działała jakaś siła wyższa. Później poczułam dotyk na ręce, ale oczy nadal miałam zamknięte. Zaczęłam się bać. Nie powinno być przy mnie nikogo. Chwyciłam w rękę różaniec. A później za wszelką cenę starałam się otworzyć oczy. Zobaczyłam jakąś postać. Nawet nie wiem, czy to była kobieta, czy mężczyzna. Nogi miałam zakute w kajdany, ale udało mi się je zdiąć. Zdałam sobie sprawę, że śpię (a może chciałam, by to był sen). Próbowałam się obudzić. Zamknęłam oczy, a gdy otworzyłam je ponownie, nikogo nie było. Tylko ciało miałam dalej ociężałe i nie mogłam się ruszyć. Chciało mi się pić, ale nie mogłam sięgnąć nawet po napój. Znajdowałam się w swoim pokoju. W nogach, tam gdzie uprzednio był łańcuch znalazłam karton. Próbowałam wstać z łóżka, ale za każdym razem, gdy wydawało mi się, że upadam, budziłam się znowu? Takie miałam wrażenie, że się budzę. Byłam sama, miałam gorączkę i czułam się odrzucona przez wszystkich. Nawet strach mnie opuścił, było tylko zrezygnowanie i pogodzenie się z losem.

I wtedy się obudziłam, nie miałam ani gorączki, ani nic.

Jeżeli potrzebujesz opisu tego co było wcześniej to proszę:

Zasnęłam w środku dnia koło 1. Wcześniej dzwoniła do mnie kilku krotnie matka kłóciłyśmy się jak zawsze. Ostatnio ja przechodzę ciężki okres i mam wszystkiego dość. Ciągle brakuje mi środków finansowych, a znalezienie pracy jest coraz trudniejsze. Dzisiaj miałam iść podpisać umowę, ale nie byłam w stanie zdobyć jednego z niezbędnych dokumentów, więc przełożyłam wszystko na za tydzień. Moich współlokatorów chwilowo nie ma, więc mieszkam sama. Mam problemy ze znalezieniem szkoły, bo ostatni rok zawaliłam. Ostatnio kilkukrotnie się załamałam.

Cóż mam nadzieję, że to pomoże ci zinterpretować ten mój sen.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Darah

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...