Skocz do zawartości

Zęby, morze, ja i mój chłopak


Edie90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Piszę tutaj bo mam mętlik w głowie spowodowany dwoma snami, jakie przyśniły mi się ostatnio - pierwszy bodajże w piątek albo w sobotę (pamiętam tylko urywek) a ten który bardziej mnie zastanawia: dziś w nocy.

Łącze te 2 sny ze sobą ponieważ zawierają ten sam motyw.

Otóż - urywek z pierwszego snu jest taki mniej więcej że razem z moim chłopakiem jem coś i nagle ukruszył mi się na tym ząb, trzonowiec (6 bodajże z prawej strony). Czuję w tym śnie to nieprzyjemne uczucie, lekki ból, dyskomfort, odłamki zęba w jedzeniu itp itd. Tyle pamiętam.

 

Sen dzisiejszy opiszę bardziej szczegółowo: pamiętam, że jestem na skalistej plaży z moim chłopakiem, leżymy, odpoczywamy, pływamy w błękitnej ciepłej wodzie (Może to morze śródziemne, może adriatyk), jest słonecznie, błogo cudownie. Razem się pluskamy, przytulamy, rozmawiamy, pamiętam, że gadaliśmy też o wyspie Sardynii. Na morzu są lekkie fale, ale nie podtapiają nas ani nie zalewają. Jest bezpiecznie - żadnen sztorm, bałwany czy coś tylko takie falujące morze. Myślę o tym, żeby się w tej wodzie przytulić i razem unosić na falach.

Potem ze snu pamiętam coś w stylu, że przewinęły mi się przed oczami zdjęcia jakiś znajomych (nie przyjaciół, ale po prostu kilku znanych z widzenia osóB) zdjecia są z wakacjii, a potem kiedy jestem z moim chłopakiem na plaży, to widzę te osoby rozmawiające i śmiejące się, opalające. Takie mignięcie po prostu.

 

Potem nastrój snu trochę się zmienia, nie jest już wakacyjnie, raczej tak jakby jesiennie, pamiętam, że mówię mojemu partnerowi, że moja matka (?) zdiagnozowała u mnie depresję czy jakąś nerwową chorobę. Nie jestem pewna ale wydaje mi się, że on mnie przytula. Idziemy do niej do domu, pamiętam, że wchodzimy po schodach. Potem jest kolejny przeskok i spotykamy jakieś 2 osoby - kobietę i mężczyznę. Mężczyzna chyba nas w jakiś sposób atakuje, pamiętam coś w rodzaju że zapaliła mi się kurtka? widzę biegające mrówki.

 

Pamiętam, że mój chłopak mnie broni, tamta kobieta patrzy i krzyczy. Następny obraz to taki, że ten mężczyzna krzyczy i widzę go tak jakby przechodził przez niego prąd. Tak jak na filmach z paralizatora albo czegoś w tym stylu. Zaciskam zęby (ze strachu albo od samego patrzenia na tego faceta, jak się napręża od tego prądu) i następny obraz to taki, że czuję ból pękającego zęba (TEGO SAMEGO co we wcześniejszym śnie), który następnie wypada mi na dłoń, ząb pękł na 4 części (jakby go ktoś równo pokroił), na których jest kilka kropel krwi (małych), widzę wnętrze zęba i jakieś czarne plamy, we śnie mówię sobię że to zwęglenia. Przestraszyłam się i powiedziałam (do samej siebie chyba) że biegnę do mojej mamy (rzecz ma miejsce w okolicy mojego domu rodzinnego), biegnę jeszcze chwilę po tych schodach z resztkami zęba w ręce i sen się kończy.

 

Bardzo boję się takich snów o zębach, u mnie w rodzinie pokutuje przeświadczenie, że to bardzo zły znak.

Dodatkowo niepokoi mnie udział w tym śnie mojego chłopaka, bardzo mi na Nim zależy, często boję się że go stracę + to, że było w tym śnie takie poczucie zagrożenia. Denerwuję się co to wszystko może znaczyć.

Przed snem mieliśmy lekkie spięcie/nieporozumienie, jestem osobą która dużo się przejmuję czy to może mieć wpływ na taki sen? Dodatkowo przykładam dużą wagę do snów, przeczuć, staram się je zapamiętywać, kilka snów nawet mi sie sprawdziło i tymbardziej stresuje mnie ten motyw tego samego zęba i tego wszystkiego.

Bardzo proszę o interpretację, może to nie wygląda jednak tak strasznie, co mam o tym myśleć? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

bardzo proszę o pomoc w interpretacji! Im więcej myślę, tym bardziej się niepokoję znaczeniem tego snu.

Edytowane przez Edie90
połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...