Jump to content

Tunel i woda, dużo realizmu.


kandyt

Recommended Posts

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich serdecznie.

 

Chciałbym poprosić was o interpretację snu. Przyśnił mi się on w nocy z piątku 22 na sobotę 23 marca. Postaram się opisać go jak najdokładniej.

Początku snu nie pamiętam, czuję raczej, że rozpoczął się on wcześniej niż w momencie, który zapamiętałem jako jego początek.

 

Sen:

Znajduję się na pograniczu lasu i łąki, w okół mnie stoją ludzie, z którymi uczęszczałem do liceum i kobieta, która była moją wychowawczynią (choć wyglądała inaczej niż w rzeczywistości). Za linią drzew znajduje się duży otwór w ziemi , w którym widać podziemny strumień , woda jest niezbyt głęboka i widzę jak pływają w niej robaki. W tym momencie pomyślałem, że to jedyna możliwa, czy też właściwa, droga. Skaczę w dół, odczuwam pewien dyskomfort ale nie jest to strach. Gdy znalazłem się w wodzie owady rozpierzchły się na wszystkie strony. Teraz znajduję się w tunelu wyżłobionym przez płynąca w nim wodę, zaczynam podążać z nurtem, woda jest zbyt płytka żebym mógł płynąć więc czołgam się. Po paru metrach okazuje się, że w tunelu panują niesamowite ciemności. Nic nie widzę, wracam więc i biorę do ręki latarkę, którą ktoś wrzucił do wody. Za mną skaczą inne osoby.

 

Oświetlając sobie drogę latarką, czołgam się przez tunel, omijając wystające z wody skały, im dłużej to trwa tym więcej jest na dnie mułu, w którym zaczynam grzęznąć. Poruszanie się na przód sprawia mi coraz więcej trudności. Tunel, który do tej pory był dość wysoki (wystarczająco wysoki żeby móc iść, brodząc po wodzie, więc nie rozumie dlaczego się czołgałem) zaczyna się zawężać. Zarówno ściany jak i sufit zaczynają się do siebie zbliżać, tak jakby chciały nas zgnieść. Pozostałe osoby podążały do tej pory za mną (również czołgając się), dwie z nich widząc co się dzieje wstają i mijają mnie w szybkim tempie, wychodzą przez wyjście z tunelu, które w tym momencie ukazało się moim oczom. Gdy po chwili i ja docieram do wyjścia, jest ono zbyt wąskie i nie mogę przez nie przejść, dodatkowo tunel cały czas się „zaciska”. W tym momencie postanawiam się mu przeciwstawić, zaczynam się podnosić , „rozpychać” i odpychać skały na boki. Dzięki temu wydostaję się z tunelu.

 

Teraz stoję nad urwiskiem, patrzę w dół, kilkanaście metrów pode mną widzę duży zbiornik z czystą wodą ( wygląda jak olbrzymi, bardzo głęboki, basen o nie regularnych brzegach), otoczony dżunglą, wiem że muszę skoczyć, spoglądam w niebo... a następnie jeszcze raz w dół i okazuje się że teraz jestem już kilkadziesiąt metrów nad powierzchnią wody. Myślę: „teraz albo nigdy” i skaczę. Podczas spadania, pojawia się w mojej głowie myśl, że skoro skaczę z tak wysoka to pewnie znajdę się bardzo głęboko pod wodą, zaczynam się martwić, że nie zdołam wypłynąć na powierzchnię. W tym momencie z impetem wpadam w wodę i faktycznie, docieram bardzo głęboko, zatrzymuję się tuż nad dnem, tam ze zdziwieniem stwierdzam, że czeka na mnie trzech nurków, podają mi duży balon wypełniony gazem, dzięki, któremu w mgnieniu oka wydostaję się na powierzchnię. Odczuwam radość i satysfakcje i to dość intensywnie, czuje na mojej twarzy ciepło promieni słonecznych, przez chwilę rozkoszuję się tym wszystkim, a następnie postanawiam płynąć do brzegu... W tym momencie budzę się.

 

Na zakończenie dodam że sen był bardzo realistyczny, wręcz namacalny, a gdy obudziłem się miałem wrażenie, że różni się od "zwykłych" snów, czułem że niesie z sobą przesłanie...

 

Wiem, że to długi opis, ale gdy szukałem sposobów na interpretacje w internecie, wyczytałem, że sny trzeba opisywać dokładnie.

Z góry dziękuję za interpretacje. Jest to dla mnie dość ważne.

 

Pozdrawiam

Edited by kandyt
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...