Skocz do zawartości

Tunel i woda, dużo realizmu.


kandyt

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich serdecznie.

 

Chciałbym poprosić was o interpretację snu. Przyśnił mi się on w nocy z piątku 22 na sobotę 23 marca. Postaram się opisać go jak najdokładniej.

Początku snu nie pamiętam, czuję raczej, że rozpoczął się on wcześniej niż w momencie, który zapamiętałem jako jego początek.

 

Sen:

Znajduję się na pograniczu lasu i łąki, w okół mnie stoją ludzie, z którymi uczęszczałem do liceum i kobieta, która była moją wychowawczynią (choć wyglądała inaczej niż w rzeczywistości). Za linią drzew znajduje się duży otwór w ziemi , w którym widać podziemny strumień , woda jest niezbyt głęboka i widzę jak pływają w niej robaki. W tym momencie pomyślałem, że to jedyna możliwa, czy też właściwa, droga. Skaczę w dół, odczuwam pewien dyskomfort ale nie jest to strach. Gdy znalazłem się w wodzie owady rozpierzchły się na wszystkie strony. Teraz znajduję się w tunelu wyżłobionym przez płynąca w nim wodę, zaczynam podążać z nurtem, woda jest zbyt płytka żebym mógł płynąć więc czołgam się. Po paru metrach okazuje się, że w tunelu panują niesamowite ciemności. Nic nie widzę, wracam więc i biorę do ręki latarkę, którą ktoś wrzucił do wody. Za mną skaczą inne osoby.

 

Oświetlając sobie drogę latarką, czołgam się przez tunel, omijając wystające z wody skały, im dłużej to trwa tym więcej jest na dnie mułu, w którym zaczynam grzęznąć. Poruszanie się na przód sprawia mi coraz więcej trudności. Tunel, który do tej pory był dość wysoki (wystarczająco wysoki żeby móc iść, brodząc po wodzie, więc nie rozumie dlaczego się czołgałem) zaczyna się zawężać. Zarówno ściany jak i sufit zaczynają się do siebie zbliżać, tak jakby chciały nas zgnieść. Pozostałe osoby podążały do tej pory za mną (również czołgając się), dwie z nich widząc co się dzieje wstają i mijają mnie w szybkim tempie, wychodzą przez wyjście z tunelu, które w tym momencie ukazało się moim oczom. Gdy po chwili i ja docieram do wyjścia, jest ono zbyt wąskie i nie mogę przez nie przejść, dodatkowo tunel cały czas się „zaciska”. W tym momencie postanawiam się mu przeciwstawić, zaczynam się podnosić , „rozpychać” i odpychać skały na boki. Dzięki temu wydostaję się z tunelu.

 

Teraz stoję nad urwiskiem, patrzę w dół, kilkanaście metrów pode mną widzę duży zbiornik z czystą wodą ( wygląda jak olbrzymi, bardzo głęboki, basen o nie regularnych brzegach), otoczony dżunglą, wiem że muszę skoczyć, spoglądam w niebo... a następnie jeszcze raz w dół i okazuje się że teraz jestem już kilkadziesiąt metrów nad powierzchnią wody. Myślę: „teraz albo nigdy” i skaczę. Podczas spadania, pojawia się w mojej głowie myśl, że skoro skaczę z tak wysoka to pewnie znajdę się bardzo głęboko pod wodą, zaczynam się martwić, że nie zdołam wypłynąć na powierzchnię. W tym momencie z impetem wpadam w wodę i faktycznie, docieram bardzo głęboko, zatrzymuję się tuż nad dnem, tam ze zdziwieniem stwierdzam, że czeka na mnie trzech nurków, podają mi duży balon wypełniony gazem, dzięki, któremu w mgnieniu oka wydostaję się na powierzchnię. Odczuwam radość i satysfakcje i to dość intensywnie, czuje na mojej twarzy ciepło promieni słonecznych, przez chwilę rozkoszuję się tym wszystkim, a następnie postanawiam płynąć do brzegu... W tym momencie budzę się.

 

Na zakończenie dodam że sen był bardzo realistyczny, wręcz namacalny, a gdy obudziłem się miałem wrażenie, że różni się od "zwykłych" snów, czułem że niesie z sobą przesłanie...

 

Wiem, że to długi opis, ale gdy szukałem sposobów na interpretacje w internecie, wyczytałem, że sny trzeba opisywać dokładnie.

Z góry dziękuję za interpretacje. Jest to dla mnie dość ważne.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kandyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...