Skocz do zawartości

Pociag, szukanie bagazu, dziwne rozmowy


makabra

Rekomendowane odpowiedzi

Jechalam pustawym pociagiem, dluga nocna trase. Wyszlam z przedzialu, zeby przespacerowac sie po korytarzu. Gdy wracalam, spotkalam jakiegos goscia i chyba zaczelismy jakas konwersacje, tylko w ogole nie bylo w tym snie tresci tej rozmowy - tylko on nagle w koncu jakby budzi mnie ze snu i mowi ze juz wreszcie dojezdzamy. Widzimy stacje, jest zima, dookola snieg i widze ja nie z pociagu tylko wchodzimy na peron i widze, jak pociag wjezdza i na stacji jest kilka pociagow, niektore ruszaja, niektore koncza i nagle sie gubie, nie wiem ktory to ten moj, a przeciez zostawilam w nim plecak. Nie moge znalezc tego pociagu i w koncu ide do informacji zeby spytac gdzie stoi ten pociag (ktorym przyjechalam...) Tam siedzi kobieta ktora kreci glowa i mowi mi ze hmm to nie bardzo, wychodzi ze mna na perony, jest ubrana w czarna sukienke z koronka i jest niechetna by mi powiedziec gdzie ten pociag. pokazuje mi taki przyrzad do podziwiania widokow (jakby luneta) przez ktora kiedy patrze, widze to, co dzialo sie w przeszlosci i/lub w przyszlosci, widze te tory ale stoja na nich inne pojazdy i zmieniaja sie tez kolory, niektore widoki sa jakby przesloniete tecza. Ona nadal nie chce mi powiedziec gdzie moj bagaz i pyta, co wlasciwie w nim bylo. Ja reasumuje i mowie ze w sumie to plecak, w ktorym bylo tylko kilka rzeczy. Nadal chce odzyskac bagaz, ale jestem jakby zmuszona przez niechec tej kobiety do bladzenia po tej stacji. W koncu sie obudzilam.

Bardzo mnie meczyl ten sen i dlatego prosze o jakis zewnetrzny punkt widzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągi mają to do siebie, że przenoszą nas miejsca na miejsce nie zostawiając nam przy tym wiele kontroli. Wybierasz pociąg, ale nie możesz zmienić zdania w trakcie jazdy. Nie możesz go zatrzymać, ani zmienić jego trasy. Stąd we śnie często symbolizują zachodzący w nas rozwój, duże zmiany u podstaw naszego światopoglądu czy charakteru, których nie możemy powstrzymać. Na to nakłada się charakterystyczny sen o lęku przed utratą kontroli, sen który śni wielu ludzi: spóźnianie się na pociąg, mylenie pociągu, gubienie bagażu itd.

Twój sen jest kombinacją tych elementów. Nocna podroż to znak, że podświadomość pracuje nad czymś teraz, a ty na jawie nie zostałaś o tej akcji poinformowana. Dodatkowo to niepewność podróży, kiedy jesteś w pociągu, a za oknami panuje noc, to nie wiesz nawet gdzie jesteś, czasami nie wiesz, dokąd podążasz. Pozostaje mieć zaufanie do maszynisty. Noc to również czas snu, to znaczy, że na jawie możesz mieć objawy nudy, zastoju, stagnacji, ale w głębi coś się jednak dzieje.

 

W trasie towarzyszysz sobie ty, a właściwie męska część twojej duszy. Każdy ma swoje przeciwieństwo w sobie. To ten mężczyzna, z którym rozmawiasz. Nie słyszysz konwersacji, bo na tym poziomie jedna część umysłu z drugą porozumiewa się bez słów. Świadomość nie wychwyci przepływających informacji.

Stacja zimą to kolejny symbol przestoju, przystanek w czasie jazdy, a jednocześnie zamrożenie – zima, kiedy wszystko jest martwe. Czasami w życiu pojawiają się momenty, kiedy jedna zmiana się kończy, a nie zaczęła się nowa. Stąd ta stacja, na której możesz rozprostować nogi.

Inna kwestia to, to że nie zawsze podążamy spójnie w jednym kierunku, mamy wiele pociągów i wiele zmian dzieje się jednocześnie. Życie przypomina taka stację z masą pociągów odjeżdżających i przyjeżdżających na raz. I nie zawsze możemy zapanować nad tym co się z nami dzieje. Człowiek jest istotą skłonną do kontroli i porządku, nie lubimy spontaniczności (wbrew pozorom) więc naturalnie, że szkoda ci bagażu. Ale wysiadłaś z pociągu i on już nie jest twój. Jakaś zmiana dokonała się w twojej podświadomości, ale zakończyła się i ten etap jest zamknięty już dla ciebie.

 

Kobieta w czarnej sukni z koronką zamyka ten etap podróży. Zadając pytanie o pociąg chcesz tak naprawdę cofnąć się do czegoś, co było w przeszłości i już się zakończyło. Nie możesz się cofnąć do przeszłości, ale kobieta pokazuje ci lunetę. Luneta pozwala spojrzeć we wspomnienia, albo wybiec marzeniami w przyszłość. To dwa kierunki przed tobą. Przeszłość jest już martwa, a przyszłość dopiero nadchodzi i czasami jest przysłonięta przed twoim wzrokiem. Jej pytanie o zawartość plecaka brzmi naprawdę „co właściwie chciałabyś zatrzymać ze swojej przeszłości?”. Pytanie jest ważne, bo jeżeli będziesz szukać tego plecaka, to utkwisz na amen na tej stacji i w życiu na jawie też będziesz mieć zastój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...