Skocz do zawartości

Śmierć, ćma, płacz, balkon


colourful9609

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy raz proszę kogoś o interpretacje snu. Obudziłam się dzisiaj w nocy i byłam przerażona, dlatego chciałabym wiedzieć co oznaczał mój sen.

 

Na początku śniło mi się że umarł mój bliski znajomy. Byliśmy w jakimś mieszkaniu z balkonem. Wiem, że był on przerażony i smutny. Ubrany był w białą koszulę. Poszedł na balkon z jakąś moją znajomą (nie pamiętam już jaką). Na początku przewiesił się przez poręcz. Każdy myślał że nic nie zrobi...on natomiast skoczył i popełnił samobójstwo.

Później śniło mi się (tej samej nocy) że byłam z moim chłopakiem u niego w mieszkaniu. Wszystko było dobrze, do momentu w którym chłopak nie wyszedł na balkon. Stojąc tam, do jego gardła wleciała cma którą się udusił. Pamiętam, że w tym śnie byłam przerażona, płakałam cały czas. Później byliśmy w kilka osób w jakimś pomieszczeniu, wydawało mi się w śnie że to był pogrzeb, ale my tylko siedzieliśmy i wspominaliśmy. Położyłam się na podłodze i znowu zaczęłam płakać. Następnego dnia udałam się do jego domu (w którym mieszkał z rodzicami) i zapytałam się jego rodziców czy mogę wejść do jego pokoju i pozabierać swoje rzeczy. Oni się zgodzili, poszłam więc do pokoju. Wzięłam swoje rzeczy a razem z nimi jego sweter i kalendarz tak ''na pamiątkę''. Wychodząc chciałam podziękowac jego rodzicom za wszystko, ale w momencie zabierania rzeczy obudziłam się z zalanymi oczami.

 

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co taki sen oznacza? Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sen moze oznaczac ze zmieni się charakter Waszej relacji, możliwe ze np. kontakt się urwie. Pojedyncze przypadki sa prorocze, ja tak raz miałam i nigdy więcej, wiec się nie martw, nic nie powinno się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, o ile nie miewasz w zwyczaju śnić proroczo to sen należy rozumieć symbolicznie, a nie dosłownie.

Mieszkanie z balkonem to zapewne blok mieszkalny, jakieś wyższe piętro (skoro upadając zabił się). Mieszkania w bloku często pojawiają się jako symbol podzielonego umysłu, szufladek, które tworzymy w głowie, żeby oddzielać zjawiska. Problem dotyczy zapewne szufladki, w której leży twój stosunek do bliskich ci mężczyzn. Skoro jesteśmy wysoko, to być może ich miejsce w twoim życiu jest również położone zbyt wysoko, może masz tendencję do postrzegania ich jako odrealnione ideały, może patrzysz na nich przez pryzmat twoich oczekiwań wobec nich. Często widzimy w ludziach to co chcielibyśmy zobaczyć. Te oczekiwania często stanowią dla nich klatki i psują nasze stosunki z nimi. Wyjście na balkon może oznaczać nabranie świeżego powietrza, odzyskanie kontaktu ze światem zewnętrznym dla wzoru mężczyzny, jaki przechowujesz w umyśle. Być może przydałoby się przyjrzeć dokładniej jak zachowują się realni, chodzący po ziemi mężczyźni. Skok z balkonu jest tu dążeniem do ziemi, do kontaktu ideału z realnym światem. Samobójstwo to śmierć z wyboru więc być może twoja podświadomość uznała, że czas coś zmienić w twoich układach z mężczyznami. Dzięki temu twoje realne układy z nimi zejdą na ziemię i będą bardziej satysfakcjonujące dla obu stron. Mężczyzna realny w starciu z wymaganiami jakie mamy, ma zwykle małe szanse. A wymagań uczymy się z filmów, książek, reklam i są one zupełnie dziwaczne czasami.

Druga połowa snu znów pokazuje problem w tej samej scenerii, czyli podkreśla przesłanie pierwszego snu. Tym razem zainteresowanym jest twój chłopak. Ćma, która wleciała do gardła to nocny motyl, kiedyś wierzono, że we śnie dusze kobiet opuszczają ciała i podróżują sobie po świecie jako motyle. To mogłoby oznaczać, że przelewasz w swojego partnera za dużo duszy, za dużo siebie. To nasz częsty błąd, usiłujemy uzyskać pełną kontrolę, przebywać z kimś ciągle, mieć takie same zainteresowania, żeby wszystko robić razem, kształtować partnera tak, aby był naszym ideałem (żeby nie było mężczyźni robią to samo nam). Tylko nadmiar takich akcji „dusi nas”. Zobacz, że poprzedni mężczyzna ze snu też musiał zaczerpnąć powierza, a ten po prostu się dusi. Może czas zrelaksować się bardziej w związku i pozwolić partnerowi złapać to powietrze.

Zwłaszcza, że nadmierna bliskość zwykle powoduje pewne odpychanie, a czasami nawet doprowadza do rozstań. Zwłaszcza ten kalendarz we śnie może sugerować, że komuś tu potrzeba w związku więcej czasu dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...