Skocz do zawartości

motyl


nowa1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę po raz pierwszy. Może mój sen nie jest niezwykły, ale nie daje mi spokoju. Ktoś może wie, co to może symbolizować?

Snił mi się motyl; był bardzo duży, jakby egzotyczny. Miał czarno-czerwone skrzydła o niezwykłym kształcie, jakby z bajek. Zobaczyłam go przez okno, bałam się, że mi ucieknie, chciałam go zobaczyć jako pierwsza, może nawet złapać. Przepychałam się między innymi ludźmi (członkowie rodziny??) żeby nikt go nie zobaczył przede mną albo nie wystraszył. Motyl zaczął przylatywać do mnie, ale zaczęłam się bo bać. Zamknęłam okno, ale dalej tam latał. Przeganiałam, ale dalej był. Miałam wrażenie jakby mnie gonił, bałam się go nawet dotknąć tylko odganiałam rękami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity sen! :) Niezwykły ten motyl i Twoja chęć z jednej strony najpierw złapania go i fascynacji, a potem strachu przed nim. Moim zdaniem symbolizuje tu jakiś rodzaj wrażliwości, coś marzycielskiego, być może idealistycznego, pewne podejście do ludzi i życia - inne od dotychczasowego. Coś na czym bardzo Ci zależy, chciałabyś taka być, a z drugiej strony trochę się boisz. Ten rodzaj wrażliwości nie jest najwyraźniej w pełni akceptowany społecznie. A żeby coś konkretniej napisać musiałabyś podać z czym Ci się kojarzy motyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę się rozpisywać - zobacz w moich postach interpretację mojego snu - złota ćma.

Moim zdaniem ten twój motyl to twoja duchowość, dusza, twoje wewnętrzne ja, bardzo egzotyczne, unikatowe. Boisz się stracić kontakt z tym wnętrzem a jednocześnie nie jesteś jeszcze gotowa się z tą sferą w pełni zjednoczyć. Dusza jest tak trochę "za oknem", ale to dobry sen. Świadczy o tym, że masz sama ze sobą kontakt i panujesz nad swoim rozwojem, jesteś na dobrej drodze. Pozwól sobie dotknąć motyla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek Bartnicki

A ja dodam, że wg mnie motyl to transformacja (bo powstaje z tego co jest przed motylem, z takiej poczwarki ;)).

Na pewno dobry symbol - doznasz pięknej, wspaniałej transformacji (której trochę się boisz).

 

Pozdrawiam Cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobry to bardzo się cieszę, rzeczywiście teraz znajduje się w takiej sytuacji życiowej, która mnie męczy. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...