Skocz do zawartości

Niepokojące symbole


Zaspana22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Chciałabym poprosić o interpretację kilku symboli, które śnię ostatnio dosyć często.

Najczęściej powtarza się sen z niedźwiedziem, który jest ogromny, nie rozwścieczony ale groźny bardzo (mam świadomość we śnie, że może mnie zaatakować, że zaraz to zrobi). W jednym ze snów były małe niedźwiadki, które zauważyłam i przestraszyłam się (skoro są małe zaraz przyjdzie ich wielka mama mnie zjeść ;)). Podczas gdy odpoczywałam pod starą, wielką, rozłożystą gruszą na polanie i obserwowałam te niedźwiadki - rzeczywiście przyszła duża niedźwiedzica i atakowała mnie, jednak wyszłam bez szwanku żadnego. W tym śnie z niedźwiadkami był również wielki wąż boa, dusiciel. Widziałam jak jego cielsko spoczywa na ziemi pod gruszą.

Kilka razy śniła mi się odcięta głowa - nigdy nie byłam 'sprawcą' tego czynu - ale bałam się trochę tej głowy (raz mężczyzny, raz dziecka).

I jeszcze jeden symbol, który dominował w moim koszmarze sprzed kilku dni: tornado. Skryłam się w domu, i obserwowałam wraz z rodziną jak nadciąga wielka trąba powietrzna w stronę domu. Niebo był bardzo ciemne, wokół zamęt, zniszczenie, huk. Wcześniej zauważyłam, że wiatr wieje coraz silniej, aż przekształcił się w wichurę i w końcu w huragan, tornado. Płakałam widząc trąbę zbliżającą się do domu, jednak wiedziałam, byłam przekonana, że MNIE nic się nie stanie, ale dom będzie zniszczony i chyba domownicy ucierpią. Jednak ja w walącym się domu miałam przeżyć i nie ucierpieć - wiedziałam to wcześniej.

Macie jakieś pomysły na interpretację tych snów/symboli? Z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez Zaspana22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli chodzi o zwierzęta w snach, to niezwykle często symbolizują one ludzi, czasem konkretne osoby z naszego otoczenia, które przejawiają w stosunku do nas, podobne do zwierząt we śnie, zachowania.

Tak więc niedźwiedź może być jakimś agresywnym mężczyzną, niedźwiedzica zaś kobietą, która w jakiś sposób chce chronić swoje młode (może niedźwiedzie w Twoich snach symbolizują Twoich rodziców? Jakie masz z nimi relacje?)

 

Jeśli chodzi o sny o odciętych głowach to za mało szczegółów - jeśli Ty nie byłaś sprawcą tego zdarzenia (wówczas powiedziałabym, ze może ktoś stracił dla Ciebie/przez Ciebie głowę :>), to sugerowałabym, że może byłaś w rzeczywistości świadkiem jakiejś awantury, w której ktoś pod wpływem silnych emocji przysłowiowo "stracił głowę" w nerwach.

 

Trąba powietrzna mówi o okresie zawirowań, kiedy w naszym otoczeniu panuje jak sama napisałaś - jakiś "zamęt". Tutaj dom i domownicy są zagrożeni, Tobie zaś nic nie grozi - może więc chodzi o jakieś spory rodzinne, w które Ty się nie angażujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niedźwiedzie symbolizują moich rodziców to dlaczego atakowałyby mnie ? :( i ja się ich boję? - AŻ tak złych relacji z nimi nie mam, ani jakiegoś szczególnie złego okresu nie przechodzimy ;) Chyba że czegoś sobie po prostu nie uświadamiam... Dziękuję Ci bardzo Sephiro za odpowiedź :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałam "na pewno", tylko "może" i to nie bez powodu...

W takim razie może jest w Twoim otoczeniu ktoś, kto się wrogo do Ciebie odnosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałam "skoro" ale "jeśli" - analogicznie ;) Chciałam tylko podkreślić, że akurat taka hipoteza nie pasuje do tego co dzieje się w moim życiu ;) Oczywiście nic "na pewno" nie wiem, ani Ty Sephiro ;) Intuicja podpowiada mi taką interpretację jak Twoja - ktoś kto mi "szkodzi" , źle się odnosi do mnie - ale nie mam pojęcia kto to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...