Jump to content

Recommended Posts

Sen jest o tym, że nie mogę zasnąć. Leżę w łóżku i nagle słyszę jakieś straszne głosy. Nie pamiętam, co mówił. W pokoju robi się mrocznie, strasznie, a ja robię się przerażona. Głos powtarza się jeszcze raz, tym razem dużo głośniej, ale nadal nie wiem co mówił. Ja przerażona, postanawiam się nie ruszać, próbuje się uspokoić w myślach i zasnąć. Nagle orientuje się, że pokoju ktoś wszedł. Widze to mniej więcej tak: jasny prostokąt światła zza otwartych drzwi i czarną, nie poruszającą się postać przy moim łóżku. Wydaje mi się, że to mój ojciec (żyje) i że przyszedł mi powiedzieć, że coś się stało w innym pokoju i z tąd te niezrozumiałe głosy. Mam nadzieje, że poda mi jakieś racjonalne wytłumaczenie. Ale pownieważ nie jestem pewna, czy to on, chce aby zapalił światło. Śiadam na łużki i chce o to poprosić, ale nei moge wygobyć z siebie głosu. Wskazuje palcem na lampę wiszącą na suficie i próbuję tak usilnie wydobyć głos, że zaczynam się dusić. Przebudziłam się mówiąc takie gardłowe "światło".

Zastanawiam się, co ten sen mógł oznaczać. Był naprawdę przerażający, a koszmary nie śniły mi się o wielu lat. Może on też nic nie oznaczać, bo jak się przebudziłam, okazało się że leżę na brzuchu, a na moich plecach leży mój kot, który jest dość ciężki...

Link to comment
Share on other sites

Przyczyną złudzenia realności snu jest z pewnością kot na kręgosłupie... Wiem coś o tym, bo mój jamnik też potrafił robić takie numery ( aż dziw bierze, że mojemu owczarkowi niemieckiemu nie przychodziło to do łba :) ). A tak poważnie - chyba masz jakiś problem, myślisz o tym, główkując nad rozwiązaniem. Tyle, że dla osiągnięcia rezultatu, potrzebujesz "światła" - być może spojrzenia z innej perspektywy. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Dzień dobry,

Chciałbym się dowiedzieć co oznacza jak w śnie tracę głos?

Kilka lat temu też ten motyw pojawiał mi się w snach i dziś także mi się to przyśniło. Konkretnie ten motyw wyglądał tak: przyszli do mnie znajomi, była też rodzinka, często jak coś chciałem powiedzieć , np. Czy chcesz herbate? ...to głos mi uciekał, na początku jeszcze coś dało sie uslyszeć, że cicho mówię, ale później..to było zbyt cichce i sam już dawałem sobie z tym spokój, nie wiedziałem co z tym zrobić i czemu tak się dzieje.

Z góry dzięki za interpretacje : )

Link to comment
Share on other sites

rety, najprostsze wytłumaczenie snów, w których brakuje nam głosu jest takie, że w obecnej sytuacji życiowe również czujesz się tak, jakbyś w niektórych sprawach dosłownie nie miał głosu, nic do powiedzenia.

Piszesz, że ten motyw już występował w Twoich wcześniejszych snach, usiądź więc i na spokojnie przemyśl, w jakich sytuacjach znajdowałeś się wówczas i porównaj je z obecną - może po prostu czujesz, że na niektóre rzeczy nie masz wpływu?

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie :dostal_na:

 

Jak mozna zinterpretowac glos najblizszej osoby, slyszany we snie?

Slysze glos swojej corki, ktora krzyczy "mamo!......"

 

Prosze o wyjasnienie :bukiet:

Link to comment
Share on other sites

bimeczka, opisz cały sen, z jednego symbolu niczego nie da się wywnioskować. W jakiej sytuacji słyszałaś ten głos, czy był on zwykłym wzywaniem, czy może wołaniem o pomoc? Jakie masz kontakty z córką?

Link to comment
Share on other sites

Sephira problem w tym, ze ja nie pamietam calego snu. Ten glos corki sni mi sie juz 3raz i jest to glos taki cichy, spokojny (przypominajacy szept). Po uslyszeniu tego glosu przewaznie sie budze. Czasami,mam wrazenie, ze jest to wolanie o pomoc. Corka jest dorosla i wydaje mi sie, ze mamy dobry kontakt. Mieszkamy razem i wiadomo jak to w zyciu, raz sie smiejemy a raz nie mozemy na siebie patrzec.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

dostalam list od ukochanego koperty ani listu nie widzialam slyszalam zas glos jakby sam czytal ten list w sodku bylo dolaczone moje zdjecie i plyta cd rom tresc czytana pozytywna lecz troszke smutno czytana

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

dagus891, troszkę za mało informacji, ale może to jest Twój wewnętrzny głos, który usiłuje Ci coś przekazać ?

Myślę tak dlatego, że tak jak napisałaś ten głos mówi Ci co masz robić, choć wydaje mi się, że jeśli jest to głos, jak twierdzisz, spokojny i czuły to raczej nie "mówi" tego w rozkazie tylko podpowiada Ci co powinnaś zrobić by było dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...