Jump to content

Oblężenie w bloku, włamanie?

Finuviel
 Share

Recommended Posts

Wczoraj śniło mi się, że się obudziłam i w domu z mamą i siostrą, drzwi całą noc były otwarte i ktoś ewidentnie był w domu i zabrał klucz. Mimo to one postanowiły wyjść do swoich obowiązków i mimo moich błagań zostałam sama. Usadowiłam się naprzeciwko drzwi i czekałam, po chwilce, któś zszedł z góry po scodach i zaczął je otwierać. Górny zamek, potem dolny ja zamknęłam w tym czasie górny i tak w kółko bardzo szybko i nerwowo. W międzyczasie zadzwoniłam na policję, ale drzwi jakby za każdym razem były bardzie zniszczone, aż mogłam przez szpary wyjrzeć na zewnątrz. Niedoszły włamywacz był bardzo zły i zdyszany, w końcu przyszedł patrol i gościa wylegitymowano i zabrano, a ja zostałam z zupełnie rozwalonymi drzwiami i przeczuciem, że to nie koniec. Byłam jednocześnie bardzo zła na mamę i siostrę, że mnie nie posłuchały i nie miałam już sił ani chęci dalej pilnować mieszkania.

Guest sheina

pierwsze c mi przyszlo na mysl w Twoim snie jest to, że w Twojej rodzinie , dokladnie rodzice nie bardzo poswiecają Ci czas lub tez igrnorują Twoje zdanie, zapominając czasem, ze jestes, czujesz sie odrzucona, lub zwyczajnie odczuwasz izolację z ich strny, jakby jakis informacji tez Ci nei udzielali co Ci się nie podoba. Takie..."To nei Twoja sprawa..", albo nawet nie poruszaja tematu, dowiadujsz sie o czyms ostatnia, robia cos wbrew Twojej woli. Byc moze takze dotyczy to tylko siostry i mamy, ze sie zzyly ze soba. nei tyle ojca. jestes poza nimi.czy jakkolwiek mogloby sie to U Ciebie epokrywac z rzeczywsitscia?

Edited by sheina

Moje skojarzenia są takie, że czujesz się za bardzo odpowiedzialna (za dom? rodzinę?) w przeciwieństwie do Twojej mamy z siostrą, które zrzucają na tą odpowiedzialność na Ciebie (wg Twoich odczuć). I możesz czuć się ignorowana przez nie. Brakuje Ci też poczucia bezpieczeństwa. A kim był włamywacz? jaką masz relację z męską częścią rodziny?

Hej,

Dzięki za wasze interpretacje. Obie wydają się jak najbardziej na miejscu. Mama zawsze bardziej lubiła siostrę, a ja byłam trochę z zewnątrz i do bicia. Ja jednak już z nimi nie mieszkam, wyszłam za mąż i mieszkam z mężem. Jednak ciąglę martwię się o nie, mama wydaje się bardzo samotna a siostra jest w ciąży, bezrobotna, jej mąż też. W mojej rodzinie nie mam męskiej części, ojciec zniknął z obrazka jak miałam 3 latka, i pojawił się ponownie jak miałam 18, próbuje do teraz utrzymywać kontakt (telefoniczny, mieszka za granicą) i odgrywa kochanego tatusia, który nagle się o mnie troszczy (mam 27 lat i sama się o siebie troszczę). Co do poczucia bezpieczeństwa, to je mam, oboje z męzem pracujemy, dobrze mieszkamy, mam kontrolę nad swoim życiem i uważam, że dobrze sobie radzę. Chociaż czasem wydaje mi się, że to wszystko jest takie niepewne, i że muszę cały czas mieć się na baczności, bo jak czegoś nie dopilnuję to wszystko, absolutnie wszystko się posypie, takie myślenie katastroficzne, trochę. I jak mi się coś nieprzyjemnego śni, to to się bardzo nasila.

Chociaż czasem wydaje mi się, że to wszystko jest takie niepewne, i że muszę cały czas mieć się na baczności, bo jak czegoś nie dopilnuję to wszystko, absolutnie wszystko się posypie, takie myślenie katastroficzne, trochę. I jak mi się coś nieprzyjemnego śni, to to się bardzo nasila.

To też jest zawarte w Twoim śnie. Zamykasz zamki, a on otwiera, drzwi są coraz bardziej zniszczone. Jak nie utrzymasz kontroli, to będzie katastrofa. W końcu wychodzisz z tego cało, ale nadal brakuje Ci poczucia bezpieczeństwa.

Mogą to być Twoje lęki z przeszłości.

Ale może być też tak, że wciąż jakąś częścią siebie jesteś tam, u matki i siostry, gdzie sytuacja jest fatalna.

Ten facet, który próbuje się włamać do domu, do Ciebie, wskazuje na ojca, który nie jest przez Ciebie do końca chciany, a mimo to jest obecny i usiłuje znaleźć miejsce w Twoim życiu.

Guest cyganicha
Wczoraj śniło mi się, że się obudziłam i w domu z mamą i siostrą, drzwi całą noc były otwarte i ktoś ewidentnie był w domu i zabrał klucz. Mimo to one postanowiły wyjść do swoich obowiązków i mimo moich błagań zostałam sama. Usadowiłam się naprzeciwko drzwi i czekałam, po chwilce, któś zszedł z góry po scodach i zaczął je otwierać. Górny zamek, potem dolny ja zamknęłam w tym czasie górny i tak w kółko bardzo szybko i nerwowo. W międzyczasie zadzwoniłam na policję, ale drzwi jakby za każdym razem były bardzie zniszczone, aż mogłam przez szpary wyjrzeć na zewnątrz. Niedoszły włamywacz był bardzo zły i zdyszany, w końcu przyszedł patrol i gościa wylegitymowano i zabrano, a ja zostałam z zupełnie rozwalonymi drzwiami i przeczuciem, że to nie koniec. Byłam jednocześnie bardzo zła na mamę i siostrę, że mnie nie posłuchały i nie miałam już sił ani chęci dalej pilnować mieszkania.

Według mnie ten włamywacz/złodziej reprezentuje osobę z najbliższego otoczenia,która swoim zachowaniem lub poglądami pozbawia Cię energii.Tu w tym przypadku mama i siostra.Twoja ochrona w postaci drzwi była zaprzepaszczona,bo oni zostali do Ciebie dopuszczeni przez najbliższe osoby.Ty zamykałaś zamki, drzwi zamknięte a to oznacza,że obawiasz się zmian,dręczy Cie przeszłość związana z mamą i siostrą.Wydarzenia działy się też w nocy co symbolizuje,że Twoje obawy mają uzasadnienie.