Skocz do zawartości

duch,medium,pająk,dom babci,trująca roślina


ewad

Rekomendowane odpowiedzi

Sen bardzo realny,niestety zostałam obudzona.

 

Sen:

Prowadziłam grupę ludzi,przez wzgórza,opuszczaliśmy miasto,które było w dolinie.Ludzie szli lub jechali konno.Nagle z tyłu zrobiło się zamieszanie,przywróciłam ludzi do porządku, a sama zaczęłam iść z tyłu by przekonać się o co chodziło.Pojawiła się starsza pani w kapeluszu z siwymi włosami,szła przygarbiona,próbowałam ją odpędzić tłumacząc,że więcej osób iść nie może.Nie jestem pewna,ale pani chyba nic się nie odzywała,tak jakbym po prostu wiedziała co ona chce powiedzieć lub mi przekazać.Pani znikła,by zaraz pokazać się kawałek dalej pod krzakiem z cierniami.Na drodze była plama z kawałki jakiejś rośliny.Zrozumiałam,że muszę jej pomóc.

Ta pani była duchem,otruła się rośliną podobną do marchewki i chciała ostrzec przed tym męża.Roślina pochodziła z jej ogródka i nie chciała by tak samo mąż umarł.Jakimś cudem miałam tą rośline w ręce,była bardzo miękka i łatwo się rozrywała.

Następna scena to stoimy na wsi przed podwórkiem (mojej babci i dziadka,którzy wciąż żyją i mają się dobrze - dom,w którym mieszkają jest piętrowy).Wchodzimy na podwórko,liście starego orzecha włoskiego są jakieś pół metra od ściany domu,pomiędzy nimi a domem,pająk-krzyżak stworzył sieć,dokładnie nad chodnikiem.Nie czuję się komfortowo przechodząc pod nim.Przechodzimy pod nim,wchodzimy do przedsionka domu.Starsza pani jest smutna,że zostawiła męża samego.Czekamy na niego,wchodzi i przechodzi koło nas starszy siwy pan,kuleje odrobinę,nie wygląda na szczęśliwego.Jednak on mnie nie widzi ( coś jak w tej opowieści o skąpcu co go duchy zabierają do m.in.przyszłości - wciąż jest człowiekiem,choć inni go nie widzą).Zostawiłam panią samą i poszłam do ogródka - taki sam jak u mojej babci -jest przed domem,można do niego wejść z balkonu lub furtki koło domu,bo jest ogrodzony - choć furtka która wchodzę jest w innym miejscu.Idąć przechodzę pod pająkiem,choć się go troche boję.Oglądam się po ogródku,wszystkie warzywa są już w pełni dojrzałe,widzę też marchewki ale nie podchodzę do nich.Starsza pani przechodzi przez ogródek obok domu i wchodzi do domu przez balkon.Krzyczę do niej by przekazała mężowi wreszcie informacje o trującej roślinie i by powiedziała mu,żeby pozbierał warzywa i pojechał na targ je sprzedać :) Wchodzę do domu,proszę by pokazała mi kartke,na której napisała do męża informacje (nie może z nim porozmawiać,bo jest duchem,ale może napisać),podaje mi ją i wychodzi z domu.Wchodzi mąż ale wygląda już inaczej,jest młodszy i troche grubszy,jakby inna osoba,choć wciąż to jej mąż w śnie.Podchodzę do niego i pokazuję mu kartkę,on się do mnie uśmiecha i zaczynam rozumieć - pytam się go czy też jest medium,on to potwierdza i rozumiem,że on wciąż cały czas ją widział.Był zadowolony,że ona wciaż jest w domu,chociaż jest już duchem.

Ostatnia scena - stoję z nim w kuchni,rozmawiamy i przychodzi jego żona z rozpuszczonymi włosami - brązowymi (choć byłam na początku snu pewna,że ta pani kiedyś miała blond włosy) i wygląda na młodszą,jest w długiej koszuli nocnej,wchodzi do pokoju obok,do łóżka i prosi męża by poszli już spać,bo przecież lubią chodzić wcześnie spać tj.koło 21.Jej mąż jej odpowiada,że to ona tak lubi a jego nigdy o zdanie nie prosiła - zdaję sobie sprawę,że ona całe życie rządziła w ich domu.Ale oboje wyglądają na szczęśliwych. W tym momencie budzi mnie dzwonek do drzwi.

 

Sen o tyle dla mnie dziwny,że duchy nigdy mi się nie śniły,nigdy też kontaktu z nimi nie chciałam mieć żadnego,był bardzo wyrazisty. Staruszkowie nie przypominają mi nikogo kogo znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...