Skocz do zawartości

Ucieczka przed mężczyzną w masce, proszę o pomoc w interpretacji.


Rotten Love

Rekomendowane odpowiedzi

Byłam w miejscu, które znam i przez które przechodzę dość często, jednak nie wszystko dokładnie było takie jak w rzeczywistości... Autentyczne, kamienne schody, w moim śnie były bardzo ekskluzywne, pokryte czerwonych dywanem i prowadziły (zamiast do mojego domu, gdzie chciałam wrócić) w czarną otchłań. Chcąc zobaczyć co tam się znajduje schodziłam coraz niżej, pozując po drodze do zdjęcia, aż stanęłam przed tą czarna dziurą, z której wyszedł jakiś mężczyzna w strasznej masce (podobnej do tej, chociaż "piły" nie oglądałam http://www.eioba.org/files/user20260/jigsaw_puppet_saw_lizenz_film_maske_movie_mask.jpg) i zaczął mnie gonić. Uciekając do góry po schodach znalazłam się przed schodami prowadzącymi w dół w mojej szkole. Uciekając w panice nadal w dół, na korytarzu przy tych schodach stał mężczyzna wyglądający identycznie, za chwile, nie wiadomo skąd było ich trzech i wszyscy za mną biegli, aż w końcu kiedy mieli mnie złapać, obudziłam się.

Co mogło to oznaczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzenie po schodach i pozowanie do zdjęcia może oznaczać retrospekcję - wejrzenie wgłąb siebie. Wchodziłaś w otchłań swojej nieświadomości. Mężczyzna w masce to postać, która zachowuje anonimowość. W prawdziwym świecie wszyscy nosimy 'maski' - nie odkrywamy się tak łatwo przed innymi ludźmi. Być może w głębi siebie zobaczyłaś osobę, która wydaje Ci się obca. Czemu to był facet z 'Piły'? Nawet jeśli nie oglądałaś tego filmu, to z pewnością widziałaś zwiastun albo ktoś Ci o nim opowiadał i po prostu... kojarzy Ci się on z postacią w masce. Myślę, że nie niesie tu specjalnego znaczenia.

Wydaje mi się, że możesz być zaniepokojona tym, co ujrzałaś wgłębi siebie. Przeraziło Cię to tak, że ujrzałaś wyolbrzymioną potrojoną postać w masce i czując lęk, zaczęłaś uciekać. Może jakieś zdarzenie w ostatnim czasie wywołało u Ciebie zachowanie czy myśli, których się nie spodziewałaś po sobie, a wyraz tego znajdujemy w śnie. Co może oznaczać szkoła? To symbol, który często pojawia się w snach ludzi w różnym wieku. Często jest neutralnym symbolem stanowiącym tło dla historii albo mówi, że właśnie uczymy się czegoś (np. czegoś nowego o sobie).

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...