Skocz do zawartości

Diagnoza : ZAĆMA....


Zaspana22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio mam stresujący okres w życiu. Wtedy śnią mi się "znamienne sny", niosące ze sobą dużo emocji, wyraziste i ten był taki właśnie. A ostatnio zaczęłam nową pracę, wcześniej rozstałam się z chłopakiem w "dziwnych" i nieprzyjemnych okolicznościach (byliśmy od siebie chyba nieco uzależnieni psychicznie...), z powodu błahego baarrrdzo. Zaś pół roku temu mój Tato zmarł po operacji. Oto mój sen:

 

Śniło mi się, że robiąc rutynowe badanie wzroku dostałam okropną diagnozę, która mnie bardzo wystraszyła i zasmuciła. Nie spodziewałam się takiej. Trzymałam w ręku kartkę z diagnozą, na której wyraźnie widziałam jedno słowo : zaćma. Okazało się, że muszę poddać się wkrótce (już za kilka dni - za mało czasu bym mogła się przygotować psychicznie) szybko operacji chirurgicznej, która albo zaćmę "naprawi" i cofnie i będę zdrowa, ale istnieje możliwość, że ... stracę wzrok w wyniku tej operacji.... Lekarze jednoznacznie wskazywali na konieczność operacji, a ja się bardzo bałam i mówiłam do kogoś przestraszona: "czy Ty rozumiesz co ja przeżywam? mogę stracić wzrok!!! na zawsze!!!". Poza tym przerażała mnie wizja, że ktoś "grzebie" w tak delikatnym narządzie jak oko, wystarczy jeden zły ruch i mnie skrzywdzi, oślepnę. Wiedziałam, że muszę się poddać operacji, ale miałam wątpliwości, bałam się. Na tym kończy się sen.

 

Innym razem śniło mi się, że trzymałam czyjąś miłą, ciepłą, dużą dłoń. Było mi dobrze i bezpiecznie wtedy i ten ktoś delikatnie palcami, niezauważalnie nawet gładził, muskał wnętrze mojej dłoni swoimi palcami. Nie widziałam, twarzy, ale chyba to był mój ex facet, z którym niedawno się rozstałam i nie mam prawie kontaktu.

 

Bardzo proszę o interpretację obu snów - oba niosły ze sobą mocne emocje. Dziękuję z góry za pomoc :)

Edytowane przez Zaspana22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SooYoung

Albo czegoś nie widzisz albo nie chcesz widzieć czy u siebie czy u innych w swoim otoczeniu i stąd we śnie psychika daje Ci znak - zaćma.

Lęk który odczułaś to znak że sama się blokujesz i jeśli coś w Twoim życiu idzie nie tak, to prawdopodobnie reagujesz wyparciem a to tylko Cie dodatkowo obciąża.

 

Niepotrzebnie - popracuj nad lękiem, czy przed samotnością, przed rozstaniem w związku, czy przed chorobami, albo i śmiercią. Napisałaś że niedawno umarł Twój tata, więc możliwe że nie pogodziłaś się z tym i albo wyparłaś ból albo go w sobie tłumisz - to może być sprawa do przepracowania, potrzeba na to dużo czasu ale spróbuj. Nie zbieraj w sobie lęku, nie hoduj go, nie pomnażaj - poczytaj artykuły jak radzić sobie w takiej sytuacji, może porozmawiaj o tym z osobą której ufasz.

 

Znowu musisz poczuć się bezpiecznie. Odnaleźć swoją wewnętrzna siłę.

Prawda jest taka że w życiu wszystko przemija, więc nikt nie da Ci poczucia bezpieczeństwa tylko Ty sama możesz to zrobić, Możesz je w sobie zbudować albo odnaleźć miejsce w którym będziesz się czuła bezpiecznie - miejsce gdzie będziesz odpoczywać, nabierać sił i radzić sobie z lękami. Może to być np. ogród, las, pomyśl gdzie możesz poczuć się dobrze, bezpiecznie.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez SooYoung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że tak jak zauważyła przedmówczyni czegoś nie chcesz dostrzec i zaakceptować. Potrzebne jest szybkie działanie mające naprawić ten problem, przywrócić Ci wzrok, gdyż jak wiadomo zaćma się rozszerza, pogłębia. Nie jest to choroba, która sama znika. Ponieważ to, czego nie chcesz zaakceptować jest silnie zakorzenione leczenie może pomóc Ci przejrzeć na oczy, ale może okazać się, że zbyt uparcie będziesz się trzymać swojej racji czyli zaniewidzisz na dobre. Pozostaniesz w swoim przekonaniu. Boisz się stawić problemowi czoła.

 

Drugi sen mógł po prostu pokazywać pragnienie poczucia bezpieczeństwa i powrotu osoby, którą utraciłaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oko stanowi symbol jak daleko patrzysz. Oko do operacji stanowi bodziec. Musisz spróbować zmienić swoją perspektywę, bez względu na cenę gdyż stanie w tej formie co jesteś teraz tylko pogarsza Twoją apetyczność na życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...