Jump to content

dziecko tonie podczas powodzi


misiu13

Recommended Posts

miałam bardzo dziwny sen...powódź, woda wlewa się przez próg mojego mieszkania, ja na jednym końcu pokoju, moje dziecko na drugim przy drzwiach przez które wlewa się woda. wody coraz więcej, ja idę w kierunku dziecka, żeby je uratowac i nie mogę dojśc, bo woda stwarza zbyt duży opór. Gdy w końcu docieram do drzwi dziecko już nie żyje, co więcej jest sztywne, jakby nie żyło od kilku godzin...masakra:( nie mam pojęcia co to może oznaczac, zwykle nawet jak snię, to szybko zapominam treśc snów, lub staje się ona mało wyraźna. Tym razem pamietam każdy szczegół...

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Wbrew pozorom sen ma pozytywne znaczenie. Mówi on o zakończeniu jekiegos etapu w twoim życiu (to jest to martwe dziecko).

Zacznę od początku.

Woda przelewająca się przez próg to nagromadzone emocje, emocje które spowodowane są jakąś sytuacją uczuciowa, rodzinną ( to jest ten pokój w mieszkaniu). Ta zlość, emocje bardzo cię blokuje i powoduje przenisienie emocji na dziecko co może czasami powodować jego zamknięcie się ( to jest ta niemozność dotarcia do dziecka - opór wody). To ze dziecko juz nieżyło wcześniej ja odczytuje jako sytuację tobie znaną, która mogła się juz dawno zakończyc ale zewzględu na emocje ciągnie sie od dłuzszego czasu.

Pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

Przerażenie i obawa, że stanie się coś złego, że popełnię jakiś życiowy błąd, na kory nie do końca będę miała wpływ...Dziecko jest moje i właśnie o nie zaczęłąm się bardzo martwic po przebudzeniu...

Link to comment
Share on other sites

Nie słusznie martwisz się o swoje dziecko, sen raczej go nie dotyczy. Co prawda nie dajesz prawie żadnych skojarzeń, co nie ułatwia sprawy, a raczej potwierdza Twój ogromny lęk przed tym, żeby dowiedzieć się co znaczy sen. moim zdaniem, sen pokazuje Twoją trudność w pomocy sobie, czujesz się zalewana przez jakieś trudne dla Ciebie emocje - np. żal, rozpacz, smutek, gniew, nie możesz się przed nimi obronić. To pewnie w związku z jakimś wcześniejszym wydarzeniem. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...