Jump to content

Ćmy, las i magia


Sol89

Recommended Posts

Byłam z jakąś osobą w wielkim, ciemnym lesie. Chodziliśmy tunelami utworzonymi z drzew (jakoś zwykłych ścieżek nie było ;) ). W pewnym momencie zaczęły pojawiać się ćmy, tj. my szliśmy, a one nadlatywały z na przeciwka, pojedyńczo. Sunęły mniej więcej na wysokości naszych twarzy, były bardzo duże i prawie czarne. W końcu zaczęło mnie to denerwować (bardzo boję się ciem) i kiedy nadleciał wyjątkowo wielki okaz stanęłam i wypowiedziałam zaklęcie (jakąś rymowankę, chyba naoglądałam się za dużo "Charmed"). No i ta ćma zamieniła się... w mężczyznę. Paskudny typ, cały był pokryty takim futerkiem jak ćmy, w obrzydliwym, czarnawym kolorze, chociaż rozłożonym nierównomiernie - co dawało efekt mniej lub bardziej rzucających się w oczy plam.

Dalej nie bardzo pamiętam, co się działo - chyba nadal szliśmy przez ten las, ale co rusz natykaliśmy się na tego stwora. Nie atakował nas, ale wzbudzał bardzo nieprzyjemne wrażenia.

Tak sobie wędrowaliśmy tymi szpalerami drzew, aż w końcu mój towarzysz stwierdził, że tak dalej być nie może i muszę tego ćmopodobnego odczarować, bo jest bardzo ważny (tzn. jako ćma był kimś bardzo istotnym w tym lesie). Kiedy więc po raz kolejny się na niego natknęliśmy wypowiedziałam kolejne zaklęcie-rymowankę (a właśnie, poprzednio zamieniłam ćmę w tego stwora zamiast ją jakoś zatrzymać czy coś takiego, bo zaklęcie było kiepskie, jego powstanie było więc wynikiem błędu).

No i niestety w tym momencie się obudziłam

Link to comment
Share on other sites

Guest winteer

Sol89

Las moze odzwierciedlać zagmatwaną i niepewną sytuację oraz mozliwości wyboru kierunku (tunele).... ćmy z kolei kojarzą się z natrętnymi wielbicielami, którzy lgna jak te owady do światła... zwłaszcza jeden, którego starasz się maksymalnie zniechecić (odczarowanie) - widocznie ktoś poczuł się przez Ciebie zachecony do bliższego poznania, niewłasciwie odczytał twoje intencje (pomyłka w rymowance)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...