Skocz do zawartości

Sen: Świece 3 razy zgasły; zapowiedź śmierci?


asia9286

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W przeszłości miałam prorocze sny, które się sprawdzały. Te naprawdę znaczące to sny symboliczne. I jeszcze inne sytuacje (nie związane ze snami), których nie potrafię wytłumaczyć i nie rozmawiam o tym bo jestem racjonalnie myślącą osobą.

Dziś miałam sen, który mnie naprawdę przestraszył.

Śniło mi się, że byłam w kościele i w trakcie jakiegoś rytuału/sakramentu zapaliłam świecę, która natychmiast zgasła. W sumie 3 razy zapaliłam i 3 razy zgasła. We śnie zapytałam księdza, czy to oznacza, że umrę. Odpowiedział, że tak…

Boję się…

Sen był w kontekście czegoś ale mimo wszystko – czy to oznacza że umrę?

Zapalona świeca kojarzy mi się z życiem. Świeca która gaśnie zaraz po zapaleniu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj, że umrzesz.

 

W moich snach osoba duchowna/ksiądz oznacza urzędnika, ale może to być także przełożony, szef. Kościół jako instytucja, miejsce nadrzędne.

 

Zapalana świeca kojarzy mi się z jakimś przedsięwzięciem, które - obawiam się - może się nie udać, mimo Twoich starań i kilku prób.

 

Pytasz księdza, czy umrzesz, to pytanie może dotyczyć finalizacji jakiejś sprawy, może to być finalizacja, której Ty sobie nie życzysz, jakiś koniec.

 

Nie planujesz przypadkiem zmiany pracy lub zmiany stanu cywilnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w snach jest mowa o śmierci, to praktycznie nigdy nie oznacza to śmierci na jawie. Sny rozumieją życie inaczej niż świadomość i mówią innym językiem.

 

Świeca gasnąca może kojarzyć się ze śmiercią, a ksiądz również, ale...temat śmierci nurtuje mocno naszą podświadomość. Śnimy o niej kiedy coś przykuje uwagę podświadomości. To takie jakby ćwiczenie, które robi nasz umysł, żeby rozważyć temat i przyzwyczaić nas do czegoś, co nas kiedyś spotka. Bo umrze każdy z nas. Przygotowujemy się do tego całe życie, rozważamy, szukamy religii, zmieniamy się, zaczynamy żyć pełną piersią, każdy inaczej. Powiedziałabym, że coś na jawie przypomniało ci o przemijaniu i stąd ten sen.

 

W każdym razie, nie wybierasz się na tamten świat, ale może czekać cię jakaś większa przemiana w życiu. Mówią, że za każdym razem kiedy się zmieniamy, umieramy i odradzamy się jako nowe osoby.

Edytowane przez OazaSpokoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, czuję ulgę. Przestraszyła mnie ta gasnąca świeca.

Nie pracuję i nie mam przełożonego. Ale dzieją się rzeczy w moim życiu, które wywracają życie do góry nogami i boję się. Nie mam żadnych przedsięwzięć, po prostu żyje z dnia na dzień w tym momencie. Jest mi lżej że to może oznaczać coś innego, niż myślałam...

Edytowane przez asia9286
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, rzeczywiście w moich snach śmierć nigdy nie była dosłownie ale symbolicznie, jednak na tyle wyraźnie, że wiedziałam, o co chodzi. I tak starałam się nie wierzyć ale te sny się sprawdzały.

Tym razem przestraszyła mnie ta gasnąca świeca. To, że to ja trzymałam ją w rękach znaczy, że to dotyczyło mnie.

Rzeczywiście dzieją się rzeczy w moim życiu, które wywracają życie do góry nogami i boję się. Mój partner ma problemy ze zdrowiem i ostatnio żyję w ciągłym stresie, że on umrze. W rezultacie stresu i innych rzeczy zaczęłam sama chorować. Personel medyczny powiedział mi przedwczoraj, że muszę też zadbać o siebie bo żyję w niemożliwej sytuacji i żebym uważała na swój stan zdrowia. Być może w podświadomości mam lęk o własne życie...

Straciłam dużo bliskich osób i z niektórymi nie mogę się pogodzić do tej pory. Czasem mnie odwiedzają we śnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że śmierć w śnie nie oznacza śmierci w rzeczywistości, ale jeśli nie masz żadnych zmartwień, to może się zdarzyć, że stanie się coś nieprzyjemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...